Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

11302 odpowiedzi na ten temat

#1281 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 04 maj 2015 - 14:08

jaka klasa ziemi ?
myśle że do c 360 będzie najlepiej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Dzisiaj, 11:12
  •  

#1282 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 04 maj 2015 - 18:35

http://olx.pl/oferta...57-ID9PF6D.html Zszedł na 480 ale dołoży jeszcze 3 nowe ścinacze, no prawie nowe bo przeorał nimi kilka hektarów i mają jeszcze oryginalny lakier. Wart tej ceny? Na co zwrócić uwagę oprócz tego czy rama jest prosta, ile ma luzów i zużyciu elementów roboczych?

Na czwartym zdj. widać że kółko ma spory luz i mi się wydaje że górna rama(punkt górny zaczepu) jest trochę krzywy do dolnej ramy. Wydaje mi się, tak ma być, czy jest skrzywiony?

Edytowany przez stg, 04 maj 2015 - 18:42.

#1283 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 04 maj 2015 - 18:58

Aleś się na negocjował, 20 upustu :D

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#1284 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 04 maj 2015 - 19:02

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Na butelkę będzie przy 500 zl nie będzie negocjował stówkami
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#1285 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 04 maj 2015 - 19:41

michal1993 taki jesteś mądry to zadzwoń do niego i zobaczysz na ile tobie zejdzie. Powiedział że taniej nie sprzeda bo już kilka osób dzwoniło, a za mniej niż 480 to niech stoi dalej. Zszedł mało, ale dołoży 3 ściacze które i tak bym musiał kupić czyli nie będę musiał kupować i dzięki temu jestem 60zł do przodu.

simson2812 czasem nawet przy drobnych rzeczach idzie negocjować stówkami. Na początku wiosny kupiłem opryskiwacz za 250 a chciał 350, czyli dużo zszedł. Na tym pługu to dobrze by było za 400 albo chociaż na 450, bo też mu powiedziałem że 20zł to żadna negocjacja, a on na to że już kilka osób dzwoniło. Ale dobrze że jeszcze dołoży te ścinacze, bo to też 50/60zł.

Edytowany przez stg, 04 maj 2015 - 19:47.

#1286 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 04 maj 2015 - 20:11

Popatrz na ogłoszenia - 500 za UG w takim stanie 3 skiby to bardzo dobra cena. A ty chcesz negocjować. Kupujesz dla siebie, czy chcesz handlować ? W ogłoszeniach chodzą po 800-1000zł w gorszym stanie, za 700-800 są 2+1. A tu w sumie zapinasz i jedziesz. Tulejka do kółka to nie majątek. A jak cię nie stac na 500 zł, to nie kupuj i nie zawracaj gitary.

#1287 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 04 maj 2015 - 20:26

Za tą cenę to nie wiem z czego byś chciał jeszcze schodzić. Ja sprzedałem UG 3 ze ścinaczami, przedpłużkami i nową tulejką i ośką koła, bez kroju, ale starszego typu bo z dźwigniami w górze, za 400 stówki, a chętnych wielu nie było. Elementy robocze nie zużyte, prosty jak z fabryki.

Edytowany przez lukasz222, 04 maj 2015 - 20:26.

#1288 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 04 maj 2015 - 20:41

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Ja kupiłem za 1000 ale z kołkiem krojem i części orginalne od nowości oprócz lemieszy taniej by znalazł ale daleko jechać
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#1289 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 04 maj 2015 - 20:41

jahooo, za 1000 to już dwa w dobrym stanie można kupić. Co cię to obchodzi na ile mnie stać? Zastanów się czy cię stać na jutrzejsze śniadanie i się nie udzielaj jak nic mądrego nie wnosisz-w twoim rozumieniu"nie zawracaj gitary". Chcę się negocjować bo jest 500 do negocjacji to się negocjuje, a nie tak jak ty 500 do banku po pożyczkę, jedziesz i stękasz. Wiem że w ogłoszeniach chodzą gorsze po 800/1000 ale te pługi tylko chodzą i są sprzedawane, a nie sprzedane, więc zastanów się co piszesz, bo tego za 1000 zł to nikt nie kupi jak jest w jeszcze gorszym stanie niż ten za 500.

Wiem że 480 za taki pług w takim stanie to dobra cena i dlatego go kupię.

lukasz222 ja bym go wziął nawet za te 500, ale jak jest do negocjacji to można się potargować, chociaż trochę. Na takim pługu za 500zł, 20zł i 3 nowe ścinacze to i tak nie jest źle utargowany.

#1290 Share bartek1992

bartek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Zainteresowania:ciągniki rolnicze

Napisany 04 maj 2015 - 20:44

chłopie za tą cenę to bierz, ja 2 skibowy sprzedałem za 500 zł 

Edytowany przez bartek1992, 04 maj 2015 - 20:45.

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1291 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 04 maj 2015 - 20:49

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Strugasz wielkiego gospodarza a kupujesz starą UG i jeszcze się pytasz na co zwracać uwagę. Już Ci niejeden napisał, że to dobra cena i kupuj, no widać, że stan dobry. Drążysz temat niepotrzebnie, a koledzy chcili pomóc. Ciekawe co będzie jakbyś miał ciągnik kupić? Tekst z 500 zł i stękaniem w banku tylko potwierdza, że udajesz wiekszego niż jesteś.

#1292 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 04 maj 2015 - 20:52

jahooo, za 1000 to już dwa w dobrym stanie można kupić. Co cię to obchodzi na ile mnie stać? Zastanów się czy cię stać na jutrzejsze śniadanie i się nie udzielaj jak nic mądrego nie wnosisz-w twoim rozumieniu"nie zawracaj gitary". Chcę się negocjować bo jest 500 do negocjacji to się negocjuje, a nie tak jak ty 500 do banku po pożyczkę, jedziesz i stękasz. Wiem że w ogłoszeniach chodzą gorsze po 800/1000 ale te pługi tylko chodzą i są sprzedawane, a nie sprzedane, więc zastanów się co piszesz, bo tego za 1000 zł to nikt nie kupi jak jest w jeszcze gorszym stanie niż ten za 500.

Wiem że 480 za taki pług w takim stanie to dobra cena i dlatego go kupię.

lukasz222 ja bym go wziął nawet za te 500, ale jak jest do negocjacji to można się potargować, chociaż trochę. Na takim pługu za 500zł, 20zł i 3 nowe ścinacze to i tak nie jest źle utargowany.

Negocjować 20  zł? rzeczywiście  inwestycja spora, więc i  negocjować warto  :D  

Chcesz kupić  -to kupuj , a jak  nie  to  nie  zawracaj  gitary, jak już ktoś powiedział  :P

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1293 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 04 maj 2015 - 21:00

Wiem dlatego jutro po niego jadę, bo dziś nie było czasu bo są ważniejsze rzeczy niż pług, mamy remont silnika w Manie i jest trochę roboty, dlatego jadę jutro. Gadałem z gościem i wydaje się być w porządku, ma jeszcze pług podorywkowy 5 skibowy nowy typ za 500zł kultywator uniagrudziądz 2,1m z wałkiem za 1100zł i przewracarko-zgrabiarkę 4 gwiazdową(tą małą polską), nie pytałem się za ile bo reszty nie potrzebuję, bo nie mam łąk, a kultywator za wąski i za drogi jak na ta szerokość. Tu mam tani i w dobrym stanie, ale trochę za daleko http://olx.pl/oferta...57-IDa1d15.html

Thomas2135 nie strugam wielkiego gospodarza bo mam 16 lat i nie kupowałem pługa dlatego pytam dla pewności co zobaczyć. Ciekawi cię co będzie jak będę musiał kupić ciągnik to już się nie martw. Tata kiedyś sporo handlował ciągnikami, więc pojadę z tatą i znajomym który ma wieloletnie doświadczenie w ciągnikach.

mariusz93 20 zł i ściancze(ok 60zł) to już jest 80zł, nie dużo, ale zawsze 80zł do przodu.

Dzięki wszystkim Tym którzy mi pomogli i doradzili.

#1294 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 04 maj 2015 - 21:01

ja ostatnio sprzedałem taki plug za 600zł, a był w dość kiepskim stanie( lemiesze do wymiany, brak kroju, luzy gdzie tylko się dało, koło odpadało  oraz odkładnie trzeba by było wymienić w najbliższym czasie), a ludzie dzwonili jak bym za darmo chciał oddać. Wystawiłem go na sprzedaż rano, a po południu już był sprzedany, więc jeśli ten pług jest w dobrym stanie to cena jak najbardziej ok.

Sprzedam:

http://olx.pl/oferta...html#cbd434607a

oraz

http://olx.pl/oferta...57-ID9Vq5P.html

Edytowany przez johenek, 04 maj 2015 - 21:57.

KPK Kumurun Team

#1295 Share Alfaholik

Alfaholik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 04 maj 2015 - 21:08

Warto? http://olx.pl/oferta...html#d801a391ac
Mówi ze rama jest lekko krzywa

#1296 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 04 maj 2015 - 22:31

michal1993 taki jesteś mądry to zadzwoń do niego i zobaczysz na ile tobie zejdzie. Powiedział że taniej nie sprzeda bo już kilka osób dzwoniło, a za mniej niż 480 to niech stoi dalej. Zszedł mało, ale dołoży 3 ściacze które i tak bym musiał kupić czyli nie będę musiał kupować i dzięki temu jestem 60zł do przodu.

.

Ja dzwoniłem mi sprzeda za 479,  już starczy na 0,5 de Luxe i popite. :P . Znajomy co ma hurtownie materiałów budowlanych mówił że miał takiego klienta że na 2 rolkach waty szklanej koleś chciał zhandlować 1,4 zł bo mówił że w innym miejscu mają o 70 gr na rolce taniej. Dopiero jak ten mu zaoferował transport gratis  to się zgodził

#1297 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 04 maj 2015 - 22:44

Standardowo w D-47 pęka tylny wózek. Rama wytrzymuje NORMALNE użytkowanie. Jak ktoś ładuje na nią po 6-7t i chce kiprować, zwłaszcza do tyłu, to niestety, ale nie wytrzyma. Na nominalną ładowność daje radę. W okolicy sporo jest tych wywrotek, o dość długiej historii, odkupowanych z SKR-ów i każdy trzyma.  Sam bym taką kupił z papierami. Na żniwa jak znalazł.

W którym miejscy pęka tylni wózek? Widziałem kilka D-47 i rama zawsze była pęknięta między siłownikiem wywrotu a tylnym wózkiem ale sam wózek wyglądał na cały.

#1298 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 04 maj 2015 - 22:57

szaman1 jakoś wątpię że sprzeda ci za 479, pisać bajki to każdy może. Po pług pojadę jutro, a ten kultywator w dobrej cenie? Bo mi się wydaje że tak bo ma łącznik i wałek. Wie ktoś ile cynków oryginalnie miał kultywator uniagrudziądz 2,7 metra?http://olx.pl/oferta...d_at=1122260803

#1299 Share Landfarmer

Landfarmer

Jeden lubi żebra, drugi lubi mostek, a ja lubię schab, bo tam ni

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 04 maj 2015 - 23:23

800 zł za kultywator z wałkiem to dobra cena ale wszystko okaże się na miejscu jak pojedziesz obejrzeć a pług za 500 to też dobra pieniądze i w sumie niema się nad czym zastanawiać

Szef wszystkich szefów  ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1300 Share FROG1979

FROG1979

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 04 maj 2015 - 23:26

http://olx.pl/oferta...html#037efb86e1

pierwszy lepszy
opony i pewnie jeszcze znajdziesz kilka dupereli do napraway

czyli wydaje 50 tyś na zakup... i szukam mechanika...

1.opony + 12tyś,

2.błędy EHR/elektryk +1tyś lub 3tys z wymianą centralki,

3.połówki + 12tyś(nowe tarcze, olej, filtry, uszczelniacze, cewki)

4. regeneracja pompy tłoczkowej 5tyś,

5. silnik po 10-20tyś mth realnego przebiegu... hmmm albo jeździć, dolewki oleju, remont pompy, wtryski itd lub remont kapitalny + 10-15tyś

6. sprzęgło(podobno wytrzymałe, ale jednak) 5tyś

Duperele:

1. padnięty orbitrol +1tyś

2. uszczelnienie przedniego mostu i zwolnic +1tyś

3. kabina/elektryk(nawiewy, radio, światła, klima)+1tyś bo padnięty wentylator, serwis

4. obciążniki, dziwnie brak, bardzo częsty brak, handlarz na osobnej aukcji ma do sprzedania zdjęte z "twojego"ciągnika za kwotę 4tyś

Razem faktycznie wychodzi ok 100tyś i mam ciągnik sprawny.

-ciągnik ma 20 lat, a taki już mam i chciałem zmienić na młodszy,

-mam nadziej, że remont jest ok i będzie długo chodził jak nowy,

-kolejna awaria doprowadzi mnie do szału i pomyślę nad sprzedażą

-cena za jaka będę mógł sprzedać w miarę sprawny to 50tyś

Od razu powiem, że autko mam zagraniczne i złego słowa nie powiem:)

Chodzi o to żeby nas było stać na zakup używanego traktora max 5 letniego w dobrym stanie, za rozsądne pieniążki bo te wszystkie na olx i allegro są mocno kręcone. i ceny też mocno zawyżone. Porównanie masz przy swojej reni, ile kosztowała i jak chodzi. To są realne ceny, a nie napychanie kieszeni handlarzowi, który wiedzą na temat sprzedawanego sprzetu często nie grzeszy... :) Koniec:)