Polecane posty

Gość   
Gość
4 godziny temu, sladan napisał:

Do tura diagonalki?

A na co mu opona radialna z miękkimi bokami ? żeby się dobrze układała na placu jak ładuje turem ?

Do tura najlepsza opona twarda, jak najtwardsza bo wytrzymała a nie miękka, chyba że żyje w błędzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

małe, drogie, górny zaczep i coś nie chce mi się wierzyć że z kwitem


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59

Wiem ze zrobisz taniej bo obserwuje cię też i twoje przyczepy ale potrzebna mi rejestracja bo chce mieć przyczepę do wszystkiego zapinam światła hamulec i jadę po drzewo żwir zboże.  Ta przyczepa jest rejestrowana jako SAM i cena tez do negocjacji. Jak uważasz ta rama wystarczy co jest w tej przyczepce?

Jak to jest z tymi zaczepami jedni pisza ze górny lepszy inni twierdza że lepszy jednoosiówka na dolny??

Edytowano przez Tomaszbyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Nie ma juz rejestracji SAM - koszt takiej rejestracji przekroczy ci zakup przyczepy x2 albo x3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

z tego co tam widzę to dolna rama i zaczep są z c100, ja daję c120

może mi się wydaje, ale czy w tamtej dyszel nie jest delikatnie podgięty do góry???

niby na dolny zaczep lepiej, ale u nas ursusy ciągają naszą na górnym i jest ok

@jahooo może była zarejestrowana wcześniej, kiedy jeszcze można było, tam nie jest napisane że jest nowa tylko że odnowiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59

No tak jest to Sam tak mówił mi sprzedający i ona juz kilka wiosen napewno ma. Właśnie zastanawiam sie nad ta rama czy nie jest za słaba i czy mocowanie tłoka nie jest za bardzo z przodu. Akurat z plusów to ze jest fajna zgrabna ta przyczepka tylko troche droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Wiele osób nadal wystawia ogłoszenia, że jest możliwość zarejestrowania jako SAM wprowadzając ludzi w błąd, w praktyce się nie opąłca

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

ja tam nie widzę za bardzo gdzie jest tłok, lepiej jak będzie za bardzo z przodu, niż za bardzo z tyłu-a tak często robią ci którzy dają siłownik o za małym skoku i żeby jako tako pakę w górę podniosło dają go 1m od tyłu paki, a przednie 2m wisi przed tłokiem

ramę można zamknąć płaskownikiem 5-8mm i to na pewno ją wzmocni znacznie

@jahooo z tego co ja tu przeczytałem to ona już jest zarejestrowana, a nie do zarejestrowania

@Tomaszbyk nie masz takiej starej przyczepki, co się kiedyś nią świnie na skup woziło??? bo one często były zarejestrowane i w papierach miały napisane ''przyczepa jednoosiowa sam'', wymaluj sobie drugą tablicę i jeździj bez strachu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Jak cię zatrzyma kumaty policjant, to sprawdzi czy masz tabliczkę znamionową. Jak nie masz - zatrzyma dowód rejestracyjny. Przyczepka SAM ma mieć numer nabity na ramie i zastępczą tabliczkę znamionową. Bez tego zabierają DR. Za malowaną tablice też można beknąć. Najlepszy jest rozrzutnik, bo legalnie można go ciągać bez tablicy, aby tylko były światła

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

nie wiem jak w innych stronach, ale u nas jak masz tablicę, światła i nie odwalasz cyrku 100-lecia na drodze to nikt cię nie zatrzymuje, a mieszkam blisko DK92 i często się nią poruszamy-żeby nie było że jakieś zadupie co policja nawet nie wie jak dojechać. Policji nie chce się tracić czasu na szukanie czegoś o co mogliby się przyczepić

a co do numeru ramy czy tabliczki-mówisz szukaj pan, ja nie wiem gdzie to jest i tyle, któremu będzie się chciało szukać??? żadnemu, rzuci ci dokumenty i każe jechać dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

U mnie zatrzymują DR - brak danych identyfikacyjnych pojazdu, skierowanie na rozszerzone badanie w celu ustalenia danych. I masz dwa czy trzy dni łażenia po urzędach z głowy. Więc lepiej wiedzieć, gdzie przyczepa ma numer identyfikacyjny i tabliczkę. A mieszkam niedaleko DK17

Brak danych może wskazywać, że pojazd był kradziony i sprawa robi się śliska. Zrobienie tabliczki znamionowej i numerów na ramie to przecież żaden problem, jak  masz (legalny) DR i tablice

U mnie zatrzymują ciągniki głównie do badania trzeźwości i OC, ale jest sporo młodych służbistów którzy czepiają się wszystkiego i lepiej mieć wszystko w papierach w porządku. Znajomy miał kontrolę na drodze, to nawet hamulce mu ITD sprawdziła czy ma podpięte i czy się załączają, więc różnie bywa, lepiej losu nie kusić.

Edytowano przez jahooo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
32 minuty temu, jahooo napisał:

Wiele osób nadal wystawia ogłoszenia, że jest możliwość zarejestrowania jako SAM wprowadzając ludzi w błąd, w praktyce się nie opąłca

 

Nie wprowadzają w błąd bo jest możliwość, wszelkie badania na przyczepę SAM to ok 5 tys więc niekiedy warto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

@jahooo tak jak piszesz, koszt tabliczki i ew. nabicie numerów pewnie że się przyda, a na pewno nie zaszkodzi

czasem wystarczy pojechać parę km dalej, do innej gminy czy powiatu, i już inne zachowania policji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Hmm, dla przyczepki wartej 3-4tys warto się szarpnąć na 5 tys zł plus kupe załatwień ? Raczej  chyba nie. Za 8-9 tys można kupić zarejestrowaną wywrotkę w dobrym stanie z papierami.

Nie napisałem, że się nie da, tylko że dla takiej przyczepy jak w ogłoszeniu jest to nieopłacalne. Poza tym są firmy , które sprzedają przyczepy z homologacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

nowe z homologacją to już koszt powyżej 12tys.zł za najmniejszą biedę, do ponad 20tys.zł za wypas, inne ceny i inne potrzeby

tak jak piszesz, osobiście nie dałbym 5tys.zł za możliwość legalnej rejestracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Głupie podejście ustawodawcy rodzi patologię - byle złom z papierami kosztuje majątek, handel papierami, przebijanie numerów etc. A wystarczyłyby regulacje jak w normalnych krajach - OC rolnika działa na ciągnik i wszystkie maszyny w gospodarstwie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żwiru ?? Aha o.O

No to stary jesteś "miszczu" dzisiejszego dnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

mocna to jest ta c330 ze sobie pyrka z pełnym rozrzutnikiem żwiru :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, ozzborn napisał:

330 sobie pyrka z pełnym rozrzutnikiem żwiru :D

Noooo a jaki fajny ten żwir taki bez kamienia 9_9 i po co go w pole wożą, hmm pewnie żeby twardo było jak zbierają borówkę ^_^

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, stuart napisał:

Chłopaki to był sarkazm :D

 

No ja tam nie wiem 9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj