Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

15943 odpowiedzi na ten temat

#10821 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1903 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 13 listopad 2016 - 13:44

fajne... w nowym traktorze

Na mój gust dobre i w używanym, pod warunkiem, że serwisowanie nie było zaniedbywane i obsługiwana jak należy. Prędzej niż awarii skrzyni spodziewałbym sie, że w silniku czujniki zaczną wszystko ogłupiać. Trochę trefnego paliwa sie trafi i jak przy robocie zaczną 'Errory' wyskakiwać to u Korbanka już radochę mają :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Dzisiaj, 00:31
  •  

#10822 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 13 listopad 2016 - 15:15

Przeciez pisze że do przedniego koła do cięzkiego ursusa i zetora  

To nie jest od przedniego koła ani ursusa ani zetora.. Gość sam nie wie co sprzedaje. Mi to wygląda na tył mf255.

Edytowany przez jacek1296, 13 listopad 2016 - 15:15.

#10823 Share Radosllaw

Radosllaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 13 listopad 2016 - 17:40

Na mój gust dobre i w używanym, pod warunkiem, że serwisowanie nie było zaniedbywane i obsługiwana jak należy. Prędzej niż awarii skrzyni spodziewałbym sie, że w silniku czujniki zaczną wszystko ogłupiać. Trochę trefnego paliwa sie trafi i jak przy robocie zaczną 'Errory' wyskakiwać to u Korbanka już radochę mają :P

o dobra, a poza skrzynią?

jest sie do czego przyczepić?

mam kilka godzin jechania tam więc może ktoś podrzuci jakieś sugestie na co zwrócić uwagę?

#10824 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1903 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 13 listopad 2016 - 18:15

Masz dobry czas bo są przymrozki - sprawdź jak się zachowuje silnik pod odpaleniu, tylko najpierw posprawdzaj pod maską czy nie był już nagrzany przed Twoim przyjazdem. Na rurę wydechu nie patrz, bo ona się nie nagrzewa. Zwróć uwagę czy nie ma w pracy silnika (zaraz po starcie) jakiegoś "szarpania", czy równo chodzi od początku. W 6495 mam problem z wtryskami i po odpaleniu na zimno potrafi całym ciągnikiem zadygotać i potem jeszcze szarpana praca silnika przez kilka - kilkanaście sekund. Błędy raczej się nie wyświetlą na ekranie po odpaleniu, bo to raczej by musiał opisać albo skasować. Zobacz czy nie ma jakichś szarpnięć lub stuków przy zmianie półbiegu, w razie możliwości sprawdź wszystkie od A do F w czasie jazdy, tak w górę jak i przy redukcji. Reszta to raczej drobne sprawy, posprawdzać przecieki, przy prawym kole zbiega sie dużo przewodów i dwa filtry, czy gdzieś tam coś nie kapie. Czy EHR reaguje odpowiednio + czy działają przyciski na błotnikach. Można też próbować "wymacać" czy elektromagnez (czy jak go tam zwą) przy wiatraku chłodnicy nie ma jakiegoś dużego luzu na łożysku, bo w razie jakby miał zaraz odpaść, to może sporych problemów narobić przy chłodnicy. Narazie tyle przychodzi mi do głowy

#10825 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 13 listopad 2016 - 19:29

Koledzy ktos cos na temat tego handlarza i samego ciagnika ?? Moze ktos kupował cos od niego i moze cos powiedziec https://www.olx.pl/o...html#6393b27576

#10826 Share Radosllaw

Radosllaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 13 listopad 2016 - 19:31

Masz dobry czas bo są przymrozki - sprawdź jak się zachowuje silnik pod odpaleniu, tylko najpierw posprawdzaj pod maską czy nie był już nagrzany przed Twoim przyjazdem. Na rurę wydechu nie patrz, bo ona się nie nagrzewa. Zwróć uwagę czy nie ma w pracy silnika (zaraz po starcie) jakiegoś "szarpania", czy równo chodzi od początku. W 6495 mam problem z wtryskami i po odpaleniu na zimno potrafi całym ciągnikiem zadygotać i potem jeszcze szarpana praca silnika przez kilka - kilkanaście sekund. Błędy raczej się nie wyświetlą na ekranie po odpaleniu, bo to raczej by musiał opisać albo skasować. Zobacz czy nie ma jakichś szarpnięć lub stuków przy zmianie półbiegu, w razie możliwości sprawdź wszystkie od A do F w czasie jazdy, tak w górę jak i przy redukcji. Reszta to raczej drobne sprawy, posprawdzać przecieki, przy prawym kole zbiega sie dużo przewodów i dwa filtry, czy gdzieś tam coś nie kapie. Czy EHR reaguje odpowiednio + czy działają przyciski na błotnikach. Można też próbować "wymacać" czy elektromagnez (czy jak go tam zwą) przy wiatraku chłodnicy nie ma jakiegoś dużego luzu na łożysku, bo w razie jakby miał zaraz odpaść, to może sporych problemów narobić przy chłodnicy. Narazie tyle przychodzi mi do głowy

i to jest bardzo konstruktywna pomoc:)

bardzo dzięki!

może ktoś jeszcze coś podpowiedzieć?

#10827 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2968 postów

Napisany 13 listopad 2016 - 19:35

zapewne poczułeś się jak ekspert od MFa... dobrze Ci radze.... weź na oględziny kogoś kto ma taki sprzęt bo łykniesz każdy bajer handlarza chociażby połowa traktora nie działała jak należy

#10828 Share krzeniek

krzeniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 13 listopad 2016 - 19:59

Koledzy ktos cos na temat tego handlarza i samego ciagnika ?? Moze ktos kupował cos od niego i moze cos powiedziec https://www.olx.pl/o...html#6393b27576

Ja kupowałem rozrzutnik w tamtym roku i jestem zadowolony ale to była okazja bo trafił się jeden na 100 w tak dobrym stanie ,stwierdzenie samego handlarza ,ogólnie facet raczej poważny i słowny sprowadza maszyny z francji  ciągnik jak każdy renault z tych lat mocna maszyna sąsiad ma takiego 103 14 z 1983 i chodzi kilka lat bez większych napraw ten model ma turbo więc na to należy zwrócić uwagę .

#10829 Share rolnik6666

rolnik6666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 13 listopad 2016 - 20:21

Właśnie dlatego pytam w sprawie tej gwiazdy. Mf 255 tył ani MTZ przód również nie pasuje.

#10830 Share raczek1910

raczek1910

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 listopad 2016 - 20:29

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON w sumie to jestem z wioski sąsiedniej ale nie kojarzę goscia;) czym handluje ? w buczku to Greene tylko jest z takich większych;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10831 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1021 postów

Napisany 13 listopad 2016 - 23:02

A ja nadal poszukuję pługa dla siebie ;) Co powiecie o tych trzech propozycjach? Tym razem Overum zamiast Kvernelanda:

https://www.olx.pl/o...html#ed74c8f6ec

#10832 Share Leon405

Leon405

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 13 listopad 2016 - 23:04

nie są takie złe ...ale nie ciągnąć rurą bo pokrętła się gną

z tego zestawu to nawet połowy nie użyłem

plastelina

#10833 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4054 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 00:02

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Klimek pługi całkiem ciekawe. Śrubowe odkładnice bardzo dobrze będą odwracać skibę. Na pewno w kukurydzy nie zapcha się jak ug. Pierwszy i trzeci ma dobrą ramę, ale ten ostatni trochę drogi. Ciekawe czy te gumowe amortyzatory są dostępne?

#10834 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1021 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 00:39

No właśnie ten pierwszy według mnie najbardziej ciekawy, głownie ze względu na cenę no i ma przedpłużki. Stan wizualny nie najlepszy, ale to mało ważne. Ciekawe jak u niego z odkładniami, bo po zdjęciu nie umiem poznać. Przebitka około 1000zł pomiędzy tymi pługami nie może się brać z niczego. Mam nadzieję, że 5211 będzie z takim jako tako latał.

Edytowany przez KlimekPL, 14 listopad 2016 - 00:39.

#10835 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 08:03

Sprzedam ciągnik. Cena do negocjacji ;)

https://www.olx.pl/o...57-IDiI5o7.html

#10836 Share AndrzejMikulewicz

AndrzejMikulewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 08:35

Kupował ktoś???

https://www.olx.pl/o...html#457c659ad1

Andree94444

#10837 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2655 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 14 listopad 2016 - 08:44

No właśnie ten pierwszy według mnie najbardziej ciekawy, głownie ze względu na cenę no i ma przedpłużki. Stan wizualny nie najlepszy, ale to mało ważne. Ciekawe jak u niego z odkładniami, bo po zdjęciu nie umiem poznać. Przebitka około 1000zł pomiędzy tymi pługami nie może się brać z niczego. Mam nadzieję, że 5211 będzie z takim jako tako latał.

Trzeci ma za to komplet kroi i nowsze odkładnice z piersiami i widać, że nie wytarte. Lemiesze też w lepszym stanie. Dłuta ciężko ocenić. O tych zabezpieczeniach sprężynowych jak szukałem pługa to słyszałem, że są gorsze od gum ale co i jak nie miałem jak porównać. Przedłużki to nawet u handlarzy na części jakieś za grosze dobierzesz. Jak masz blisko to warto pojechać i obejrzeć. 3,400 to nie jest za nie wcale za drogo aby miały odkładnice jeszcze znośne

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#10838 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 4437 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 14 listopad 2016 - 09:09

Sołtys
troszkę nie na temat ale wtrące 3 grosze Kupiłeś niedawno farmtraka a teraz szukasz mocniejszego konia. Czy ten wynalazek nie spełnia Twoich oczekiwań? Nie lepiej było kupić coś za kwotę wydaną na Ft + to co chcesz teraz wydać

Powiem tak w chwili jak zapadła decyzja o kupnie FT był to ciągnik w pełni wystarczający nie przypuszczałem,ze w tak szybkim czasie tak znacząco powiększy mi sie gospodarstwo.Sądzę,ze FT poradzi sobie z obróbką jednak pojawił się kolejny aspekt-PROW będę brał nową prasę i tu nasunęła się myśl na coś większego/wydajniejszego a tu już potrzeba 6 cylindrów.......

Farmtrac??Co mogę o nim napisać?Na tą chwilę jestem zadowolony z niskiego zużycia paliwa,zwrotności,uciągu jak na taką moc.Nie podoba mi się natomiast podnośnik-przy pracy z zestawem uprawowo-siewnym na uwrociach trzeba składać zestaw(agregat spaw-met 880kg+amazone d7special II 550kg) i jego mała waga przy pracy z ładowaczem trzeba zawsze zaczepiać przeciwwagę.

Czy lepiej było kupić od razu mocniejszy??Na pewno tak, jest tylko jedno ale.........ojciec!!!Przy zakupie FT  miał on  dużo do powiedzenia i nadal ma,a wg. niego ten wystarcza.

Po tak krótkim czasie ciężko jednoznacznie stwierdzić czy to dobry czy zły zakup.

6 szukam ale nie na wariata jak się znajdzie to będzie a jak nie to jeszcze rok dwa będę robił tymi co mam,i jeszcze jedno na pewno nie zdecyduje się na zakup kolejnego ciągnika dopóki dopóty nie sprzedam jednego z tych co teraz mam bo nie widzę sensu na trzymanie tylu gratów do obróbki i tak średniego gospodarstwa.

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#10839 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 14 listopad 2016 - 09:22

W ciągnikach Landini- są  wersje  w pełni  mechaniczne , to mało popularne  traktory  , ale nie  są  złe . silniki  to  perkins , więc  raczej oszczędne ... 

Edytowany przez mariuszd93, 14 listopad 2016 - 09:23.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10840 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2675 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 09:45

Sołtys - z tego samego powodu co ty kupiłem cały zestaw maszyn i ciągnik, bo z ojcem nie szło się dogadać. Dla niego wszystko było wystarczające - stary konny przerabiany siewnik, pług UG-2 etc. Całe szczęście mieszkam na swoim kilka kilometrów dalej i nie musiałem wywodów słuchać co dzień.

Ja na razie jestem na etapie poszukiwania ciągnika 80-90KM, bo hektarów trochę mniej a i zapotrzebowania na moc tak pilnie nie mam. Ten JD kilka postów wyżej to tak jakby dla mnie, tylko to jeszcze nie moja liga cenowa.