Polecane posty

lukbold    1054

Ja tam nie wiem i zleksza mnie nie interesuje kto jest głupszy.... ten co w ogłoszeniu napisał, że to grat czy ten który myślał że tanim kosztem naprawi i przygarnie z 10 tys przy odsprzedaży

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik z Podkarpacia porostu mam na sprzedaż bo przywiozlem go ale wogole nie jest używany bo Tata zagonowy woli bo mu lepiej zapiąć w garażu leżą jeszcze zapasowe części do niego A traktor teraz czeka na renomt skrzyni bo coś mu bieg wyskakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak to jeden rolnik mi powiedział, że jakieś koła zębate do skrzyni kosztują w serwisie 24 tyś i zmuszony był kupić używane za 2,5 tyś. Wtedy któreś biegi mu wyskakiwały. Inny znów pisał na AF, że znajomy wymieniał synchronizator i jakieś koło zębate. Koszt ok 14 tyś. 

Zakup ciągnika na razie odwleczony w czasie, ale za deutzem raczej nie będę się rozglądał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Uwielbiam takich cwaniaków, Prawa tylna opona łysa ale zdjęcie na dobą przednią lewą.

https://www.olx.pl/oferta/ursus-1012-turbo-CID757-IDq269f.html#c243edb5b3

 

Jest coś takiego jak szybka skrzynia 4 w ciężkiej serii?

https://www.olx.pl/oferta/ursus-1224-1614-zetor-12145-12245-16145-CID757-IDpUsxf.html#b45409d697

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

W każdej 4 biegowej skrzyni w ciężkim ursusie możesz zrobić szybką skrzynię.Koszt kół zębatych to około 600 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mój 1134 skrzynia 4 bez problemu  38 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121
1 godzinę temu, kojot629 napisał:

To jest wersja na Europe i pewnie ma rozdzielacz przy prawej ręce koło prawego słupka w joysticku (2 sekcje) jak jest zrobione w ładowaczach a 1 sekcja w swoim miejscu czyli przy desce rozdzielczej . Niedaleko mnie taki pracował. I stąd że były to modele montowane z mostami włoskiego producenta wzięło się stwierdzenie że INNE mosty pseudo Carraro krzyżakowe to Carraro a w rzeczywistości są to białoruskie produkcje nie mające nic wspólnego z włochami (obudowa dyferencjału, oraz sam mechanizm taki sam jak w mostach stożkowych) . Tylko jakiś dealer usłyszał o mostach carraro w MTZ i tak drogą pantoflową wytworzyła się legenda że to Carraro, jeszcze padały hasła w ogłoszeniach "Typu Carraro".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

co do tej skrzyni w Deutzu, to znajomy kilka lat temu przywlókł IH 745XL z uszkodzoną skrzynią. Dał za to na prawde grosze. Okazało sie, że biegi były zblokowane i coś tam jeszcze. Rozebrał, powymieniał jakieś pierdoły i latało to jak głupie. Porobił jakiś czas i sprzedał i wiem, że do dzisiaj dziadostwo lata :D Czyli można trafic okazje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Znajomy kiedyś kupił od niemca kilkuletnią kosiarkę w cenie złomu - okazało się że ma walnięte sprzęgło na wałku wom- a kosiarka idealna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

To są kolego głównie przyczepy D-46A, czyli samochodówki. Trzeba je "przystosować" do rolnictwa, co razem z rejestracją daje około tysiąca zł. Stan nawet na zdjeciach taki sobie, braki w instalachach, rdza . Za sztywną przyczepę cena nie wychodzi rewelacja. D-46B można kupić za 4 tys  z papierami w niezłym stanie nawet u mnie, na lubelszczyźnie.

Czas "małych" rolników co potrzebowali jedną sztywną przyczepę na 3ha pola powoli się kończy, dzisiaj nawet przeróbka takiej przyczepy na wywrotkę to nie rarytas, gdy można kupić HL-kę 6t za 6-7 tysięcy z papierami. Większe gospodarstwa kupują sprzęt nowy, aby odliczyć VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83
25 minut temu, stuart napisał:

https://agri24.pl/wojsko-sprzedalo-przyczep-kolejny-przetarg-nowych-cenach/
Mienie wojskowe za jakie grosze wyprzedają. Osie i borty są więcej warte jak te przyczepy. 

Bo na sztywną 4 już nie ma amatorów, Z innymi nie jest już tak kolorowo, byłem na takim przetargu gdzie sprzedawali 3 przyczepy D-55, cena wywoławcza była 8000, a stan trzeba przyznać fabryczny, nawet włoski na oponach, po prostu przyczepy przestały te 20 lat w jakimś magazynie. Ale ludzie tak się o nie bili, że poszło po 19 000 za jedną, oczywiście cena netto.

Innym razem chciałem kupić 902 z wojska, ciężko określić mi w jakim była stanie bo nie można było jej odpalić, chociaż opony miała strasznie łyse, cena wywoławcza była chyba około 12 000, a poszła ostatecznie na 22 000, też oczywiście netto. A na "wolnym rynku" nikt przecież tyle nie da za 902.

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
22 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Jak to jeden rolnik mi powiedział, że jakieś koła zębate do skrzyni kosztują w serwisie 24 tyś i zmuszony był kupić używane za 2,5 tyś. Wtedy któreś biegi mu wyskakiwały. Inny znów pisał na AF, że znajomy wymieniał synchronizator i jakieś koło zębate. Koszt ok 14 tyś. 

Zakup ciągnika na razie odwleczony w czasie, ale za deutzem raczej nie będę się rozglądał.

Potwierdzam ceny części do skrzyni biegów DF to masakra, silnik tani w naprawie jednak skrzynia zabija ceną i co lepsze używek jak na lekarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

takiego to jeszcze nie widziałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
Dnia 11.11.2017 o 11:53, stuart napisał:

To jest wersja na Europe i pewnie ma rozdzielacz przy prawej ręce koło prawego słupka w joysticku (2 sekcje) jak jest zrobione w ładowaczach a 1 sekcja w swoim miejscu czyli przy desce rozdzielczej . Niedaleko mnie taki pracował. I stąd że były to modele montowane z mostami włoskiego producenta wzięło się stwierdzenie że INNE mosty pseudo Carraro krzyżakowe to Carraro a w rzeczywistości są to białoruskie produkcje nie mające nic wspólnego z włochami (obudowa dyferencjału, oraz sam mechanizm taki sam jak w mostach stożkowych) . Tylko jakiś dealer usłyszał o mostach carraro w MTZ i tak drogą pantoflową wytworzyła się legenda że to Carraro, jeszcze padały hasła w ogłoszeniach "Typu Carraro".

To akurat orginalne Carraro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441
Dnia 11.11.2017 o 14:23, stuart napisał:

https://agri24.pl/wojsko-sprzedalo-przyczep-kolejny-przetarg-nowych-cenach/
Mienie wojskowe za jakie grosze wyprzedają. Osie i borty są więcej warte jak te przyczepy. 

Nie jest to sprzęt funkiel nówka jednak fakt faktem to trochę mało. Zważywszy na to ,że nie wyglądają najgorzej ktoś sie może zainteresować.

Edytowano przez farmtrac8244

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj