Polecane posty

Dominik1994    69
51 minut temu, soltys48 napisał:

Kolego siałem poznaniakiem z 86'roku ojciec był jego pierwszym włąścicielem......

amazonkę mam już parę łądnych lat i na minus

waga

przestawianie trybów drobnego wysiewu

hassia dużo lżejsza , przestawienie do wysiewu drobnonasiennych zajmuje 5 sekund

Moja amazonka do d7 special II

hmmm poznaniak waży nie całe 500kg a ten +100kg wiec takiej różnicy nie ma ja mam rolkę wysiewającą 2w1 do drobnych nasion wiec w czym problem mam D7 super s


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

tak masz a w hassi którą podałem przesuwasz tylko wajchę

Kiedyś w niemczech szukaliśmy siewnika i wuja pyta szkopa o siewnik to haasia sehr gut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1994    69
2 minuty temu, soltys48 napisał:

tak masz a w hassi którą podałem przesuwasz tylko wajchę

Kiedyś w niemczech szukaliśmy siewnika i wuja pyta szkopa o siewnik to haasia sehr gut

kiedyś miałem Amazone D4 nie wiem który mógł być rocznik ale obstawiam 1975-80r  i tam było zero korozji a poznaniak z tego roku to sama ruda ......o ile jeszcze by się uchował  bo nasz wiejski poznaniak dawno wyjechał na hutę a był 88r


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ojcoec ma poznaniaka koncowka chyba 70te lata albo max 81 rok i zero absolutnie rdzy a sie nasial troche....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1994    69
3 minuty temu, soltys48 napisał:

wszystko zależy jak użytkowany i czy przypadkiem nie miał zaprawiarki

a tak poważnie te na łańcuszkach były lepsze blachowo tzn te 78-83


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

U tescia mam duzo nowszy bo druga polowa 80 tych i tez zero rdzy ale caly czas pod dachem 

..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

A Poznaniakami to jest taka zasada, że w najlepszym stanie są te na łańcuszku i kołach z syrenki, które orginalnie wychodziły w czerwonym kolorze. nie mają bajerów, ale nie rdzewieją za bardzo i redlice dość sztywne jak orginalne. Potem była seria na metalowych kółkach (oszczędnościowa), zazwyczaj czerwone, chociaż to nie jest zasada - tu skrzynia też nie gnije, za to redlice z plasteliny. A najgorsze są chyba te z dociskiem, na jodełkowych kołach, zazwyczaj w szarym kolorze. Tu dno skrzyni gnije na potęgę. Im młodsze, tym gorszy stan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Mam Poznaniaka z 94 roku w orginalnym pięknym stanie-kolor niebieski pierwszy własciciel garażowany zero rdzy i pytanie ile za to cenić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

To już pewnie masz tego 3m że skrzynia olejową ? U mnie takie cenią po co najmniej 4 koła. To zależy czy chcesz sprzedać czy sprzedawać. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Tak ,jest bezstopniowa przekładnia ale sze. 2.7 ciekawe czy na takie sprzęty są jeszcze chętni .Bo ani to do scieżek nie pasuje a mechanizm ze znacznikami to też na te łańcuszki jakiś cymbał wymyślił . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153
2 godziny temu, jahooo napisał:

A Poznaniakami to jest taka zasada, że w najlepszym stanie są te na łańcuszku i kołach z syrenki, które orginalnie wychodziły w czerwonym kolorze. nie mają bajerów, ale nie rdzewieją za bardzo i redlice dość sztywne jak orginalne. Potem była seria na metalowych kółkach (oszczędnościowa), zazwyczaj czerwone, chociaż to nie jest zasada - tu skrzynia też nie gnije, za to redlice z plasteliny. A najgorsze są chyba te z dociskiem, na jodełkowych kołach, zazwyczaj w szarym kolorze. Tu dno skrzyni gnije na potęgę. Im młodsze, tym gorszy stan.

chyba nie jest tak źle z nowszymi, bo nasz ma tylko lekki nalot rudej na skrzyni, co jest zasługą poprzedniego właściciela


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
3 godziny temu, jahooo napisał:

A Poznaniakami to jest taka zasada, że w najlepszym stanie są te na łańcuszku i kołach z syrenki, które orginalnie wychodziły w czerwonym kolorze. nie mają bajerów, ale nie rdzewieją za bardzo i redlice dość sztywne jak orginalne. Potem była seria na metalowych kółkach (oszczędnościowa), zazwyczaj czerwone, chociaż to nie jest zasada - tu skrzynia też nie gnije, za to redlice z plasteliny. A najgorsze są chyba te z dociskiem, na jodełkowych kołach, zazwyczaj w szarym kolorze. Tu dno skrzyni gnije na potęgę. Im młodsze, tym gorszy stan.

Jak Te jodełkowe z dociskiem to równolegle wychodziły też na szerokim ogumieniu tym od syrenki tylko zaprawiarkę miały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Nie jestem takim specem od poznaniaków, niektórzy po odcieniu farby by podali rok. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Ja tyż ......

a wiem to bo ojciec miał na wąskim kole bez zaprawiarki 86'

sąsiad zza płotu ma dalej na szerokim z zaprawiarką też 86' ale nie siej nim już od 2000 roku tylko stoi pod dachem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powinien w ogłoszeniu napisać sprzedam zestaw uprawowo-siewno-dopłatowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj