Polecane posty

KlimekPL    792

Nowy budżetowy to porażka, lepszy starszy firmowy

Mój 4 letni Biardzki 600l/12m z nową pompą sprzedałem za bodajże 1300 w ubiegłym roku, i w zamian przywiozłem sobie Holdera 650/12,5 za 400 jerło z wałkiem wom dołożyłem iżektory  lechlera(miał płaskostrumieniówki kwasowe  lechlera)i zrobiłem przegląd wszystko zmieściło się w 3 tysiach i mam nówkę z zajebiaszczą pompą.......

 

Ja mam Burego 400/12, żałuję tylko, że nie wziąłem z hydraulicznym poziomowaniem a tak to spoko belka bardzo ładnie pracuje ale trzeba wyskakiwać z ciągnika jak się pole zacznie chylić w inną stronę i regulować. Mam zamiar tylko dysze wymienić na antyznoszeniowe, które dam w miejsce RSM-ek. Chodzi o to, że po prostu trochę sporo kosztował w porównaniu do używek, ale kupowałem go z myślą o intensywnym użytkowaniu, bo w każde pole wjeżdżam po 4-6 razy. Mnie wyniósł 4 tysie razem z 5-letnim atestem, stałociśnieniowym rozdzielaczem i wałkiem.

 

Z innej beczki:

Gdyby ktoś potrzebował C360 z turem to mogę polecić sprzęt znajomego, przez kilka ostatnich lat wstawiał jedynie bele do obory bo w polu robiły JD 5090 i Zetor 7745  ale odkąd pojawił się na podwórku DF Agroplus 85 to Ursus już tylko jest praktycznie przestawiany z kąta w kąt i dlatego idzie na sprzedaż. Abstrahując od aspektów wizualnych i komfortowych to ciągnik w dobrym stanie technicznym i świetnym turem.

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-ciagnik-rolniczy-ursus-c-360-tur-z-osprzetem-wspomaganie-CID757-IDmxGjg.html#a46723ad77

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Cena do negocjacji, wiadomo jakby nie miała tura to sam bym za nią tyle nie dał a ile według ciebie jest warta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

Do Ciebie na podwórko za 1000,-z wałkiem i aktualnym prezglądem kiedy tylko chcesz

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-opryskiwacz-polowy-CID757-IDmSvuQ.html#71fcf7ec0c

 

No i po co proponujesz jak juz nieaktualne :/

 

Ty to bys lepiej jakies ciekawe siedzenie skombinowal :)

 

W ogole po o ja sobie glowe zawracam, jak i tak pieniedzy nie mam teraz :)

Sprawdzałeś ciśnienie w "powietrzniku" ? Powinno wynisić połowę ciśnienia roboczego (jak pryskasz zazwyczaj na 2 bary, to tam  powinno być 1). Jak za wysokie źle na wysokich obrotach, jak za małe źle na wolnych, z tego co pamiętam.

 

Sprawdzalem sprawdzalem.  Pompa zawsze zimowala w domu, olej zmieniony, powietrze dobite, filtry wszystkie wyczyszczone.

 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

NO dziś już nie aktualne reklama AF robi robotę :D

Siedzenie ostatnie ciekawe i dobrych pieniądzach wziął @jahooo jak po urlopach dojadą to wyślę zdjęcia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

pamiętom,

po urlopach może dopłaty będą :D

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Na smarach łt miałem bardzo duże problemy w nowej sieczkarni John Deere 7300 podczas pracy na 3 zmiany dopiero prof który naucza tribologię doradził i nagle problem znikł...

Ja problemów nie miałem ale były takie punkty gdzie podczas smarowania wychodził nowy smar, a teraz wychodzi stary.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

Bo Im blachy zostało to dawaj na prase zeby sie nie zmarnowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Ciągnik dla mnie jak znalazł, niestety, finansowo na razie poza zasięgiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po czym poznałeś?  Tylna szyba kabiny?

 

Kabina i maska - to starszy typ .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

niech jedzą ale taka jest prawda, ciągnik podobnej mocy a technologicznie o wiele lepszy i cena porównywalna a nawet niższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Sam jestem chłopcem zetorowcem, bo po polach śmigam 5211 i mi sie marzy czterogarowy :P Ten MF kuszący ale nasłuchałem się baśni o problemach ze skrzynią i trochę mnie zniechęcają do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek1893    7

90% procent ludzi którzy źle się wypowiadają o serii 3000 to nawet nie mieli z nią do czynienia... A co do Zetora no to taka 60-tka na wypasie, troszkę lepszej jakości więc nie rozumiem takiego szału na Zetora. Wiadomo, prosty, bez elektroniki. Ale te ceny porażają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaa , 60 - tylko że Ja na 4 bym nie zamienił . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Sam jestem chłopcem zetorowcem, bo po polach śmigam 5211 i mi sie marzy czterogarowy :P Ten MF kuszący ale nasłuchałem się baśni o problemach ze skrzynią i trochę mnie zniechęcają do niego.

Masz racji baśni, w tej serii podstawa to dbanie o oleje i koniec.Znajomy ma 3080 na 40 ha główny od 8-9 lat ni do skrzyni nie zaglądał a robi nim praktycznie wszystko od koszenia łąk,przewracania przez nawozy i opryski po uprawę(uprawia bezorkowo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek1893    7

Masz racji baśni, w tej serii podstawa to dbanie o oleje i koniec.Znajomy ma 3080 na 40 ha główny od 8-9 lat ni do skrzyni nie zaglądał a robi nim praktycznie wszystko od koszenia łąk,przewracania przez nawozy i opryski po uprawę(uprawia bezorkowo)

Lepiej odżałować pieniędzy na lepszy olej i filtry niż potem tą "zaoszczedzoną" kasę wpakować w remont i siać ploty że to awaryjne i lepiej nie kupować. Jak dbasz tak masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj