Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

15993 odpowiedzi na ten temat

#10861 Share MarcinZetor8011

MarcinZetor8011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo krowy :)
    Historia
    itd.
    itp.
    :)

Napisany 14 listopad 2016 - 22:09

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Dokładnie tak robią niektórzy handlarze :)
Też miałem kilka takich przypadków. To jest taka gra psychologiczna żeby Rolnik bardziej się napalił i najlepiej nie targował i jeszcze był wdzięczny handlarzowi ze raczył mu sprzedać; )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Dzisiaj, 07:44
  •  

#10862 Share Landfarmer

Landfarmer

Pan Rolnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 1663 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 14 listopad 2016 - 22:23

Bo nigdy nie wolno mówić handlarzowi że coś Ci się podoba, ja w tym roku kupowałem pług i wiedziałem że wezmę bo raz że cena smieszna a dwa że był wart kupna,a miałem po niego kawałek to jechałem z przyczepką którą zostawiłem pod sklepem kilometr od własciciela tego pługa aby nie był pewny swego że kupię ten pług :D

Szef wszystkich szefów  ;)

#10863 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 22:32

Gadałem z gościem. To nie handlarz a rolnik. Jest mi znana taka sytuacja, bo jak sprzedaję zboże za pośrednictwem internetu to też niektórzy zaklepują towar telefonicznie a potem przyjeżdżają odebrać z kilkutygodniowym opóźnieniem. Albo wcale nie przyjeżdżają. I nie wiadomo czy czekać, czy sprzedawać bo może pacjent nas olał. A dzwonić i upominać się.....

Edytowany przez KlimekPL, 14 listopad 2016 - 22:33.

#10864 Share romanwiatr

romanwiatr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 23:34

Kiedyś było słowo honoru, dżentelmeńska umowa, a teraz kasa się liczy, ewentualnie papier. Miałem sytuację iż przyjąłem zadatek za samochód w kwocie 50% uzgodnionej kwoty a kupujący zabrał dowód rejestracyjny, wszystko było zapisane w umowie wstępnej kupna (nie była podana data odbioru). Po 4 miesiącach zacząłem się denerwować, zadzwoniłem i oświadczyłem  że jeśli w umowie nie jest podana dato odbioru to mogę zerwać powyższą umowę po 90 dniach zatrzymując zadatek. Pomimo że to było około 700 km byli następnego dnia rano na miejscu po odbiór, wszystko zakończyło się sielankom. Teraz przyjąłem zadatek 100 zł za koła na które cenę uzgodniliśmy na 550 zł i też kupujący przepad (nie mam żadnej umowy) i co robić sprzedawać od nowa czy czekać, kupujący mieszka ode mnie 60 km (bynajmniej tak się przedstawił) 

Edytowany przez romanwiatr, 14 listopad 2016 - 23:37.

#10865 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4066 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 00:04

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Jeszcze istnieje coś takiego jak "słowo". Ja raczej trafiam na normalnych handlarzy.
Zadzwoń i zapytaj co się dzieje, jak dalej będzie zwodził to oddaj zadatek i z głowy. Niektórzy pewnie robią tak, bo nie mają całej kasy. Da zadatek a jak dozbiera to kupi.

#10866 Share Turek

Turek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 00:37

Pomocy

gdzie znajde ten panel kontrolny bo wszystkie maile z tego tematu mam u siebie na skrzynce

#10867 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2152 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 08:00

od nas kiedyś kobitka kupiła stary śrutownik na kamienie, i mimo tego że mieszkała od nas raptem parę km, to odebrała go dopiero po 2,5 roku, i to po tym jak ojciec spotkał ją na rynku i jej przypomniał, bo ona jak się potem tłumaczyła-zapomniałam

#10868 Share DionizyZlotopolski

DionizyZlotopolski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 09:43

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON http://www.marktplaa...ent=app_android
Witam co powicie na tego Ursusa ?
Lub tego http://www.marktplaa...ent=app_android

#10869 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 15 listopad 2016 - 09:55

Cena  ponad  5  tys  euro +  transport, to  wyjdzie  ze  25  tys  zł  za  osiemdziesiatke  bez przodu... okazja  jak  cholera  :P

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

#10870 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2195 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 10:25

Kiedyś było słowo honoru, dżentelmeńska umowa, a teraz kasa się liczy, ewentualnie papier. Miałem sytuację iż przyjąłem zadatek za samochód w kwocie 50% uzgodnionej kwoty a kupujący zabrał dowód rejestracyjny, wszystko było zapisane w umowie wstępnej kupna (nie była podana data odbioru). Po 4 miesiącach zacząłem się denerwować, zadzwoniłem i oświadczyłem  że jeśli w umowie nie jest podana dato odbioru to mogę zerwać powyższą umowę po 90 dniach zatrzymując zadatek. Pomimo że to było około 700 km byli następnego dnia rano na miejscu po odbiór, wszystko zakończyło się sielankom. Teraz przyjąłem zadatek 100 zł za koła na które cenę uzgodniliśmy na 550 zł i też kupujący przepad (nie mam żadnej umowy) i co robić sprzedawać od nowa czy czekać, kupujący mieszka ode mnie 60 km (bynajmniej tak się przedstawił) 

Sytuacja z przed dosłownie niedzieli... Mam na sprzedaż auto szwagra za 3 tys zł z LPG. W niedziele szał telefonów. Ogólnie nie lubię się z nikim w ten dzień umawiać bo człowiek chciałby odpocząć, spędzić czas z rodzinom, ale mówię kit proszę przyjechać o godzinie 13.00... Minęło kilka godzin od tej 13nastej i nic zero odpowiedzi a telefon milczał. Potem kolejny człek dzwonił też zero odpowiedzi a zadeklarował że przyjedzie i jak tu coś zaplanować i się nie denerwować? Kiedyś owijarkę sprzedawałem do balotów facet dzwoni że jest ode mnie jakieś 15km i jak ma dojechać wytłumaczyłem mu i miał max za 30minut być... Myślicie że się pojawił?? Nie i telefon oczywiście milczał. Jakoś dwa miechy temu potrzebowałem pilnie akumulatora używki i takowego znalazłem nie daleko, zadzwoniłem umówiliśmy się o danej godzinie na stacji benzynowej. Czekam i czekam i nic, telefon wyłączony ale że miałem numer wpisałem w neta i wyskoczył mi drugi, no to dzwonie i facet odebrał powiedziałem że w sprawie akumulatora w się rozłączył... Kilka brzydkich słów poszło smsem bo już nerwowo nie wytrzymałem. Dlatego uważam że nie tylko handlarze są nie poważni ale i kupujący którzy nie szanują czasu innych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10871 Share DionizyZlotopolski

DionizyZlotopolski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 11:26

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Ja nie pisałem że to okazja Tylko czu wart uwagi jest ten model ciagnik ma być wysłany do Afryki
A ze nie miałem nigdy ursusa to nie wiem

#10872 Share mate12345

mate12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 11:34

Jak myślicie warto jechać go obejrzeć? i na co warto zwrócić uwagę przy jego oględzinach?

#10873 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3975 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 15:21

Może się nie znam , ale albo cena bez VAT , albo jakaś "okazja" . Wydaje Mi się za tani .

ZETOR TEAM

#10874 Share Radosllaw

Radosllaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 15:56

zapewne poczułeś się jak ekspert od MFa... dobrze Ci radze.... weź na oględziny kogoś kto ma taki sprzęt bo łykniesz każdy bajer handlarza chociażby połowa traktora nie działała jak należy

Lukbold,
Nie czuje się jak ekspert od MF..
Gdyby tak było nie zadawałbym pytań tylko pojechał i ewentualnie kupił...
Ale nie mam zbyt obszernej wiedzy na temat tych traktorów, dlatego pytam. Tutaj, na forum, licząc na sugestie innych userow..
Niestety w okolicy same NH / Case / JD wiec nie mam wśród znajomych specow od MF..

Dziwi mnie tylko to, ze przeważnie gdy ktoś wrzuca jakiś traktor tutaj to od razu jest gorąca dyskusja, ze albo podpucha, albo cała lista napraw albo cokolwiek..
Wrzuciłem tego MF i cisza.. raptem 2 osoby napisały...

#10875 Share jan34533

jan34533

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 16:07

, albo jakaś "okazja"  ...........  dlatego malowany żeby był ładny

jakoś nie lubię malowanych

#10876 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 17:10

Jak myślicie warto jechać go obejrzeć? i na co warto zwrócić uwagę przy jego oględzinach?

Na pewno nie zwracać uwagi na wskazanie licznika czasu pracy. :D

#10877 Share PaweAftarczuk

PaweAftarczuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 18:37

http://otomoto.pl/of...html#d87ad13fbe No sądzę że ciągnik w rozsądnych pieniądzach

#10878 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3975 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 18:38

Który ?

ZETOR TEAM

#10879 Share grzegorzk4

grzegorzk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:wszystko, mechanika, elektryka, no i co się tylko napatoczy

Napisany 15 listopad 2016 - 19:18

Który ?

Już nie aktualne ogłoszenie chyba

a tu przyczepa w okazyjnej cenie

https://www.olx.pl/o...html#0e45dae4ae

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10880 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1091 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 19:26

No niby okazja bo w cenie papierów. Ale takie okazje raczej się nie zdarzają. 

Zważywszy, że wschodnia i południowa Polska bardziej ceni małe sprzęty z uwagi na rozdrobnienie gospodarstw. Na zachodzie Polski ta cena jest bardziej prawdopodobna, bo to jest zbędny sprzęt zajmujący plac.