Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bratrolnika    28702

od kiedy to w zmiennym prądzie jest minus ,udzielaj dalej takich porad to pójdziesz siedzieć

dobrze, dla ciebie sprostuje , mamy przewód fazowy i neutralny, w nowszych instalacjach Równiez ochronny, tyle że takie nazwy znają ci którzy maja o tym pojęcie, jak ktoś pyta którego kabla nie podłączać to lepiej mu to prosto wytłumaczyć, czyli kabelek który kopie, i ten który nie kopie. @damo jak instalacja siłowa jest na 4 przewody, to znaczy ze przewodu ochronnego nie ma, więc i roznicowka nie zamontowana, chyba że dla picu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8011    51

Fajny ten Zetor. Trochę podpicować i traktor jak ta lala  :) .

Edytowano przez michal8011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471

dobrze, dla ciebie sprostuje , mamy przewód fazowy i neutralny, w nowszych instalacjach Równiez ochronny, tyle że takie nazwy znają ci którzy maja o tym pojęcie, jak ktoś pyta którego kabla nie podłączać to lepiej mu to prosto wytłumaczyć, czyli kabelek który kopie, i ten który nie kopie. @damo jak instalacja siłowa jest na 4 przewody, to znaczy ze przewodu ochronnego nie ma, więc i roznicowka nie zamontowana, chyba że dla picu

 

,,ci co mają pojęcie nie pytają jak zrobić przejściówkę z 400v na 230v ,,kabelek który kopie i ten który nie kopie,, aleś wytłumaczył :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

wytłumacz po swojemu, fachowo jak na elektrodzie.pl, użyj fachowych pojęć, wtedy nikt nie zrozumie

napisz proszę sam jak to ujął byś w słowa, tak żeby ktoś zrozumiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471

nic nikomu nie mam zamiaru tłumaczyć bo nie chcę mieć nikogo na sumieniu i kłopotów.Tym co mają wiedzę tak prostych rzeczy nie trzeba tłumaczyć a ci co nie mają pojęcia niech dają zarobić parę złotych elektrykowi .Amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

Ja natomiast uważam ze wiedza przekazana w prosty i dostępny sposób krzywdy nikomu nie zrobi, nikt nie karze nikomu wymieniać przewodów pod napięciem, tylko wymienić wtyczkę, a to robi się przecież beznapieciowo. Jak źle podłączy to najwyżej mu korki wywali. Tyle. Pozdrawiam

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

tak samo pomysł połączenia N z przewodem ochronnym wyłącznik różnicowo-prądowy  będzie się mścił.... tylko rzadko kto ma założony.....

Tylko ze  w  instalacji  w  której  uzywane  są  wtyki  metalowe  32 A  jak  ta  z linku 

http://allegro.pl/wtyczka-silowa-metalowa-plaskie-bolce-32a-4p-500v-i4960541767.html

Nie  ma  odrebnego obwodu  PE  i  N  

 

Przewód  PE  i  N  sa  połączone  na  stałe  , inaczej  sie  nie  da   :P

Więc  po  co  sie  produkujesz?  co  chcesz udowodnić ?

 

 

 

Każdy  srednio  rozgarniety  człowiek  to podłączy , nie  trzeba  do  tego  doktoratów, po  co  ta  nagonka? 

Zamiast  świetować-  to cały  dzień  przy kompie  i pilnować  co  tam  na  forum 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8011    51

Każdy średnio rozgarnięty podłączy pod warunkiem że ma próbówkę... Przejdź przez wieś może w jednym na dziesięć domów się się znajdzie :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Jak nowsza instalacja z różnicówką to połączenie pe z n jest błedem lub zmylenie tych przewodów


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Michał jestem ze wsi, nie jest do tego potrzebna próbówka. Simson mowa o instalacji w której są wtyki 4 stykowe , jak ta z linku. Jest tam tylko jedna opcja- uziemiony N czego nie rozumiesz?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

Z jednego pytania jak podłączyć dwa kabelki wyszło wypracowanie na dwie strony na temat wyłączników roznicowopradowych, oraz tego czy pomagać przez internet czy nie. Konczmy juz ten temat, bo ten temat ciekawych ogłoszeń dotyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

Kosą to można golić pobocza dróg, rowy i inne takie. A w przypadku trawników ogrodowych to chyba lepsza kosiarka, równo przytnie i pokos nie zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

z mojej okolicy a nadział się na nieoznakowany samochód


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9810

Nieee no nie wierze hahahahaha leze i placze :D to sie nazywa pech :o ale dobrze ze zlapali bo jak ktoś wsiada pijany to wedlug mnie dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów powinien byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

niekoniecznie.. mam gniotownik który ma napędzany jeden walec, fabrycznie, drugi kręci się już podczas pracy od ziaren. Jeśli walce mają te same obroty to gniecie, a jeśli rożne to rozciera, co kto woli, dodam, że przy rozcieraniu szybciej się zużywają ranty w walcach i trzeba często przetaczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

kolego producent nie przewidział że jeden walec powinien sie kręcić wolniej a drugi szybciej bo na zdj są koła łańcuchowe tej samej średnicy

Po mojemu to dwa takie same walce a zębatka jest do podłączenia napędu - jak przy pomocy łańcucha sprawisz że walce będą się kręcić w przeciwną stronę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Da się. Na jednym zakładasz łańcuch z góry normalnie a na drugim pod spodem. Potrzebna jest tylko rolka podtrzymująca łańcuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj