Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

15934 odpowiedzi na ten temat

#10541 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2137 postów

Napisany 31 październik 2016 - 07:58

kolego ten SAME z Dobrzelina to jest od handlarza napeno jest cały malowany i picowany i napewno nie chciałbyś go ogladać przed renowacją 

Kiedyś też sie zastanawiałem nad takim samem i gdzies czytałem że słabym punktem tych Same sa sprzegła (pekają kosze sprzegłowe czy cos takiego), ale mam znajomego który ma takiego Sama 95 od nowosci ma chyba z 8tyś motogodzin i oprócz wymiany filtrów i oleju to nic w nim wiecej nie robił konfort fajny w paliwie mówił że też nieżle wychodzi mówił że sa to niedoceniane ciagniki w Polsce

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Dzisiaj, 01:26
  •  

#10542 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 31 październik 2016 - 08:30

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Pisał przecież, że nie chodzi o te konkretne modele. Pytanie było lepsze 4 turbo czy 6 wolnossący. Wolałbym 6 cylindrów. Równie dobrze mógł podównać deutz-fahra, czy jd.

#10543 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 31 październik 2016 - 08:32

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Same 100.6 jak pamiętam też chyba ma już turbo. Ogólnie fajny model i chwalony.

#10544 Share Jakub5080

Jakub5080

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, motoryzacja

Napisany 31 październik 2016 - 08:39

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON LUKE16, Ja doskonale wiem jak pracuje się prasą pasową, i bez twojej gwarancji wiem że to super sprawa, ale jak byś miał tak jak ja już 7 lat warfame i nic poważnego by Ci się z nią nie działo po takim czasie, to szukał byś czegoś innego ?

#10545 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 975 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 31 październik 2016 - 09:00

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON A duzo bel bedzie robil rocznie?
jesli pomoglem kliknij fajne

#10546 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2655 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 31 październik 2016 - 09:23

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Odpuść sobie tego welgera. Jak wspomniałeś to jedynie koła ma dobre. Wąski pobierak, w dodatku bez bocznych kół nagarniających. Kupa siana na polu zostaje. Do słomy też się nie nadaje przez te gładkie walce i widać po niej jakby stała że swoje już zrobiła i czas na emeryturę. Odpuść ją bo po roku Cię wujek znienawidzi jak ją kupi przy Twojej namowie.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#10547 Share Jakub5080

Jakub5080

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, motoryzacja

Napisany 31 październik 2016 - 12:54

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Bel to tak około 500, a ta welgerka to wpadła mu w oko, bo tania jest, a budżet jest nieduży bo to nie planowany zakup, latem spaliła mu się sipma, która miała zaledwie 2 lata, kredytów trochę jest i temu taki niski budżet, i pewnie podjedziemy tam po święcie

#10548 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 31 październik 2016 - 17:05

sołtys48 ja to odradzam marke SAME u nas były we wsi 2 jeden 190 titan a drugi mniejszy w tym większym sypnęła się skrzynia i silnik to stał z 5 lat  bo remont nie opłacalny był. w silniku głowica i popychacze do remontu a skrzynia to kosze sprzęgłowe i to jest ich pieta achillesowa zainwestowali zrobili i długo się nie pocieszyli zjazdy znowu skrzynia siadła to stoi i chodzi z gniotownikiem. ten mniejszy sprzedali od razu jak tylko ten duży się posypał. dlaciebie poleciłbym 5130 case wolnossący cuminns tylko w dobrym stanie skrzynia i pompa bo silnik sam dla siebie klasą jest.

#10549 Share mariuszursus3603p-t25

mariuszursus3603p-t25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 31 październik 2016 - 17:09

https://www.olx.pl/o...899122;promoted co myslicie na temat tych ciagnikow ? one chlodzone sa powietrzem ? jak to sie sprawuje ? jednak ciecz to ciecz

#10550 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2655 postów

Napisany 31 październik 2016 - 17:15

A powietrze to powietrze. Nie bój się chłodzenia powietrzem. Nawet jest lepsze od cieczy i według wielu opinii są to jedne z najlepszych silników jakie w tamtych czasach były. 

sołtys48 ja to odradzam marke SAME u nas były we wsi 2 jeden 190 titan a drugi mniejszy w tym większym sypnęła się skrzynia i silnik to stał z 5 lat  bo remont nie opłacalny był. w silniku głowica i popychacze do remontu a skrzynia to kosze sprzęgłowe i to jest ich pieta achillesowa zainwestowali zrobili i długo się nie pocieszyli zjazdy znowu skrzynia siadła to stoi i chodzi z gniotownikiem. ten mniejszy sprzedali od razu jak tylko ten duży się posypał. dlaciebie poleciłbym 5130 case wolnossący cuminns tylko w dobrym stanie skrzynia i pompa bo silnik sam dla siebie klasą jest.

Wiesz ile ich te remonty miały wynieść? Kupując zachodni ciągnik tej mocy to w większości marek naprawa będzie stosunkowo droga. 

Co do tego Case to taki przykład: Pompa hydrauliczna nowa od 20 000 w górę, a dobra regeneracja od 5 000 w górę chociaż coś ponoć staniało :D

Podstawa to stan techniczny, marka sprawa drugorzędna bo jak się zacznie sypać to i tak będzie kosztować...

Edytowany przez romek6340, 31 październik 2016 - 17:18.

Zapraszam na stronę:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10551 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 31 październik 2016 - 18:20

https://www.olx.pl/o...899122;promoted co myslicie na temat tych ciagnikow ? one chlodzone sa powietrzem ? jak to sie sprawuje ? jednak ciecz to ciecz

kolego DF to bardz odobra marka a ten egzemplarz tez niezły ale coś za bardzo odpicowany. Jak szukasz uzywanego ciągnika to mam coś pewnego i za mniejszą kase. John Deere 2140 tez 82 KM i gwarantuje ze niema zadnych ukrytych wad :) 

#10552 Share potrekk

potrekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 01 listopad 2016 - 09:01

https://www.olx.pl/o...html#06f5ca264b  Coś na temat handlarza albo tej ładowarki ?

#10553 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 4437 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 01 listopad 2016 - 09:08

Soltys na Konedata sprawdzałeś te modele? Podają zużycie paliwa na kWh? Na przykładzie ursusa wg instrukcji 4 turbo i 6 wolnossący zużywają tyle samo paliwa. 6 bedzie mieć lepszy moment obrotowy przy niższych obrotach silnika. Taka 6 wolnossąca powinna dłużej posłużyć, bo wiele prac może wykonaćna niższych obrotach. Sprzedajesz któreś swoje ciągniki i kupujesz dużego, bo 5-ciu to chyba nie potrzebujesz?

Narazie są plany pozbycia się forda i w to miejsce jeszcze jeden mocniejszy do prasy bo jednak się pojawi nowa ^^

Reszta musi zostać bo teraz się nie przyzwyczaję do mniejszej ilości gratów :P

Sołtys , bierz wolnossącą 6, w lekkiej robocie spali ciut więcej niz 4T, ale przecież nie kupuje się takiego grata do grabienia siana. Za to w pługu czy agregacie smigasz sobie na luzie.

Tak też myślałem ale w zakupie tego muszę jeszcze prowadzić konsultacje z ojcem bo część wkładu pochodzić ma ze sprzedaży forda,a on cały czas twierdzi,że max 4T bo co co 6 jak mamy 3 inne............

W tej chwili zbieram opinie i na konkretną markę się nie nastawiam chociaż mam już swoje pierwsze typy

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#10554 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 01 listopad 2016 - 09:59

A powietrze to powietrze. Nie bój się chłodzenia powietrzem. Nawet jest lepsze od cieczy i według wielu opinii są to jedne z najlepszych silników jakie w tamtych czasach były. 

Wiesz ile ich te remonty miały wynieść? Kupując zachodni ciągnik tej mocy to w większości marek naprawa będzie stosunkowo droga. 

Co do tego Case to taki przykład: Pompa hydrauliczna nowa od 20 000 w górę, a dobra regeneracja od 5 000 w górę chociaż coś ponoć staniało :D

Podstawa to stan techniczny, marka sprawa drugorzędna bo jak się zacznie sypać to i tak będzie kosztować...

niedawno kupiłem bebechy do pompy tak na zaś na ebay'u z romunii za 2500pln i czekają na wymiane jak się zaora wszystko to wymienie bo słychać już pompe ale działa póki co pracować się da. co do kosztów italianców to najpierw szukali mechaniorów kto się podejmie bo diler zaśpiewał tyle że nawet nie chcieli powiedzieć a części nie było.

#10555 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2655 postów

Napisany 01 listopad 2016 - 10:28

To chyba też od modelu i rejonu kraju u mnie w najbliższej okolicy są kilka Same i zbierają dobre opinie. Co prawda małe dorado miało silnik po zatarciu robiony (wina właściciela), a silver tuleję pękniętą od razu po kupnie. Czy coś więcej zmieniali czy tylko tuleje już nie pamiętam. inny silver atak w przodzie zminiany. Kosztów nie kojarzę bo to kilka lat już ale były na poziomie innych zachodnich.

Zapraszam na stronę:

#10556 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2675 postów

Napisany 01 listopad 2016 - 10:33

Sąsiad ma MF 3090 albo 3095 6 cylindrów 105 czy 107KM. Ogólnie bardzo fajny ciągnik, chociaż lata dają o sobie znac i trzeba było robić sprzęgło.

#10557 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 01 listopad 2016 - 11:08

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Sołtys jaka masz kase ba ciągnik?

#10558 Share PaweAftarczuk

PaweAftarczuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 01 listopad 2016 - 11:08

Te silniki są jednymi z najlepszych nawet i w dzisiejszych czasach bardzo oszczędne i wydajne. Mam dwa deutze i bez wątpienia są to najlepsze ciągniki. A ten model jak na moje za drogi troszkę.

#10559 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 listopad 2016 - 11:32

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Musisz wytłumaczyć ojcu co z tego, że macie 3 ciągniki jak żaden nie pociągnie prasy na wszystkich nożach, zwłaszcza stałokomorowej. Rozmawiałem z człowiek, który ma jakieś Lambo grand prix chyba 115 KM w 6 cylindrach i lely rp235 chyba. Powiedział, że jadąc pod górę zaczyna brakować mu mocy. Taką 6 kę możesz spokojnie sprzegnąć z agregatem uprawowo-siewnym. Ciekawe w jakich obrotach taka 4 turbo osiąga pełną moc?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10560 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 4437 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 01 listopad 2016 - 12:44

To weź wytłumacz jak on jest na etapie trawienia zakupu JD 545 z przed 6 lat -_-

Prasa będzie zmiennokomorowa i bodajże z 13 nożami i wg mnie 6 musi być i tak raczej zrobię jak dalej będą takie sytuacje to ojca Ford zostanie na jego hektary i niech se nim robi a sobie kupię wolnossącą 6 i tyle

Sołtys jaka masz kase ba ciągnik?

Narazie mało...........

a tak serio to ja swój budżet szacuje na 50 tysi +ewentualna kasa ze sprzedaży  fordziny

Może zaproponujecie jakieś typy???

Ciągnik ma być w pełni mechaniczny(bez ehr'u)skrzynia najlepiej 40 fajnie jakby był mechaniczny półbieg no i oczywiście z rewersem, podnośnik jak najmocniejszy-taki żeby zestaw uprawowy podnosić bez składania(załadowany zestaw waży 1600kg)chciałbym z przednim WOM i TUZ,koła nie muszą być mocno szerokie 480-520 wystarczą  ciągnik nie musi być mocno młody-szczerze to wolałbym starsze modele no i tyle wielce wymagający nie jestem

a tu coś ode mnie

https://www.olx.pl/o...28-IDit6mn.html

Edytowany przez soltys48, 01 listopad 2016 - 13:14.

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem