Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

15996 odpowiedzi na ten temat

#10841 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 4451 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 14 listopad 2016 - 11:24

Więc wiesz o czym piszę..........

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Dzisiaj, 09:40
  •  

#10842 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 623 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 12:21

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Nie tylko Wy o tym wiecie. Sam też to przechodziłem jak wziąłem MR. Co do maszyn było ok bo wiadomo wszystko stare i wyeksploatowane. Wszystko było dobrze do momentu jak przyjechał zestaw agregatów. Co ja się nasłuchałem że za duże za ciężkie czym to pociągnę czym podniosę. A najlepsze było jak szukałem ciągnika. A na co a po co taki "wielki" w rozumowaniu rodziców oczywiście. Jak już znalazłem i czekałem na przywiezienie to kupiłem sobie w międzyczasie stopery do uszu a i tak nie pomogły. Po prawie 2 latach podejście się zmieniło i mam spokój.

#10843 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4119 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 12:23

A ja nadal poszukuję pługa dla siebie ;) Co powiecie o tych trzech propozycjach? Tym razem Overum zamiast Kvernelanda:

https://www.olx.pl/o...html#ed74c8f6ec

sr z ostatniego linku, dołożyć ścinacz to nie problem, więcej byś zapłacił za kroje, które tu są, do tego poducha gumowa, kilka osób na forum ma i sobie chwali

same elementy robocze wyglądają lepiej, dostępność jednych i drugich to nie problem, odkładnia sr i piersioodkładnia smk to koszt około 200--250zł

Polska B

#10844 Share przybyslawice5211

przybyslawice5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo

Napisany 14 listopad 2016 - 13:06

AndzejMikulewicz miałem raz ten saletrzak w workach 50 kg bo był tańszy z transportem niż z Tarnowa gdzie mam 20 km do zakładu nie pamiętam efektu ale on wo gule nie kamienieje,  z Tarnowa to na drugi dzień już twardniał ale teraz podobno dodają żelazo i ma nie kamienieć 

ZETOR TEAM

#10845 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4066 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 13:12

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Soltys, Blondynek, Jahoo to ja mam nieco inaczej. Nigdy nie widzi problemu,by kupić coś większe nowsze, lepsze. Ojciec mnie podpuszcza żebym sprzedał 60-kę i kupił coś mocniejszego, bo w ładowaczu się morduje. Ojjjj co ja bym się nasłuchał jakbym go sprzedał. Toć to pierwszy ciągnik.

#10846 Share taczka11

taczka11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 17:30

:rolleyes:

Edytowany przez taczka11, 31 grudzień 2016 - 10:05.

#10847 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1091 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 18:34

Sołtys - jeśli wszystko kupujesz za gotówkę i nie musisz podpierać się kredytem, to uwierz mi, że ciągników nigdy za wiele. Ja niedawno miałem 2 sztuki. W krótkim czasie dokupiłem 3 za gotówkę. I powiem Ci że myślę o szóstym ciągniku z prozaicznego powodu - lenistwa. Szkoda czasu na przepinanie maszyn. Jeden stoi przy rozdrabniaczu sadowniczym, drugi przy opryskiwaczu, jeden do cięższych prac rolnych, a dwie popierdółki do wszystkiego. Ten szósty stałby sprzężony z belką herbicydową.

#10848 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2974 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 18:53

tylko jak masz utrzymać 6 złomów na kilku ha to życzę powodzenia. Nie zawsze obsługa sprowadza się do wymiany oleju raz w roku

#10849 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1091 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 19:11

I tu się mylisz.  Kiedyś pewien handlarz mi powiedział - jak masz kupić nowy ciągnik za gotówkę to kup 3 używane.  Wiadomo, że on z tego żyje, ale miał rację.  Zamiast katować jednego robiąc x godzin, to mając 3 każdy robi 1/3x godzin. 

Ogólnie ja kupiłem dwa nowe za gotówkę w jednym roku. Gdybym się cofnął w czasie kupiłbym 4 używane + kupę sprzętu do nich. Jedyny problem na tą chwilę to mała powierzchnia mieszkalna dla maszyn :D

#10850 Share przybyslawice5211

przybyslawice5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 19:29

Koledzy ma ktoś taką łyżkę https://www.olx.pl/o...html#0581adaffe bo się zastanawiam nad taką jaka jest grubość blachy .  

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10851 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2974 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 19:41

I tu się mylisz.  Kiedyś pewien handlarz mi powiedział - jak masz kupić nowy ciągnik za gotówkę to kup 3 używane.  Wiadomo, że on z tego żyje, ale miał rację.  Zamiast katować jednego robiąc x godzin, to mając 3 każdy robi 1/3x godzin. 

Ogólnie ja kupiłem dwa nowe za gotówkę w jednym roku. Gdybym się cofnął w czasie kupiłbym 4 używane + kupę sprzętu do nich. Jedyny problem na tą chwilę to mała powierzchnia mieszkalna dla maszyn :D

Nie wiem czy się śmiać czy płakać... ale widzę, że ty masz założenie że kupując używkę grosza do niej nie włożysz. Jak do używki będziesz musiał dołożyć max 1tys  to można uznać że wygrałeś... a ile jest przypadków ze ludzie dokładają połowę wartości zakupionego padła?? Oczywiście ja tu nie pisze o starych ursusach i zetorach bo to można młotkiem naprawić za parę zł... i teraz przemnóż te swoje głupie pomysły x2 czy tam x4 i pójdziesz  z torbami

#10852 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 20:28

Najistotniejszą sprawą przy zakupie używanego ciągnika jest jego stan techniczny. Jeśli jednak trafimy na nieprzekombinowany egzemplarz, to taki zakup jest ok. Można za pół pieniędzy nowego kupić dużo większy, lepiej wyposażony(nie czarujmy się: jesteśmy traktowani jak afrykańczycy- dla nas gorzej wyposażone i jakość też druga, jak w markecie). Dużym sprzętem szybciej ogarniesz i prędzej do domu, mniejsze wibracje jak w małym pierdku i gdy ewentualnie ziemi przybędzie park maszynowy jest dostosowany.

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#10853 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1091 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 20:29

Możesz płakać, nawet facetowi się zdarza i to ujmą nie jest. Nic mi do tego. Ważne że masz wysokie mniemanie o sobie pisząc, że inni mają głupie pomysły.  Z takim podejściem jest łatwiej w życiu, choć kolegów mniej.

Wolę być głupio myślącym mając 5 ciągników niż mądrym z jednym czy dwoma.

Jak mawiał Forest Gump - poznasz głupiego po czynach jego.

#10854 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2341 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 20:30

no nie koniecznie bo jak kupujesz nowy to z ograniczoną mocą (no bo cena) a w tej cenie masz 3 czy 4 ciągniki fakt dużo starsze ale możesz kupić większej mocy nawet taniej kupić coś 120 km niż 80 km

I naprawy nie sa drogie albo wcale przy tej ilości bo raz sprzęt większy mniej nabija mth a jak masz więcej ciągników to i mth dzielisz na nie

A jak ktoś kupuje ciągnik taniej tzn używany i chce nim jeździć jak nowym to nie ma co się dziwić że trzeba dokładać

PS chodź i na złom można trafić sam miałem 2 i jeden został coś tam wymienie a drugi po 200 mth silnik do remontu

a sąsiad jeden kupił 3 i pierwsze nic a 3 sprzęgło tylko

#10855 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8422 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 20:35

Jak ciągnik nie robi 500 godzin rocznie to jaki jest sens kupować następny, jak pierwszy ma wakacje.

Po prosto nie ma co z pieniędzmi robić.

Teściu jest przeciwny kupowaniu nowych maszyn. kupuję stera, remontuję po 2 lata i jak nowki wyglądają.

4 lata temu kupił JD 8100 z 99r za 110 tyś, z serwisu od dobrego znajomego. Po przyprowadzeniu włożył na pewno z  10 tyś, drugie 10 serwis dołożył, wygląda jak nowy, ale siły miał trochę więcej niż 1634, okazało się że ma 142 km zamiast 200 km.

W tym roku kupił nową pompę wtryskową za 14,5 tyś plus hamownia z czipem za 4 tyś i ma wreszcie 210 km. Po 4 latach i wydaniu prawie 140 tyś plus 10 serwis.

#10856 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2341 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 20:35

Co do pługów overum miałem taki na zatrzaskach te sprężyny i pałąki , po natrafieniu na kamień wyskakuje ci skiba ale nie wraca musisz podnieść pług i wraca do pracy

chyba pierwsze modele bo pierś z odkładnią cała (w internecie coś koło 200 zł)

a te na poduszki to niewiem czy nom stopy są

#10857 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2112 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 20:49

od czego mogą być te felgi? https://www.olx.pl/o...html#35325214be

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#10858 Share przybyslawice5211

przybyslawice5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 20:53

To są koła 19,5 od naczepy mega https://www.olx.pl/o...html#a205f44514

ZETOR TEAM

#10859 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 20:57

sr z ostatniego linku, dołożyć ścinacz to nie problem, więcej byś zapłacił za kroje, które tu są, do tego poducha gumowa, kilka osób na forum ma i sobie chwali

same elementy robocze wyglądają lepiej, dostępność jednych i drugich to nie problem, odkładnia sr i piersioodkładnia smk to koszt około 200--250zł

No dzwoniłem właśnie do gościa i mówił, że ten wstępnie "sprzedany" ale kazał jeszcze dzwonić w sobotę i się pytać, bo koleś który zaklepał ten pług to już trzeci tydzień do niego przyjeżdża i ciągle ten przyjad przekłada. Sprzedawca kazał mi zadzwonić przy weekendzie, bo jak tym razem znowu nie przyjedzie to już daje sobie z nim spokój. Trochę szkoda, pozostałych dwóch nie będę jeszcze obdzwaniał bo przy najbliższym weekendzie nie jest po drodze mi do nich jechać. Zakładając, że do każdego z nich mam od 300 do 400km. ;)

Właśnie ten z trzeciego linku teraz najbardziej mi przypasował, faktycznie zestaw kroi może być więcej wart niż przedpłużki. Liczę na  to, że jednak gość nie sprzeda tego pługa i będę mógł go jeszcze wkrótce nabyć, bo na przyszły rok mam do zaorania trochę ugoru a już nie zamierzam redlić UG, bo potem doprawić nie idzie.

Jakby wam wpadły jeszcze jakieś ciekawe pługi w oko to byłbym wdzięczny za podzielenie się linkiem. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10860 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1091 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 21:22

Zadatku pewnie nie brał, a gadka o kupcu, który już 3 tyg. jedzie obejrzeć może być na poczet nie negocjowania ceny. Jeśli wszystko Ci pasuje to jedziesz płacisz i bierzesz. Też dziś kupowałem pewną rzecz rzekomo sprzedaną. Jak się okazało  kupiec był wirtualny na potrzeby podtrzymania ceny.