Polecane posty

bratrolnika    28749

Możliwe żeby ten kiper był fabryczny? co to za marka , kojarzy ktoś?

https://www.olx.pl/oferta/rozrzutnik-przyczepa-wywrot-wywrotka-kiper-CID757-IDkzmZ6.html#2fac405164

wywrot może być fabryczny, Krone robiło kiedyś rozrzutniko-wywrotki, a nawet rodzimy Metalfach miał takie w sprzedaży, tyle że o mniejszej pojemności , jest nawet foto na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Te 17,5, masz je założone na oś z dużymi bębnami (d44)? Przerabiałeś jakoś felgi, mógłbyś podrzucić jakieś zdjęcia jak to wygląda? Pytam bo mam zamiar zrobić wywrotkę i nie wiem czy robić ja na tej osi czy szukać jakiejś na opony 15,3.

Pisze tutaj ponieważ nie mogę wysłać ci PW

W wywrotce mam założone bez bębnów bo felga by nie zaszła a w dodatku felga jest przystosowana do bliźniaka. W lawecie bębny zostają ale wspawuje nowe środki z blach z przesunięciem przez co bęben zostaje i poszerzy się rozstaw kół


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max696    9

W wywrotce mam założone bez bębnów bo felga by nie zaszła a w dodatku felga jest przystosowana do bliźniaka. W lawecie bębny zostają ale wspawuje nowe środki z blach z przesunięciem przez co bęben zostaje i poszerzy się rozstaw kół

Własnie tez myślałem o wspawaniu nowych środków do felg 15,3, tylko wtedy rozstaw będzie chyba za szeroki w stosunku do c330, będzie trzeba szukać chyba jakiejś osi. Dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Poszukaj osi z rozrzutnika z bębnami. Czasem nawet można kupić komplet z kołami. Nic nie będziesz musiał przerabiać, oprócz ewentualnie szerokości. A z dwuosiowego chyba pasuje bez przeróbek szerokość kół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Zależy w którym miejscu wspawujesz nową tarczę. W jednoosiówce tarcza jest bardziej po zewnątrz a w lawecie będą bliżej wewnętrznej krawędzi felgi.


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z kiprem w rozrzutniku to wszystko możliwe. Niedawno pisałem tu, że w Lipnie mieli rozrzutnik z wywrotem. Lebough czy jentail nie wiem, na pewno żółty cały :D ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, znaleziony deutz na olx, model agrolux 80, ale nie moge znaleźć żadnych info o nim, może ktoś wie coś więcej, on jest produkowany w Indiach, bo takie coś mi sie o uszy obiło, jeśli ktoś coś wie bardzo prosze o info, cena 60 tyś 1200 mth zrobione.https://www.olx.pl/oferta/deutz-dx-sadowniczy-agrolux-80-CID757-IDfaNzW.html#fd4fdba6e6 to ten z dwóch ostatnich zdjęć, pilna sprawa także jak ktoś coś będe wdzieczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

Z kiprem w rozrzutniku to wszystko możliwe. Niedawno pisałem tu, że w Lipnie mieli rozrzutnik z wywrotem. Lebough czy jentail nie wiem, na pewno żółty cały :D ).

 

to był rozrzutnik Maitre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max696    9

Poszukaj osi z rozrzutnika z bębnami. Czasem nawet można kupić komplet z kołami. Nic nie będziesz musiał przerabiać, oprócz ewentualnie szerokości. A z dwuosiowego chyba pasuje bez przeróbek szerokość kół

Własnie rozglądam się za jakąś osią od rozrzutnika, samozbierającej, rcw, albo autosanki na małych bębnach, tylko że wszyscy cenią za oś z kolami ok 1200zł, co jest dla mnie stanowczo za duża kwotą, kiedyś widziałem na OLX okazje za 450zł os z dobrymi oponami to poszła w jeden dzień. Oś od d44 mam z oponami ale przyczepa na 20' będzie za wysoka aby ja komfortowo używać, czym niższa tym lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Widziałem ogłoszenia za rozrzutnik 2 osiowy bez burt 1500zł, gdzie były obie osie i komplet kół. Jedna oś za 1200 - powariowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

Tyle ze z rozrzutnika wykorzystasz tylko tylna os, przednia przecież jest skretna, potrzebne są dwie tylne do takiej przerobki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja  ze  3 lata  temu kupiłe  2  osiowy z  taśmą , burtami i adapterem itp  za  1400 zł , przerobiłem  go  na  lawetke  do bel.

Boczne  burty moge  odsprzedać , sa  dorabiane  z  grzejników blaszanych , ramka  z  profilu zamknietego 60x 40 , wysokośc  70 cm 

 

 

Co  do osi  skrętnej - można  zblokować zwrotnice i będzie  sztywna 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Ale piasty i bębny da się odzyskać, tłoczyska hamulca też. . A zwrotnice można pospawać na sztywno. I zostaje jeszcze masa złomu do wykorzystania - resory, rama, przekładnie itp.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

przód był hamowany w starszych, gdzie rozstaw śrub i i piasta były większe  ;)


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj