Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

11170 odpowiedzi na ten temat

#9941 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 07:38

który pług byście polecili do ciągnika 100KM

http://olx.pl/oferta...html#e11882f8ec

http://olx.pl/oferta...57-ID84SjB.html

http://olx.pl/oferta...57-IDcoPQH.html

swoją drogą te ceny dwóch pierwszych nie za duże jak na sztywne modele?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Dzisiaj, 23:50
  •  

#9942 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 13:18

Ja moge powiedziec ze wybierałbym medzy kuhnem overumem ewentualnie kverneland. Z tej 3 najlepszy bedzie Kuhn pług ciezki masywny nie trzeba kombinowac zeby wszedł w ziemie dodatkowo masz belke szybkiego zaczepu i mozliwosc w przyszłosci dolozenia 5 skiby ponadto mimo ze pług jest ciezki to bardzo lekko idzie w ziemi. Jak masz mniej kasy to zobacz dokładnie tego overuma no i zalezy jakiefekt orki cie bedzie satysfakcjonował jesli przesiadasz sie z UG to docenisz oveuma który bedzie szedł lżej jesli miales juz cos lepszego to bierz kuhna napewno nie bedziesz załował

#9943 Share AdrianWasiak

AdrianWasiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 15:57

Zwierzak sąsiada :) Na pierwszym zdjęciu w tle moje pole, po talerzowaniu :)http://olx.pl/oferta...html#3386694ec7

Powiedz sąsiadowi żeby pęta zdjął do zdjęcia  bo jakiś imbecyl mu problemów narobi.

#9944 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 13 wrzesień 2016 - 19:45

Ja moge powiedziec ze wybierałbym medzy kuhnem overumem ewentualnie kverneland. Z tej 3 najlepszy bedzie Kuhn pług ciezki masywny nie trzeba kombinowac zeby wszedł w ziemie dodatkowo masz belke szybkiego zaczepu i mozliwosc w przyszłosci dolozenia 5 skiby ponadto mimo ze pług jest ciezki to bardzo lekko idzie w ziemi. Jak masz mniej kasy to zobacz dokładnie tego overuma no i zalezy jakiefekt orki cie bedzie satysfakcjonował jesli przesiadasz sie z UG to docenisz oveuma który bedzie szedł lżej jesli miales juz cos lepszego to bierz kuhna napewno nie bedziesz załował

Co Ty z całym szacunkiem pier**lisz!!!Kuhn ciężki??682 kg to dużo dla 4 obrotowej???

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#9945 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1699 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 19:59

który pług byście polecili do ciągnika 100KM

http://olx.pl/oferta...html#e11882f8ec

http://olx.pl/oferta...57-ID84SjB.html

http://olx.pl/oferta...57-IDcoPQH.html

swoją drogą te ceny dwóch pierwszych nie za duże jak na sztywne modele?

do 100KM to 4 skiby nie zadużo?

Jak masz pole kamieniste to może coś na zabezpieczeniu 

ZETOR TEAM

#9946 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 20:11

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Zależy jakie 100km a malan4ka ma 160 cm więc da radę.

#9947 Share bochniak

bochniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 20:26

Ja mam pług uni ibis xl 4 skiby waga 1450 kg to jest ciężki pług .... jak dla Ciebie 682 kg to dużo to ja tutaj czegoś nie rozumiem  :ph34r:

#9948 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 22:38

kuhn multi master 5 skib na wzmacnianej ramie   z tego co mapiętam troszkę ponad 1800 kg  tylko nie pamiętam czy z przedpłużkami czy bez..... w każdym  razie polska 16 podnosi i  nie jesteś w stanie skręcić  a Deutzem żeby dało się pracować to 1500kg wisi na tuzie... miałem kiedyś  lekkiego lemkena  to był tak popękany i powzmacniany posmarkany że chyba przed odpicowaniem  to by chcieli zapłacić jak za złom a szfagier z 5 lat orze i nie narzeka..

#9949 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 14 wrzesień 2016 - 07:29

http://www.olx.pl/of...html#09b3f2be49   ciągnik wujka, polecam.

#9950 Share AndrzejMikulewicz

AndrzejMikulewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 14 wrzesień 2016 - 07:32

Ten kuhn ciekawy no i koło podporowe przy 3 skibie to nie będzie problemów z odoraniem od miedz itd.

Andree94444

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9951 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 14 wrzesień 2016 - 13:25

kuhn multi master 5 skib na wzmacnianej ramie   z tego co mapiętam troszkę ponad 1800 kg  tylko nie pamiętam czy z przedpłużkami czy bez..... w każdym  razie polska 16 podnosi i  nie jesteś w stanie skręcić  a Deutzem żeby dało się pracować to 1500kg wisi na tuzie... miałem kiedyś  lekkiego lemkena  to był tak popękany i powzmacniany posmarkany że chyba przed odpicowaniem  to by chcieli zapłacić jak za złom a szfagier z 5 lat orze i nie narzeka..

No tez własnie znajomy na kuhna multi master 5 skib i ciaga go nh t7.175 jak dobrze pamietam i dlatego napsalem ze cizki bo wkoncu 1 skiba nie moze miec kosmieczej wagi i sadziłem ze 4 bedzie wazyc około 1400kg 

A jesli sie pomyliłem to przepraszam nie sprawdzałem ile on wazy w specyfikacji dodam ze kolega do nh zakłada balast 1000kg do komfortowej pracy

#9952 Share MrUrsusik1224

MrUrsusik1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 14 wrzesień 2016 - 19:00

http://www.olx.pl/of...html#fed60cc1e8 ciekawy.

#9953 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 14 wrzesień 2016 - 19:04

Yyyy... , ale że co ciekawego :blink: ?

ZETOR TEAM

#9954 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 14 wrzesień 2016 - 19:16

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON No właśnie, co w nim takiego ciekawego? 60 jak 60 (czy tam 55, nie rozróżniam)

#9955 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 14 wrzesień 2016 - 20:43

No tez własnie znajomy na kuhna multi master 5 skib i ciaga go nh t7.175 jak dobrze pamietam i dlatego napsalem ze cizki bo wkoncu 1 skiba nie moze miec kosmieczej wagi i sadziłem ze 4 bedzie wazyc około 1400kg 

A jesli sie pomyliłem to przepraszam nie sprawdzałem ile on wazy w specyfikacji dodam ze kolega do nh zakłada balast 1000kg do komfortowej pracy

Zwykły bez bejerów  4 może ważyć nawet sporo mniej ...niż 1.4 t :))   ale  ja mam  wzmocnioną ramę..  odkładnice śrubowe, kroje  zabespieczenia resorowe i w tym pakiecie wzrasta odległość między korpusami o 10~12 cm nie pamiętam trzeba by spojrzeć w dtrkę tak że te parę czynników  wpływa znacząco na wagę... a obciążnik na tuz sam robiłem wydawał się  mały a jak doszedł złom kolejowy i beton to było małe zdziwienie że  turem z garażu wywieść nie można:))

#9956 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 14 wrzesień 2016 - 22:04

http://www.olx.pl/of...d_at=2413059125

Oryginalne i nieużywane za jedyne 300zł. :ph34r:  Drogi złom. 

c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#9957 Share everto

everto

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 15 wrzesień 2016 - 07:06

ktoś widział, oglądał ten traktor lub zna tego handlarza (Marek Czyżewski)??

i jakie są wasze opinie o tym sprzęcie? (nie chodzi mi ogólnie o renówki czy ten model tylko konkretnie o ten egzemplarz z ogłoszenia

http://www.olx.pl/of...57-IDfFzd5.html

Edytowany przez everto, 15 wrzesień 2016 - 07:14.

#9958 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 15 wrzesień 2016 - 08:02

Co Ty z całym szacunkiem pier**lisz!!!Kuhn ciężki??682 kg to dużo dla 4 obrotowej???

mój aktualny pług Phx waży 570kg więc ten kuhn to leciutki, przemyślałem sprawę na spokojnie jeszcze raz i doszedłem do wniosku że dać 17 klocków za sztywny pług to przesada bynajmniej na moją kieszeń

#9959 Share m_i_c_h_a_l

m_i_c_h_a_l

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 15 wrzesień 2016 - 11:03

Przeglądając ogłoszenia sprzedaży ciągników np. na olx.pl zdarza się, że w opisie jest napisane, że ciągnik po generalnym remoncie itp.

Tak się zastanawiam po co ktoś robił generalny remont silnika i teraz sprzedaje ciągnik np.

http://www.olx.pl/of...tml#fc149b87f4?

Jakie jest wasze zdanie/doświadczenie czy w ogóle zwracać uwagę na takie ogłoszenia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9960 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 15 wrzesień 2016 - 11:12

Zależy, co rozumie przez "kapitalny" - wymiana panewek bez szlifu, nowe tuleje, tłoki i pierścienie ? Max 1500zł. Podkładki z puszki od piwa pod panewki - bezcenne :D

Generalnie, robią tylko tyle, aby bardzo nie dymił (często jest skręcona na maksa pompa) i trzymał ciśnienie (podkładki pod panewki i inne sprawy) i zaraz 4 bar na budziku.  Ale są też ciągniki rzeczywiście po remoncie. Wartość takiego ciągnika to z reguły 12-15 tys