Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
izydor6280    1153

jaki wynalazek, zwykła autosanka 732

co prawda głupich nie brakuje, ale małorolnego nie stać na zamrożenie kupy $$, a większy nawet na takie nie patrzy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121

Informacje na temat amortyzacji chciałem tak orientacyjnie. Niestety Karcher wyparł z rynku wszystkie inne marki i nie opłaca się kupować czegoś egzotycznego bo z częściami będzie lipa. 


Nie mam takiej myjki, tak myślałem kupić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

Gdzieś czytałem że ursus to właśnie Nac z naklejkami Ursusa i wyższą ceną. Moim zdaniem nie warto dokładać. Moim zdaniem to albo kupować coś naprawdę markowego, solidnego i drogiego, albo najtańszą chinszczyzne, nie będzie szkoda przynajmniej jak się popsuje, bo co mogła to zrobiła, a nic tańszego nie było na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

http://allegro.pl/kosa-spalinowa-nac-bp540-32-b-v-3-2km-tarcza-zylka-i6037651558.html?fromVariant=6761248286

Powiedzcie czy warto kupić kosę tej firmy czy dołożyć i wziąć ursusa (wiem to to samo ale różni się detalami) ? 

 

Kup stihla albo husqvarne i nie marnuj pieniędzy na te tanie badziewia. Pamiętaj, że chytry dwa razy traci. Już się o tym przekonałem na tych tanich badziewnych kosach. Od dłuższego czasu (kilka sezonów) mam stihla i naprawdę super sprzęcik, wart tej kasy. Ta badziewna chińszczyzna nie wytrzymywała u mnie nawet roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

 

Powiedzcie czy warto kupić kosę tej firmy czy dołożyć i wziąć ursusa (wiem to to samo ale różni się detalami) ?

nawet za darmo nie bierz, dużo wraca do serwisu, a ursusa produkuje nac tylko daje inne naklejki

 

kup najsłabszą husqvarne i będziesz zadowolony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
speeeder    32

może na rower?

 

odnośnie tego new hollanda ponad 12k mth na  8 lat to dla was za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Zobaczcie jaki rocznik traktora i jaki ma przebieg....

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-ciagnik-new-holland-t6040-CID757-IDnEWK8.html#4b7c2f0032

może chodził gdzieś w komunalce alb drogówce ale tylko jak widze ciagniki z pocztatku lat 2000 mają 5900-7800mth a ten 8 lat i ile, dlatego watpie już w to co piszą....

Przynajmniej licznik nie cofany... A co myślicie że te fendty albo renatki z niemczech co (rzekomo) mają 5-8tys to pod kocem trzymane i tylko starszy pan jeździł do kościoła w niedziele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

Gdzieś pytałem, ale bez odzewu to jeszcze raz spytam.

- Opryskiwacz promar 800L, lance zwykle 12m, zawór zwykły, pompa włoska -4200zl. Dzwoniłem do jakiegoś dealera Tad- len/biardzki to wycenił na ok 6700zl,
- agregat uprawowo siewny janpol, 2.5m przedni wałek, dwa rzędy zębów, paker, z hydropakiem -6600zl
Ludzkie ceny? Pbie brutto. Ktos moze kupował podobny sprzęt i się podzieli jak go to wyszło?
U tego, co proponował opryskiwacz za 4200 taki agregat, tylko garażowka(nie żeby janpol to nie wiadomo co było) to mi wycenił na 8500. Rozstrzał cenowy straszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

http://allegro.pl/kosa-spalinowa-nac-bp540-32-b-v-3-2km-tarcza-zylka-i6037651558.html?fromVariant=6761248286

Powiedzcie czy warto kupić kosę tej firmy czy dołożyć i wziąć ursusa (wiem to to samo ale różni się detalami) ? 

 

Kolegę z chinczyków polecam kosę DEMON koszt 350zł. Mam już dwie takie bo koszę dwa gospodarstwa i nie chce mi się ich wozić. Bardzo mocna kosa, pali swoje, ale jak sąsaid zobaczył jaką trawę nią kosze(żyłka3mm) to powiedział że jego hyscvarna z taczą nie dała by rady. Pierwszą kosę mam 5-6 lat druga kosa 1 sezon. Awarie w kosie to najcześciej gaźnik. Pada co dwa lata przez zostawione w nim paliwo psują się membrany, ale koszt nowego to tylko 28zł(fi gaźnika150mm). Ważne że ma przekładnię ze smarowaniem, a jak potrzaskasz głowice tnącą to do marketu i masz za 50zł lub idziesz do Huscvarny i kupisz mocniejszą za 100. Wszystko pasuje. Polecam DEmona:)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516

Przynajmniej licznik nie cofany... A co myślicie że te fendty albo renatki z niemczech co (rzekomo) mają 5-8tys to pod kocem trzymane i tylko starszy pan jeździł do kościoła w niedziele?

 

jakby moja renatka miała 18 tys godz naprawdę to dałbym na mszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

W PL klient tego wymaga :P ciągnik nie ważne który rok produkcji 8 tyś mth auto 180 tyś km. Moja Renata ma 12500 mth i jest to przebieg oryginalny. MF udało się takiego kupić 5500mth ale to fartem bo mam kolegę.
Zauważyliście ostatnio że ceny używanych maszyn poszły do góry? Aut też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

Ja mam chińską kosę marki "no name" od 8 lat i działa do tej pory. Dużo zależy, na jaką serie i egzemplarz trafisz. Te zamawiane przez NAC często sa bardzo paliwożerne. Moja pali 1/3 paliwa mniej niż NAC sąsiada.

 

Rynek ciągników i maszyn jest mały, więc te najtańsze już dawno do nas przyjechały. Poza tym sporo sprzętu wykupuje Ukraina i ciężko znaleźć coś tańszego w ogłoszeniach.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

Gdzieś pytałem, ale bez odzewu to jeszcze raz spytam.

 

- Opryskiwacz promar 800L, lance zwykle 12m, zawór zwykły, pompa włoska -4200zl. Dzwoniłem do jakiegoś dealera Tad- len/biardzki to wycenił na ok 6700zl,

- agregat uprawowo siewny janpol, 2.5m przedni wałek, dwa rzędy zębów, paker, z hydropakiem -6600zl

Ludzkie ceny? Pbie brutto. Ktos moze kupował podobny sprzęt i się podzieli jak go to wyszło?

U tego, co proponował opryskiwacz za 4200 taki agregat, tylko garażowka(nie żeby janpol to nie wiadomo co było) to mi wycenił na 8500. Rozstrzał cenowy straszny.

Dobrze Ci radzę nie pchaj się w nowy opryskiwacz made in stodoła bo będziesz płakał sam się skusiłem na biardzkiego i po 4 sezonach poszedł za 1/3  ceny nowego, w tej chwili mam HOLDERA IS 600 belka -zdjęcia w galerii 12,5(scieżki z siewnika 2,5m pasują)zawór stałociśnieniowy pompa włoska mocne lance koszt??Z modernizacją(zakładałem iżektory lechlera)ok 3 tys.

https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-holder-600l-12-metrow-zamiana-CID757-IDhnA21.html#48685ab985

co do agregatu w ubiegłym roku  sam szukałem do amazonii d7 special II(siewnik ciężki z dużym zasypem)i wybór padł na spaw-met http://spaw-met.net.pl/

agergat dwa rzędy łapek przedni wał dzielony, belka zaczepowa,hydropak na dwóch siłownikach, podpory pod siewnik,tylni wał 11 rurowy, w takiej konfiguracji waży 880kg!!!Maszyna mocna ciężka .Kupiłem go za 5900,-brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

Ja mam biardzkiego 600l ALE - belka wykonana od nowa solidnie, rozdzielacz na 8 sekcji (belka ma 7 plus rozwadniacz), hydrauliczne poziomowanie belki z amortyzacją na sprężynie. Rama wzmocniona porządnie (ja mam tą starą spawaną, a nie przetłaczaną nową). Kupiłem go używany i nie mogę złego słowa powiedzieć.

A nowy to tylko z belką typu Calabria (15m i większe). Te nowsze ramy są mocniejsze.

Dużo zależy od tego, jaki areał ma to pryskać i jak często. Mój na uprawę zbóż na 15ha wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

włąśnie to ALE robi największą różnicę bo belka to jego najsłabsza strona a później pompa......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Coś w tym jest, w swoim Burym Smarcie na samą pracę belki nie narzekam, ale na jej jakość już zdecydowanie tak. Raz urwała mi się tulejka na której blokuje się stabilizację i trzeba było dospawać nową (grubszą) no i na belce zrobiły się pęknięcia w taki sposób, że skrajne ramiona po rozłożeniu zwisają lekko do dołu i trzeba coś podkładać aby lance były prosto...

 

Opryskiwacz niby spoko ale jak teraz się zaznajomiłem z tematem to już wiem, że chyba lepiej kupić za te pieniądze coś używanego i lepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj