Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

15996 odpowiedzi na ten temat

#12061 Share FROG1979

FROG1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 10:14

Kolegi chodzi ci o to ogłoszenie ??
https://www.olx.pl/i...57-IDhQJOT.html

EDIT.. znalazłem, cena trochę wysoka ale na czasie podjade obejrzeć :)
https://www.olx.pl/i...tml#:b919e6bee3

Chodziło mi o ten drugi bo sam dzwoniłem do gościa i chciał się umawiać na sobotę bo w tygodniu pracuje. Nie byłem i ciągnika nie widziałem. Pewnie opony z tyłu do wywalenia(45% jak pisze to trochę lipa). Od kuzyna słyszałem że to dobry ciągnik, ale wszyscy mówią że trochę przesadza z ceną... W sobote może podjadę zobaczyć tego z Jędrzejowa.

Osobiście na gopodarstwo 15-25ha + praca na etacie to za chwilę ta 912 będzie mało. Jakie planujesz maszyny do niej?   

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Dzisiaj, 09:39
  •  

#12062 Share Rolnik_z_Podkarpacia

Rolnik_z_Podkarpacia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 11:24

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON No właśnie dla mnie tez cena troche zbyt wysoka a zwłaszcza jeśli trzeba zmieniać tylne opony to już całkiem wyjdzie cena zaporowa..
Może w sobote podjade zobaczę jak wygląda i czy mechanicznie jest wszystko dobre. Na zniwa planuje kupić jakiś agregat talerzowy prawdopodobnie będzie to tolmet astat 2,5m z hydropakiem już pod większy ciągnik a narazie pracował by z ursusem solo, tylko czy 912 da rade ? A na następny sezon jakaś obrotowke 3+1 żeby była już tez z zapasem :)

Edytowany przez Rolnik_z_Podkarpacia, 12 styczeń 2017 - 11:28.

#12063 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4066 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 12:12

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Mnie też denerwują takie ogłoszenia. Nic nie pisze o stanie, żeby nie zniechęcać na samym początku. Jakby napisał, że skrzynia czy silnik szrot to nikt by nie dzwonił a tak może ktoś z ciekawości zadzwoni i uda się namowić na oględziny.

na takie ogłoszenia nawet nie warto patrzeć
w ogłoszeniu powinno być w jakim stanie jest maszyna, bo potem nawet po kilku dniach jak wyjdzie wada ukryta to niewiele można zrobić

#12064 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10772 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 12 styczeń 2017 - 12:20

takie ogłoszenia to loteria, ale dzięki takim ogłoszeniom kupiłem 2 fajne przyczepy.

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

#12065 Share FROG1979

FROG1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 14:04

No właśnie dla mnie tez cena troche zbyt wysoka a zwłaszcza jeśli trzeba zmieniać tylne opony to już całkiem wyjdzie cena zaporowa..
Może w sobote podjade zobaczę jak wygląda i czy mechanicznie jest wszystko dobre. Na zniwa planuje kupić jakiś agregat talerzowy prawdopodobnie będzie to tolmet astat 2,5m z hydropakiem już pod większy ciągnik a narazie pracował by z ursusem solo, tylko czy 912 da rade ? A na następny sezon jakaś obrotowke 3+1 żeby była już tez z zapasem :)

Agregat talerzowy to odradzam do ursusa ciężkiej serii bo podnośnik będzie ostro dostawał po tyłku. Zwłaszcza podele ze starym rozdzielaczem z lat 80-tych. Nie wiem jakie masz ziemie, ale u nas na rędzinie to ursusy 1014 4*4 ciągają 3 obrotówki max. Zagonowe 4skibowe. Agergat 2,5m to dla mnie pomyłka. Masz takiej szerokości siewnik?  

#12066 Share IGL

IGL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 16:17

Podnośnik dostanie po tyłu? Panie, co ty bredzisz, wystarczy że będzie miał jeden siłownik pomocniczy i prędzej przód podniesie niż podnośnik się podda, u mnie też jest niby ten "słaby" podnośnik tyle że mam 2 siłowniki pomocnicze i 2,5t a nawet więcej podnosi bez problemu i jak dotąd bezawaryjnie.

#12067 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2684 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 16:31

Jeden wyjątek nie czyni zasady - zasadą jest , że szybko zaczyna zacinać się rozdzielacz i nie opuszcza. Poza tym - w C-385 czy może masz większy sprzęt z fabrycznie mocniejszym podnośnikiem ? Dwa siłowniki to około 2t udźwigu więcej na końcach ramion.

#12068 Share IGL

IGL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 16:40

Mam Zetora 11245 ale podnośnik jest ten sam co w tej 912 https://www.olx.pl/o...tml#:b919e6bee3

różnica taka że mam dwa siłowniki, w tej z linku też musiał być jeden bo ramie ma sworzeń do siłownika, po za tym skoro ludzie do MTZtów kupują takie agregaty talerzowe to taki ursus tym bardziej sobie z takim poradzi.

#12069 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2684 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 17:22

I tu niestety nie masz racji - MTZ sobie radzi, a w Ursusach po roku czy dwóch eksploatacji pada rozdzielacz. Podnosić podnosi, tylko nie opuszcza. Po prostu rozdzielacz jest za delikatny.

MTZ rzyga olejem, ale dźwiga i opuszcza bez problemu, aby tylko przód nie szedł w gorę i się pracuje. Sąsiad ma 16145 i z pługiem obrotowym 4 nie dawał rady, po jednym sezonie jesiennym  - rozdzielacz do regeneracji, na wiosnę - to samo. Miał 2 siłowniki wspomagające.  Pług ważył 1700kg, tyle że dość długi, jak to 4x40.

Koniec końców doorał zagonowym małym zetorkiem, bo duży zarzucił pracę. Po podniesieniu pługa, trzeba było ciagnik zgasić i czekać kilka minut na opadnięcie.

Nie jest to pierwszy znany mi przypadek, gdzie podnośnik w tych ciągnikach odmawia współpracy z cięższym osprzętem.

Zwykła talerzówka 2,4m waży coś koło 750 kg i ursusik śmiga. Kompaktowa 2,5m 1100kg i tez daje radę z siłownikami wspomagajacymi. Ale siewnika do tego juz nie doczepi.

Ja lubię te ciągniki, zawsze mi się podobały, ale nie zdecydowałbym się na zakup. Może jeszcze jakis sprowadzony z zagranicy z przodkiem U1014 czy 1224 mógłbym rozważać, ale krajowy 902/912 bez przodka , eksploatowany w PGR/SKR , to skarbonka, powiedziałbym, że bez dna.

Porównanie mam przy MTZ - ja mam wersję z eksportu, wujo wersję "krajową" eksploatowaną kilka lat w PGR, którą odkupił w okazyjnej cenie. Niebo a ziemia.

#12070 Share IGL

IGL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 17:33

Do ruska też nie doczepisz talerzówki z siewnikiem bo nie da rady, ja pierwsze słyszę o słabych rozdzielaczach, w okolicy jeszcze nie słyszałem aby komuś wysiadł, może dlatego że nikt nie przeciąża podnośnika, ale w to że w takiej 912 która ma fabrycznie 4200kg udźwigu wysiądzie rozdzielacz po zapięciu talerzówki 1100kg nie uwierzę, mi osobiście nie widzi się podnośnik w MTZ, wygląda na delikatny i bałbym się coś ciężkiego wieszać na nim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12071 Share sasukeuchiha89

sasukeuchiha89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 17:50

https://www.olx.pl/o...html#01d4b9fb37

co o nim myślicie, na co zwrócić uwagę przy oględzinach i jakie są różnice między seria xxx.14 a xxx.54

#12072 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2684 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 17:53

912 ma fabrynie 3000kg na końcach ramion , MTZ "tylko" 2000kg.

Tak, wygląda to wiotko i mizernie w MTZ, ale daje radę. Z siłownikami wspomagającymi MTZ dźwiga talerzowy agregat z siewnikiem, tylko 1,5 tony balastu z przodu

#12073 Share stempos1980

stempos1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 18:06

Ta renówka wizualnie źle niewygląda ale tylne opony chyba do wymiany i na ostatniej fotce  widać jak by miała wycieki z tłumnika bo są ślady na kolektorze.

#12074 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2684 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 18:11

o ile mnie pamięć nie myli, to 54 ma EHR a 14 zwykły mechaniczny podnośnik

#12075 Share Rolnik_z_Podkarpacia

Rolnik_z_Podkarpacia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 18:20

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Ziemie mam lekkie także o uciag się nie martwie a co do podnośnika no to trudno założy się słowniki wspomagające i przez jakiś czas da rade :) Jeszcze ciągnika nie kupiłem wiec zobaczymy może trafi się jakiś inny.

Edytowany przez Rolnik_z_Podkarpacia, 12 styczeń 2017 - 18:21.

#12076 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3039 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 18:28

Poszalał z ta ceną:

https://www.olx.pl/o...20631f;promoted

Wrażeń dostarczają stajnie Renualt; 120.54, 133.54, 150.54, 180.94 oraz Deutz Fahr; DX85, K410, Agrostar 6.31, Agrostar 6.81.

#12077 Share Wiktoria22

Wiktoria22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 18:30

Jakiego wyboru byście dokonali?  http://https://www.o...html#78316852ca

https://www.olx.pl/o...tml#ad64c64417

Mam na myśli ten nowy lejek. Ma ktoś taki rozsiewacz, może jakieś opinie?

#12078 Share stempos1980

stempos1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 19:13

Żeczywiście cena tego 4512 to normalnie zwala z nóg ale co zrobić takie czasy

#12079 Share krol9

krol9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 12 styczeń 2017 - 19:13

Sprzedam  https://www.olx.pl/oferta/renault-temis-630-z-ares-CID757-IDjjO0w.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12080 Share mariuszursus3603p-t25

mariuszursus3603p-t25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 19:18

https://www.olx.pl/o...html#6ec050a569 co o tym sadzicie wiadomo odpicowany =D cena jaka dobra za niska za wysoka ? zetor 7245 da rade z tym bo ursus 914 napewno