Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

15934 odpowiedzi na ten temat

#11561 Share marcinurban

marcinurban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 25 grudzień 2016 - 13:23

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Temat Dragonów przewijał się wielokrotnie na forum a nawet w tym temacie krótko mówiąc jest to ogromne cmentarzysko, maszyny stoją po 3 - 4 lata i służą jako dawcy organów a jeśli coś jest przeznaczone do sprzedaży w całości na pewno w tej całości nie przyjechało do kraju, jesteś z lubelskiego więc masz w miarę nie daleko to jedź zobacz ale moim zdaniem szkoda czasu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Dzisiaj, 01:25
  •  

#11562 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2675 postów

Napisany 25 grudzień 2016 - 13:35

Część maszyn, które teraz wystawia stoi na placu w Draganach i jeszcze kilku lokalizacjach (Nowy Dwór, Pawłów) po 10-15 lat

#11563 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 975 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 25 grudzień 2016 - 14:10

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Ze stoja dosec dlugo to chyba jak na kazdej duzej skladnicy maszyn rolniczych. Troche cena mnie odstrasza ale cos by pewnie utargowac sie dalo nadal nie moge sobie odpuscic ze sasiad sprzedal consula w super stanie za 9 tys a ja sie dowiedzialem po fakcie mlocil jak zaden inny na pole az chcialo sie popatrzec
jesli pomoglem kliknij fajne

#11564 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4114 postów

Napisany 25 grudzień 2016 - 14:52

nasz jelonek tam kupiony i sprawuje się dobrze, ale to było prawie 10 lat temu i wiem że lepili wytrząsacze

skład z kombajnami ma ze 2km dalej w stronę Biłgoraja i jeszcze jeden plac w okolicy Zamościa czy Chełma

Polska B

#11565 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 25 grudzień 2016 - 14:57

Okolice Chelma w Pawlowie ma sklad ale z kombajnow to samo zlomstwo a ceny nie adekwatne do stanu . 

#11566 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 975 postów

Napisany 25 grudzień 2016 - 16:35

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Wlasnie do pawlowa mam najblizej a ze drogie to juz pisalem wczesniej tylko ze ta cena nie jest ostateczna i kazdy musi liczyc sie ze jak ma klienta i mu nie sprzeda to moze juz z takim gratem zostac na zawsze

#11567 Share marcinurban

marcinurban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 25 grudzień 2016 - 18:07

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON W Modliborzycach też jest drogo ale tam gość regularnie czyści plac chcesz kupić dobrą maszynę szukaj od gospodarza albo od małego importera który nie może pozwolić sobie na zamrożnie kapitału w złomie unikaj takich typów jak ten w Dragonach. Nie mniej jednak wycieczka w takie miejsce to dobra nauczka i zaglądaj wszędzie

#11568 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4114 postów

Napisany 25 grudzień 2016 - 18:16

swego czasu w Karczmiskach miał dość przystępny sprzęt i ceny nie wygórowane

http://www.rob-rol.com.pl

Polska B

#11569 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 4437 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 25 grudzień 2016 - 18:44

Panowie zaraz po nowym roku przymierzam się do kupna dyskowej kosiarki, dość długo zastanawiałem się nad używką jednak w rozsądnych pieniądzach nic sensownego nie mogę znaleźć i zapadła decyzja o zakupie nowej i tu bym chciał się poradzić jaką nową do 20 netto szerokość robocza +2,4(tak żeby 80 kucy dało radę)zastanawiałem się nad

http://www.maszynyfa...amba_p_755.html

Jednak ojciec marudzi nie polską kup zachodnią ale czy znajdę coś w budżecie?? MOże o tych ktoś się wypowie czym się różnią od samasza??

https://www.olx.pl/o...6e867a;promoted

sołtys 48. ważą 25kg także 100 zł to dla mnie za dużo zwłaszcza ze dochodzą koszty przesylki

wszystkie z zamocowaniem jestem w stanie oddać za 500,-(taniej niema mowy bo to towar sąsiada) i to już bez negocjacji, obciążniki zdjęte zaraz po zakupie z niewiadomego powodu i tak leżą

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#11570 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 975 postów

Napisany 25 grudzień 2016 - 19:02

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Ja wiem ze najlepiej od rolnika albo od malego handlarza nawet mam dwoch znajomych handlarzykow ale jeden kombajnow nie ma a drugi ma dominatora 80 za prawie 30 tys a to na moje gospodarstwo za drogo i za duzy na uslugi nie mam co liczyc bo wiekszosc ma swoje kombajny a inni wola wziasc niwszy sprzet na ktory mnie nie stac a za takiego consula nie planuje wydac wiecej niz +/-17 tys . A od rolnikow poprostu nie ma w okolicy a jak jest to cena z kosmosu i to jeszcze 84 rocznik (produkowali je do bodajze 80). Jednego znalazlem normalnego w sprzedajemy pl dzwonie a facet mowi panie to bylo z poltora roku temu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11571 Share Buszido007

Buszido007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 25 grudzień 2016 - 19:26

https://www.olx.pl/o...html#e51b336e29

No nieźle ludzie kombinują....

#11572 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1689 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 25 grudzień 2016 - 19:59

soltys48 kolego zobacz to ''samasz''

Edytowany przez RafaKdziela, 25 grudzień 2016 - 20:00.

I love salsa

#11573 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1080 postów

Napisany 25 grudzień 2016 - 20:09

Koszenie powietrza nie łąki. Tak wyglądają łąki? To współczuję. Szkoda paliwa

#11574 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2347 postów

Napisany 25 grudzień 2016 - 20:20

soltys48 kolego zobacz to ''samasz''

również uważam że to pic na wodę - łąki bardzo dziadowskie 

#11575 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2139 postów

Napisany 25 grudzień 2016 - 20:25

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Kolego @robi57362 śmiem twierdzić że najarales się na tego claasa jak Szczerbaty na Suchary, i nie słuchasz opini które mówią ze wszędzie tylko nie tam, a każdy inny napewno nie będzie taki super jak ten gniot którego znalazłeś. Jest przecież tyle innych dobrych kombajnów, małe Volvo, MF, czy też dorninborgi, czy jak się to pisze. Myślę że tylko czekasz na jedną opinie która powie jedz i kupuj, i pojedziesz i kupisz, a potem będziesz płakał ze kupiłeś gniota a przecież polecali
A co do kosiarek Samasz, sąsiad ma bębnowa 2,1m, i póki latala z Zetorem 60KM to było ok, ale jak zapiał ja do ciągnika 100KM i zaczął ciąć większe ilości łąk to zaczęła się sypać na potęgę, nawet przekładnie obspawywali kątownikiem dookoła bo w tym roku nie byłoby czym łąk kosic.

#11576 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1689 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 25 grudzień 2016 - 20:43

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON aro1975 fakt łąki dziadowskie ,ale testy wytrzymały kosiarki ;)

I love salsa

#11577 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2968 postów

Napisany 25 grudzień 2016 - 21:05

hehe tylko czy to na pewno były to seryjne kosiarki :P

#11578 Share marcinurban

marcinurban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 25 grudzień 2016 - 21:20

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Poza tym Consula wg. knedata zakończono produkować w 1972 roku więc znalezienie egzemplarza nadającego się do użytku nie jest wcale proste nawet jak "Niemiec pod kocem trzymał" proponuję realnie podejść do tematu i nie oczekiwać cudów a Dragona i podobne odpuścić

#11579 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 975 postów

Napisany 25 grudzień 2016 - 21:46

Kolego @robi57362 śmiem twierdzić że najarales się na tego claasa jak Szczerbaty na Suchary, i nie słuchasz opini które mówią ze wszędzie tylko nie tam, a każdy inny napewno nie będzie taki super jak ten gniot którego znalazłeś. Jest przecież tyle innych dobrych kombajnów, małe Volvo, MF, czy też dorninborgi, czy jak się to pisze. Myślę że tylko czekasz na jedną opinie która powie jedz i kupuj, i pojedziesz i kupisz, a potem będziesz płakał ze kupiłeś gniota a przecież polecaliA co do kosiarek Samasz, sąsiad ma bębnowa 2,1m, i póki latala z Zetorem 60KM to było ok, ale jak zapiał ja do ciągnika 100KM i zaczął ciąć większe ilości łąk to zaczęła się sypać na potęgę, nawet przekładnie obspawywali kątownikiem dookoła bo w tym roku nie byłoby czym łąk kosic.

Poza tym Consula wg. knedata zakończono produkować w 1972 roku więc znalezienie egzemplarza nadającego się do użytku nie jest wcale proste nawet jak "Niemiec pod kocem trzymał" proponuję realnie podejść do tematu i nie oczekiwać cudów a Dragona i podobne odpuścić

Otoz nie najaralem sie na zadna marke odzucilem moze kilka np volvo i jelonka . Po tych wpisach na 90 procent tam nie kupie mam jeszcze czas . W okolicy polowa claasow starszych mlodszych i malo kto nazeka wiec taki maly by mi pasowal.
Co do produkcji consuli to byly dwie wersje jedna do 72 a druga chyba do 80 roznia sie malo czym a pierwsze co wchodzi na oczy to heder i umiejscowienie baku

Edytowany przez robi57362, 25 grudzień 2016 - 21:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11580 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 grudzień 2016 - 22:11

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Tak obserwuję galerię i zauważyłem, że Fella nie jest najtrwalszą marką. Ostatnio użytkownik Czareczek85 wymienił swoją Fellę na Samasza. Warto zajrzeć do galerii i zapytać użytkowników.