Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

15993 odpowiedzi na ten temat

#14441 Share tobi866

tobi866

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 12 maj 2017 - 20:09

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Ale są też jakieś inne np Janpol, Strumyk, Promar,i inne, wszystko to jedno wielkie gówno?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Dzisiaj, 07:46
  •  

#14442 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2684 postów

Napisany 12 maj 2017 - 20:17

W zasadzie wszystkie bazują na jednym schemacie technicznym. Ja jednak wybrałbym używany zachodni albo ten co mam czyi Unia N039.

W stosunku do lejka "Strumyk", z którego byłem w sumie zadowolony,  N039 rozsiewa rowniej, wchodzi o wiele więcej nawozu, łatwiej ustawić dawkę (zamiast 10 dziurek jest dość długa skala), skala jest liniowa, ale otwarcie zasuwy (otwór) już nie, dzięki czemu dawkowanie nawozu w/g skali jest liniowe.

Mieszadło ma mniejsze obroty niż talerze (nie iele nawozu), w dodatku w N039 pracuje poziomo ślimak. Da się nim wysiewać suche, mielone wapno (z Morawicy) - wypróbowałem.

Szukałem dłuższy czas - amazone, rauch, ciężko coś znaleźć w sensownym stanie, albo malowany i szpachlowany za grubą kasę, albo do remontu.

#14443 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2213 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 12 maj 2017 - 20:42

Nie chce żadnego polskiego rzemiosła, mam jarmeta lejkowy to szkoda mówić, łopatki pordzewiałe a lejek przegnity a ma raptem 5 lat a sieje może maks nawozu około 5 tona na rok , chce coś do john deera 55km, co  ładnie i równo posieje nawóz i szybko bo wiosnę to siedzę pod tunelami a na polu to chce szybko porobić, mówicie ze rauch dobra firma, patrze głównie na originalną farbę czy ma i czy niebył spawany, kolego nie mam przekonania do uni brzeg jakoś, wolał bym coś z zagranicznego

#14444 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów

Napisany 12 maj 2017 - 20:46

Z polskich nowych pomyśl nad Altro i Langren. Rozsiewacze Amazone moim zdaniem przereklamowane, siewniki są ok ale z rozsiewaczami już gorzej. Z zaproponowanych przez Ciebie ciężko po zdjęciach określić stan, nie ma dokładnych zdjęć talerzy i den rozsiewaczy, trzeba obejrzeć 

#14445 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2684 postów

Napisany 12 maj 2017 - 20:48

Nie wiem, ile chcesz przeznaczyć na zakup. Langren ma fajne rozwiązanie skrzyni zasypowej i mieszadłą (lepsze niż reszta rzemiosła), ale w wersji z nierdzewki nie jest już taki tani.

#14446 Share stuart

stuart

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Zainteresowania:historia mechanizacji rolnictwa , współczesna technika rolna film gry

Napisany 13 maj 2017 - 06:31

Nie chce żadnego polskiego rzemiosła, mam jarmeta lejkowy to szkoda mówić, łopatki pordzewiałe a lejek przegnity a ma raptem 5 lat a sieje może maks nawozu około 5 tona na rok , chce coś do john deera 55km, co  ładnie i równo posieje nawóz i szybko bo wiosnę to siedzę pod tunelami a na polu to chce szybko porobić, mówicie ze rauch dobra firma, patrze głównie na originalną farbę czy ma i czy niebył spawany, kolego nie mam przekonania do uni brzeg jakoś, wolał bym coś z zagranicznego

I właśnie przez jednego producenta wszyscy mają po d*pie. Taka Cebula co pójdzie do dealera i jak najtaniej jak najtaniej a później po forach pie*doli że wszyscy Polscy producenci są ch*ja warci. Mam opryskiwacz z jar-metu i przyznam że to gówno nie maszyna ale wiem że to najniższa półka cenowa i twoim tokiem myślenia Krukowiak lub unia w wypasie za 30 tyś zł też będzie zły? A no tak za te pieniądze lepiej mniejszy/gorszy zachodni kupić, bo to zachodnie, sąsiad zazdrościć będzie. 

I jak tu nie trzymać nerwów na wodzy jak jest się patriotą gospodarczym? Mam kumpla co jest "Narodowcem" Krzyczy zdrajcy, Polskę sprzedają, nie jesteśmy liderem w produkcji maszyn, a w następnym zdaniu zachwala zachodnie maszyny-zresztą innych na podwórku nie ma. 

#14447 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3321 postów

Napisany 13 maj 2017 - 06:40

Tylko co tam masz polskiego.... przekładnia włoska, blachy ruskie albo ciort wie skąd, drut do miga chiński, ..... Tyle że parę osób pracę ma 

#14448 Share stuart

stuart

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Zainteresowania:historia mechanizacji rolnictwa , współczesna technika rolna film gry

Napisany 13 maj 2017 - 07:03

Tak ale kasa (nie licząc prowizji handlarzy) którą zarobią te osoby zostanie dłużej w kraju. 

#14449 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2152 postów

Napisany 13 maj 2017 - 07:39

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON To takim tokiem myślenia pomidory które wyhodowal Polak, na polskim polu nie są polskie, bo są z holenderskich nasion

#14450 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3321 postów

Napisany 13 maj 2017 - 07:54

A duński prosiak kupiony za 350zł i sprzedany po uchowaniu do 110kg za 450zł jest polski czy duński? Pomidory będą holenderskie - idź powiedz właścicielom odmiany swoją wizję to zobaczysz 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14451 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 583 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 13 maj 2017 - 08:11

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Powiedzcie-w polskim opryskiwaczu promarowskim, zwykły 400L, pompa padła(tak sadze), niby made in poland-ja się w ogóle naprawia, czy to jednorazowki sa? Bo mam teraz dylemat czy kupować do niego druga, czy rozglądać się za nowym-starym opryskiwaczem. Chodziła z 7lat, po niecałe 20ha rocznie, szału nie ma, tak mi się zdaje.

#14452 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 13 maj 2017 - 11:15

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Polskie rozsiewacze nie są takie same ;) Przez dłuższy czas sie zastanawiałem nad nowy i dosyć przestudiowałem ich budowę i niektóre różnice bywają subtelne na pierwszy rzut oka, ale na dłuższą mete robią różnice. Najlepszy moim zdaniem powinien być langren.

#14453 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 13 maj 2017 - 11:26

Aby tylko broń Boże jakiegoś Kłosa czy Motyla, nawet jak dwutalerzowy to nie ma szans nim rozsiać na 12 metrów. Ja osobiście jeszcze rozsiewam nawozy poczciwym Kosem i o dziwo rozsiewa w miarę równomiernie nawet na 12 metrów a jak mam ścieżki na 10 metrów to można rzec, że sieje idealnie, mam wypracowaną już metodę pracy nim i wiem, że rozsieję nim nie gorzej jak nową Amazonką i na polu pasów nie ma. Jednak to nie oznacza, że nie marzę o jakimś większym, wydajniejszym i wygodniejszym w używaniu rozsiewaczu jednak chwilowo są inne wydatki. Podoba mi się nawet ten N039 o którym mówiliście i jeśli wszystko pójdzie dobrze to na przyszly sezon sobie taki sprawię.

Pożyczałem raz Kłosa od znajomego, za Chiny Ludowe nie mogłem go tak ustawić aby rozsiewał równomiernie na 12 metrów i później było na polu widać jaśniejsze paski. Więc jeśli ktoś szuka w polskich rozsiewaczach, to tego polecam unikać, z pewnością są lepsze.

#14454 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2684 postów

Napisany 13 maj 2017 - 11:38

Sąsiad ma Motyla, to pryska na 12m a sieje nawozy na 8m. Masakra na polu

#14455 Share stuart

stuart

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 13 maj 2017 - 13:22

b99ad49b196c1.png

#14456 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 13 maj 2017 - 16:44

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Hehe wygrałeś. Masz fajne. Skąd ten mem? Jeszcze powinienem być ja jako 3 z rozyebanym polskim xD

#14457 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 14 maj 2017 - 10:51

Aby tylko broń Boże jakiegoś Kłosa czy Motyla, nawet jak dwutalerzowy to nie ma szans nim rozsiać na 12 metrów. Ja osobiście jeszcze rozsiewam nawozy poczciwym Kosem i o dziwo rozsiewa w miarę równomiernie nawet na 12 metrów a jak mam ścieżki na 10 metrów to można rzec, że sieje idealnie, mam wypracowaną już metodę pracy nim i wiem, że rozsieję nim nie gorzej jak nową Amazonką i na polu pasów nie ma. Jednak to nie oznacza, że nie marzę o jakimś większym, wydajniejszym i wygodniejszym w używaniu rozsiewaczu jednak chwilowo są inne wydatki. Podoba mi się nawet ten N039 o którym mówiliście i jeśli wszystko pójdzie dobrze to na przyszly sezon sobie taki sprawię.

Pożyczałem raz Kłosa od znajomego, za Chiny Ludowe nie mogłem go tak ustawić aby rozsiewał równomiernie na 12 metrów i później było na polu widać jaśniejsze paski. Więc jeśli ktoś szuka w polskich rozsiewaczach, to tego polecam unikać, z pewnością są lepsze.

Kos  rozsieje  na  12 m  a Kłos /Motyl nie ? niby dlaczego?

Jak go przestawiałeś? 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

#14458 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2684 postów

Napisany 14 maj 2017 - 11:43

Mówimy o dorzuceniu na 12m czy rozsianiu równomiernym na 12m ??

#14459 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 maj 2017 - 12:22

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Zwyklego lejka nie da sie ustawic zeby rowniniernie sial probowalem przestawiac lopatki w kazden mozliwy sposob i nie da sie. Moze jakis inny talez zalozyc albo przerabiac to moze cos by wykrzesal ale szkoda zachodu.
jesli pomoglem kliknij fajne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14460 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 14 maj 2017 - 13:50

Nie powiedziałem, że rozsiewa super idealnie na 12 metrów. To znaczy rozsieję dobrze, jeśli na ścieżce jest równo, ale jak Kos wejdzie jednym kołem w jakąś bruzdę, koleinę czy coś takiego to już niestety nie ma opcji aby dorzucił równo. A tak to nawet przy wysokiej szybkości to i na około 15 metrów sypie saletrą, bo mając ściezki 12 metrów pojechałem zbyt szybko i nawóz jeszcze grubą warstwą u sąsiada na polu leżał na szerokości około 3 metrów. :P Czepiam go nie na zaczepie tylko na podnośniku na belce dzięki czemu mogę jako tako regulować kąt nachylenia. Odpowiednia prędkość i na 12 metrów znośnie rzuca ale na ścieżkach 10m nie ma najmniejszego problemu z równomiernym wysiewem. Nagrałem kilka filmów ale na nich niestety nie widać lecącego nawozu. :P Nie oznacza to oczywiście, że chcę te rzemiosło jakoś super wychwalać, ale jak miałem mały areał to wystarczał a teraz jak pola ciągle przybywa to idzie się nim zaj**ebać. :)

A z Kłosem tak jak mówię, nie wiem dlaczego ale po prostu nie dawało rady aby chociaż dorzucił na 12 metrów. Nawet sam właściciel przeklina ten rozsiewacz i od jakiegoś czasu planuje wymianę na jakiś normalny.