Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mariuszd93    559

To nie  d 47 , mysle że  przeróbka  z  d46  na  wywrotkę .

za  te  pieniądze  to nie ma  co  wymagać za wiele 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

To na pewno są wózki z D-47, tylko rama samoróbka i jakoś tak wątle wygląda, tak jakby ktoś nałożył ramę z D-35 do niej. Przyczepa jak przyczepa za te pieniądze, tylko bałbym się ją wywracać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121

https://www.olx.pl/oferta/claas-rollant-46-roto-cut-CID757-IDiEiux.html#ac1551ede1

 

Jaką prasę polecacie do 23 tyś  ma być stało komorowa bębnowa lub łańcuchowa i żeby miała szeroki podbierak i siatkę  i też może mieć rotor wraz z nożami   

Omijaj tylko warfamy bo każdy kto miał to pluje ja polecam metal fach-awaryjna dla tych co nie mają zielonego pojęcia o mechanice. Części w miarę tanie i prasa bardzo popularna i w związku z tym na każdej składnicy masz podzespoły a wałki chyba od 300zł więc nie ma tragedii. Co do siatka-sznurek to ja owijam sznurkiem 2,5 tex i tylko 8 razy i jest dobrze. Pamiętaj zwróć uwagę na podbierak, stan plastikowych kołków od środka, luzów na mechanizmie prowadzącym... jak ma bicie na podrzutniku to się nie przejmuj koszt remontu ok 150zł... i kilka minut leżenia pod prasą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Metal szajs to najgorsze badziewie jakie można wypuścić. Nie rozumiem jak można nakłaniać w ogóle inne osoby do kupna tego wyrobu prasopodobnego. To się pierd*li częściej niż ruska k*rwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ursusc385 taką samą opinię usłyszałem od właściciela takiej prasy...  :P Gorszego szajsu w życiu nie miał a ma ją od nowości i gdyby nie to że za rok kończy z gospodarstwem oddał by ją dawno na złom... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    314

A ja mam od nowości warfamę od 2009 roku i nie narzekam. Wcześniej sipma na wąskim podbieraczu. Ta ma lepszą wydajność. Teraz mam do wymiany wszystkie łańcuchy po kolei i łożyska na dolnym wale a podbieracz nie ruszany. Owijanie siatką super idzie sznurek trochę schowany ale też daje rade. Na 2 sznurki nie próbowana od nowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121

I co w związku z tymi owijarkami?

Zapomniałem zapytać która lepsza nie patrząc na cenę, chodzi o funkcjonowanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

każdy chwali swoje ... wszystko zależy ile tych belek będzie się robiło w sezonie jak 300 to metal- fach będzie dobry i inne sprzęty polskie   jak 3 tysiące to sprzęty zachodnie 

Edytowano przez bochniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    314

Moja robi słomy 1000 i ze 200 siana/sianokiszonek rocznie i na razie wystarcza.A wydajność sprawdzałem na słomie żytniej, duże pole i 42/godzinę machnąłem.

Edytowano przez migacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

Moja robi słomy 1000 i ze 200 siana/sianokiszonek rocznie i na razie wystarcza.A wydajność sprawdzałem na słomie żytniej, duże pole i 42/godzinę machnąłem.

ja mam "metal-szajs" jak to niektóre cwaniaczki określają te prasy i robię nawet więcej niż Ty i tez nie narzekam wiadomo wydajność na godzinę nie taka jak w prasach zachodnich ale na taką ilość wystarczy ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    314

U nas jeżdzi jeszcze metal szajs na wsi i sipma z nowych polskich. i jeszcze pasowka welgerką wpada. Jak dopracujesz to wszystkim idzie jechać u siebie i na usługi jeszcze wypaść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KubaMeyer   
Gość KubaMeyer

Prasa robiła by 500 bel sianokiszonki i  400 bel słomy  w siągu sezonu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

 właśnie o to chodzi ... i taką polską można przyzwoicie pracować przez wielu uważną za badziew przez tych głównie co nie widzieli takiej na oczy bo prasują swoimi zachodnimi cudeńkami 

Edytowano przez bochniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

 właśnie o to chodzi ... i taką polską można przyzwoicie pracować przez wielu uważną za badziew przez tych głównie co nie widzieli takiej na oczy bo prasują swoimi zachodnimi cudeńkami 

Liczy się wydajność dla niektórych a jak nie to po co płacić 50 tys za polski badziew jak stary claas za 10 tys zrobi to samo i mniej awarii przeżyjesz.... Obok mnie prasował słomę zmiennokomorówką lely + ursus 1634 i ciągnik się poddał, przyjechał john 170 koni i dopiero szła robota z pełną wydajnością czyli jakieś 25 km/h . Podczep go do warfamy to prasa zacznie się kręcić razem z wałkiem wom... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

no to przesadziłeś za 10 tysi to porządnej prasy nie kupisz ja znam wydajność pras zachodnich polska nie pojedziesz nawet 15 km/h ale piszesz o prasie lely to kup taką koszt ok 150 tysi (nowa) zależy od modelu jak ktoś ma zrobić 2 tysiace bel to takiej prasy nie kupi wszystko wedle potrzeb ... nie neguję zachodnich ale za kilkanaście  tysięcy nie kupisz prasy do pracy tylko raczej do remontu 

Edytowano przez bochniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie zrozumiałeś mnie, tak jak kiedyś każdy myślał że nowym polonezem za 25 tys pojeździ dłużej niż golfem za 8 tys tak każdy myśli że nową polską prasą za 50 tys nastuka więcej bel niż starą krone czy claasem za 15 tys... Znajomy kupił NH za 6 tys i tak samo jeździ 2km/h jak i sąsiad nową 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj