Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RAMZES9107    22

Dokładnie to - ciemnota.... i wydawanie 55 tys żeby synuś za nie swoje pieniądze mógł obrobić 6ha ojcowizny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25242

No ale co tak Cię bulwersuje -  że tą ciemnotę stać na ciągnik za 55 tys, a  ten oświecony za 36 kupić nie może?

 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Oświeconego tym bardziej stać, akurat w tym wypadku czytaj mnie. Tylko kupuje za swoje i znam bolączki, a nie proszę konkurenta kupującego o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

naprawde jest ruch na te ursusy po licencji.. a co o tym myslicie to nie bedzie nastepca AGROLUXA 410 DEUTZ FAHRA po zmianie emisji spalin?? w turcji i na wschodzie juz sa filmiki o testach tych ciagników

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

kolega wyżej prawdę powiedział jesteście na tym samym poziomie do tego mf opony jakie takie z 5 k będzie za komplet i to wyszło by wtedt 41 tyś ciągnik z 86 z częściami może być różnie i pewnie cena nie powalająca a ten 5314 może być 14 lat młodszy a więc prawie to samo co wybierając tego mf 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

dokładnie. ja kiedys miałem mfa 675 z turem. na dzisiaj te ciagniki maja ponad 30 i co by to nie było to nie sa igły dla mnie przestarzała ergonomia w ciagniku hałas itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

tylko taki 675 jest lepiej wykonany od ursusa 4514, ma lepszą hydraulikę, czesci łatwo dostepne i tanie, na pewno ergonomia lepsza i ciszej w kabinie jak w ursusie.

Ramzes moze ci Mojego 390 pogonie :D

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

I cóż mi po tym Ursusie 14 lat młodszym jak tam tylko 1 bieg do pracy w polu? Szczytem luksusu jest WOM na hydraulice a o dodatkowej pompie hydrauliki nie wspomne... w przeciwnym wypadku to jest szrot którym nawet obrotówki małej nie obsłużysz w cywilizowanych warunkach pracy.... Za te kasę to się szuka MFa serii 300 jak się ktoś boi elektrozaworów

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Przede wszystkim ten mf 675 z ogłoszenia to wymalowany jak pisanka na Wielkanoc co od razu u mnie by go skreśliło, dodatkowo cena zabija. Tak jak napisałeś max 30 tys zł warty. No ale niektórzy kupują ciągniki na lakier żeby sąsiada w oko kuło jak laweta przyjedzie i zaparkuje na drodze żeby cała wioska widziała :D U Was też tak jest na wiosce że jak coś kupicie to zaraz wszyscy na drodze stoją i patrzą? Bo no nie ukrywam że tego nienawidzę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2017 o 16:41, damianzbr napisał:

Za 500 stów kawałek blachy wyfrezowanej pod blok silnika tico i komplet śrub. No jednak trochę drogo... Wolał bym mu dać 1800 zł i mój silnik elektryczny a niech on szuka silnika do tico i to złoży do kupy wraz z elektrozaworami i bańką. Ale weź tu znajdź dobry silnik od tico. Od razu trzeba by szlif, nowe panewki i pierścionki machnąć. 

Gotowce zapewne chińskie ale rzekomo pompy włoskie jakoś dają radę i za 3000 zł kupi już takiego z małą bańką co klucz 3/4 cala jakoś ciągnie.

Ośmielę się odezwać, jako że jakieś tam pojęcie o tym mam. Buduję taki kompresor, tzn na podstawie silnika z tico, ale rozwijam konstrukcję o chłodzenie sprężarki cieczą - zmiana budowy głowicy w stosunku tej z filmu. Znam jeden egzemplarz pracujący ale z głowicami od ursusa - działa super od kilku lat. Tutaj będzie tylko lepiej,  choć należy przyznać, że wykonanie tej " głowicy" nie jest solidne. Przede wszystkim jest to zwykła nie szlifowana blacha, która jest po prostu krzywa. Kupiłem to tylko dlatego, że ciężko jest dobrać zawory ssące i wylotowe tak by były max duże i wydajne. Czyli po prostu projekt. Fizyczna głowica, którą dostałem - jest cała do poprawy. Czy warto dać 500 zł - moim zdaniem tak - dojście do tego, że ma to tak być zbudowane kosztowało by mnie dużo więcej. Szlif  wykonam sam, przerobię sam. Zalety: cicha i wydajna praca. Chińskiego badziewia nawet nie porównujcie, żeby się nie ośmieszać.

Aha - blacha freza nie widziała nigdy - całość palona na laserze, łącznie z blaszkami zaworowymi - jak wspominałem wcześniej - liczy się projekt, wykonanie jest kiepskie.

Edytowano przez creative1agh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9110

Za 40k PLN można wybrać lepszy ciągnik niż 4514 ale jak tam kto chce. Jak komuś w polu do pracy wystarcza dwa biegi a do orki jeden to jego sprawa i jego paliwo. Za 50-55 tys można mieć MFa a serii 3090 czy 3095 ponad 100KM .
https://www.olx.pl/i2/oferta/massey-ferguson-3090-z-plugami-CID757-IDqrsOP.html#:7fd89caeac

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki za odpowiedź. Mam sprężarkę ABAC i padły łożyska ślizgowe. Nie wiem czy da się je dokupić i przypadkiem trafiłem na ten tico kompresor. Właśnie największy problem jest z zaworami, bo kosztują dużo i po  niedługim czasie są nieszczelne.  

Luke jak siedzę na uboczu i nie ma kto podglądać , no może poza jednym sąsiadem i to też nie wszystko zauważy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9810

Luke ja tak samo tego nie rozumiem xD ja mieszkam na wybudowaniu to tego problemu nie mam ze ktoś chodzi i ogląda ale jest taki jeden co nawet jak nawoz kupi to zanim wstawi pod wiate to najpierw musi swoje przy plocie kolo drogi odstać :D Maszyny tak samo... Jak cis kupi to ustawione jak w komisie

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9110

Wygląda jak lekko przerobiony most z , no właśnie, z czego, bo kształt jakby znany (wygląda na most z Robura, a przecież pisze, że nie, bo bla bla bla) ? Konstrukcja na takim krzyżaku sama z siebie nie jest zła, ale cena trochę zwala z nóg, do tego wspomaganie i koszt przekracza wartość C-360.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Sprzedawałem na jesieni plug za 2 tys i kupca nie było to teraz w niedzielę ten sam pług wystawiłem za 2,5 i na wieczór przyjechal facet i kupił bez targu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22
11 godzin temu, Mikruss napisał:

tylko taki 675 jest lepiej wykonany od ursusa 4514, ma lepszą hydraulikę, czesci łatwo dostepne i tanie, na pewno ergonomia lepsza i ciszej w kabinie jak w ursusie.

Ramzes moze ci Mojego 390 pogonie :D

Ile cenisz? Kurde gabarytowo już dużo wiekszy ?

Edytowano przez RAMZES9107

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146
1 godzinę temu, suzuki18l napisał:

https://www.olx.pl/oferta/przedni-naped-c-360-55-3p-4011-4x4-nowy-nowosc-CID757-IDnaQrm.html#f01935124d

czy ktoś miał z tym styczność, czy to może być lepsze niż napędy od robur czy uaz ?

magiczne słówko nowość i cena od razu z górnej półki

nie rozumiem po co inwestować tyle $$ w ciągnik który jest niewiele więcej wart O.o


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Izydor pogadaj z moim sąsiadem. Dla niego sześćdziesiątka to 8my cud świata i kit że ma jakiegoś mfa 43 coś jak wszystko sześćdziesiątką robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9110

C-360 ma tez swoje zalety, ale nie ma się co oszukiwać, są lepsze ciągniki w tej chwili dostępne. A ceny, jakie ludzie  wołaja za zadbane egzemplarze są niewspółmierne do rzeczywistej wartości, a już za 4x4 w szczególności.

Dołożenie 4x4, wspomagania, sensownej i cichej kabiny, wspomagania podnośnika, zewnętrznej pompy do hydrauliki - razem coś koło 20 tyś. Do tego wartość ciągnika i wychodzi 30. Za tyle można kupić ciągnik z większą ilością przełożeń, bez wyjącej skrzyni i zwolnic i o lepszych możliwościach, z oszczędniejszym silnikiem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj