Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

15993 odpowiedzi na ten temat

#14101 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 628 postów

Napisany 18 kwiecień 2017 - 20:23

kolego producent nie przewidział że jeden walec powinien sie kręcić wolniej a drugi szybciej bo na zdj są koła łańcuchowe tej samej średnicy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Dzisiaj, 07:44
  •  

#14102 Share maromar

maromar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 19 kwiecień 2017 - 08:07

niekoniecznie.. mam gniotownik który ma napędzany jeden walec, fabrycznie, drugi kręci się już podczas pracy od ziaren. Jeśli walce mają te same obroty to gniecie, a jeśli rożne to rozciera, co kto woli, dodam, że przy rozcieraniu szybciej się zużywają ranty w walcach i trzeba często przetaczać

#14103 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3321 postów

Napisany 19 kwiecień 2017 - 13:16

kolego producent nie przewidział że jeden walec powinien sie kręcić wolniej a drugi szybciej bo na zdj są koła łańcuchowe tej samej średnicy

Po mojemu to dwa takie same walce a zębatka jest do podłączenia napędu - jak przy pomocy łańcucha sprawisz że walce będą się kręcić w przeciwną stronę? 

#14104 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4066 postów

Napisany 19 kwiecień 2017 - 13:36

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Da się. Na jednym zakładasz łańcuch z góry normalnie a na drugim pod spodem. Potrzebna jest tylko rolka podtrzymująca łańcuch.

#14105 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 kwiecień 2017 - 15:13

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Ze wzgledu na duza aktywnosc tego tematu napisze tutaj. A mianowicie co to jest
https://naforum.zapo...45a24a.jpg.html
W prasie feraboli ff 20 po prawej stronie do kazdego ida po 2 przewody elektryczne zalozone to jest na przewodach idacych do silownikow

Edytowany przez robi57362, 19 kwiecień 2017 - 15:13.

jesli pomoglem kliknij fajne

#14106 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 628 postów

Napisany 19 kwiecień 2017 - 17:15

niekoniecznie.. mam gniotownik który ma napędzany jeden walec, fabrycznie, drugi kręci się już podczas pracy od ziaren. Jeśli walce mają te same obroty to gniecie, a jeśli rożne to rozciera, co kto woli, dodam, że przy rozcieraniu szybciej się zużywają ranty w walcach i trzeba często przetaczać

kolego ja też mam gniotownik tyle że duży przemysłowy co robi do 60 ton /h i tam jeden walec kręci sie szybciej a drugi wolniej i to z 1/3

#14107 Share Baks00

Baks00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 19 kwiecień 2017 - 17:43

Da się. Na jednym zakładasz łańcuch z góry normalnie a na drugim pod spodem. Potrzebna jest tylko rolka podtrzymująca łańcuch.

Dzięki chłopaki

#14108 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 19 kwiecień 2017 - 17:44

Ze wzgledu na duza aktywnosc tego tematu napisze tutaj. A mianowicie co to jest
https://naforum.zapo...45a24a.jpg.html
W prasie feraboli ff 20 po prawej stronie do kazdego ida po 2 przewody elektryczne zalozone to jest na przewodach idacych do silownikow

elektrozawory

#14109 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 19 kwiecień 2017 - 17:57

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON A wiesz moze od czego i czy to ze nie moge nabic cisnienia to moze byc tego wina ?

#14110 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2684 postów

Napisany 19 kwiecień 2017 - 18:01

Wyglądają na przerabiane, więc może być to przyczyną, albo się nie domykają, albo do końca nie otwierają, ale po tym jednym zdjęciu trudno ocenić, gdzie one siedza w instalacji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14111 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 19 kwiecień 2017 - 18:21

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Sa dokladnie kolo lucznika bel tam gdzie stara sipma go ma to chyba kazdy wie. Przed samym prawym silownikiem . https://naforum.zapo...81ba42.jpg.html
To zdjecie calego panelu i sterownik. Na zdjeciu nie widac kostki o tej https://naforum.zapo...caa89f.jpg.html
Bo ja wymontowalem zeby znalezc taka ale to graniczy z cudem

#14112 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2684 postów

Napisany 19 kwiecień 2017 - 18:54

Patrząc na te fotki, to zmieniam zdania. Blok elektrozaworów masz na dole nad wałkiem, a to są tylko czujniki ciśnienia. A ta kostka, to ma na sobie schemat ? Prawdopodobnie bez trudu to dostaniesz, tylko musisz znaleźć schemat tej "kostki" , najlepiej w orginalnej instrukcji, bo wygląd zewnętrzny niewiele mówi.

#14113 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 19 kwiecień 2017 - 19:07

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Ja ogolnie sadze ze ta prasa byla przerabiana ze zwyklego rozdzielacza na elektrozawory we francji wiec o jaka kolwiek instrukcje czy schemat ciezko. Dlatego tutaj pytam bo mnie az glowa boli od myslenia o tym ogolnie skomplikowane to jest i zrizumiec to bez rizbierania co jak i gdzie trudno jest dojsc. Kostka zadnego schematu nie ma tylko jakies tam numery przejrzalem cala grafike google i nic co pasowalo by nie znalazlem. A do lubliba do sipmy nie ma po co jechac bo takich tepych sprzedawciw teraz maja ze szok.

Edytowany przez robi57362, 19 kwiecień 2017 - 19:11.

#14114 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 19 kwiecień 2017 - 19:15

a dobre masz zasilanie  bo mi po kilku latach użytkowania rozdzielacza działał jak chciał bo przejść dobrych nie było.... 

#14115 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 19 kwiecień 2017 - 19:40

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Niby z zasilaniem wszystko ok. Jak nabijam cisnienie idzie normalnie do zielonego pola i nie zaskakuje cos tylko spada prawie do zera i znowu nabija do zielonego pola i tak w kolko ale po zrobueniu 15 bel (wlasciwie jajek) zaczyna zaskakiwac i dziala normalnie. Wielkie dzieki za zainteresowanie moim problemem.

#14116 Share rafix255

rafix255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 19 kwiecień 2017 - 20:13

https://www.otomoto....html#xtor=SEC-8  Przebieg widać autentyczny bo chyba raczej sie chyba nie pomylił ale siedzenie widac ok a co niektóre 4500motogodzin i siedzenie drugie

#14117 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1091 postów

Napisany 19 kwiecień 2017 - 20:45

Musiał pracować po blisko 6 godzin dziennie codziennie przez 7 lat. Taki to pracował na siebie :D

#14118 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4617 postów

Napisany 19 kwiecień 2017 - 21:28

tak samo pomysł połączenia N z przewodem ochronnym wyłącznik różnicowo-prądowy  będzie się mścił.... tylko rzadko kto ma założony.....

Kolega pisze o wtyce 4P, więc nie bardzo tam widzę miejsce na wyłącznik różnicowo - prądowy.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#14119 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4066 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 07:50

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON https://www.olx.pl/i...html#ebad693e93
Tak wygląda zmiana kierunku obrotów drugiego walca o czym pisałem. 3 zdjęcie.

Podobnie jak Baks ciekawi mnie zrobienie gniotownika, ale do robienia starteru dla cieląt, bo te gotowe to ...olernie drogie. Te najmniejsze walce 244x100(długość) ile kg na godzinę są w stanie rozgnieść?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14120 Share stuart

stuart

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Zainteresowania:historia mechanizacji rolnictwa , współczesna technika rolna film gry

Napisany 20 kwiecień 2017 - 10:10

Ja tez jebłem i nie mogłem wstac jak to przeczytałem to się śmiali w głos xD A tu drugi mistrz http://www.tygodniks....spalil.dom.htm

Też za dzieciaka podpatrzyłem ojca jak rozpala benzyną, tylko że on nalewał w nakrętkę i wrzucał ciecz do pieca, a ja wlałem prosto z bańki a co tam i tylko pamiętam jak płomyk się piął po strumieniu paliwa. Dobrze że nie spanikowałem i szybko wybiegłem z płonącą bańko na dwór. Jeszcze przeszła mi myśl by wrzucić do pieca i zamknąć ale znając życie miałbym słup ognia z komina :D