Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

11225 odpowiedzi na ten temat

#9621 Share lks91

lks91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo, mechanizacja, muzyka

Napisany 06 sierpień 2016 - 17:36

Za 30 tyś komfortowego ciągnika nie kupisz. Ta renata to zabytek, kto to kupi od Ciebie za 5-10 lat? złom? Osobiście wolałbym kupić wspomnianego ursusa czy zetora. Komfort pewnie zbliżony a części dostępne praktycznie w każdym sklepie. No ale, Twoje pieniądze Twój wybór :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Dzisiaj, 13:11
  •  

#9622 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 17:42

zanim zaczniesz myśleć o takim zabytku to przejrzyj sobie ofertę szrotów. O częściach do tego internet milczy choć może źle szukam. A za 30tys coś do jazdy to może być Ursus 914 lub mtz 82

Edytowany przez lukbold, 06 sierpień 2016 - 17:43.

#9623 Share bartek500

bartek500

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 17:46

Stoi to ok 70km ode mnie więc może się wybiorą zobaczyć i tu pytanie na co ogólnie patrzeć? Czy wszystko chodzi-podnośniki, wszystkie biegi czy chodzą i jak wchodzą, ogólnie czy nie myty czy nie leje gdzieś olejem, ciśnienie oleju, czy lekko pali zimny i ciepły, i chyba w nic więcej nie wejdę?? O kabinę, szyby to o takie coś się nie boje, chodzi mi bardziej o awaryjność modelu-marki itd. Nie mam doświadczenia z większym sprzętem, chciałbym do tego dokupić pług 4skiby i tależówkę 2,5-3m, agregat mam 2,5m wiec narazię z tym by to chodziło. Z częściami słyszałem że gorzej jest z john deerem-bo że niby kończyli produkować dana serie i części niby też przestali produkowac- ale to tylko tak słyszałem. 

Stoi to ok 70km ode mnie więc może się wybiorą zobaczyć i tu pytanie na co ogólnie patrzeć? Czy wszystko chodzi-podnośniki, wszystkie biegi czy chodzą i jak wchodzą, ogólnie czy nie myty czy nie leje gdzieś olejem, ciśnienie oleju, czy lekko pali zimny i ciepły, i chyba w nic więcej nie wejdę?? O kabinę, szyby to o takie coś się nie boje, chodzi mi bardziej o awaryjność modelu-marki itd. Nie mam doświadczenia z większym sprzętem, chciałbym do tego dokupić pług 4skiby i tależówkę 2,5-3m, agregat mam 2,5m wiec narazię z tym by to chodziło. Z częściami słyszałem że gorzej jest z john deerem-bo że niby kończyli produkować dana serie i części niby też przestali produkowac- ale to tylko tak słyszałem. 

o komfort chodziło mi aby był lepszy niz w 60tce;-)

o komfort chodziło mi aby był lepszy niz w 60tce;-)

#9624 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 17:53

I co kupisz 60-tkę z przodem czy zetora 6945? ja bym celował na coś mocniejszego nawet bez przodu ale nowszego , większa masa i większe koła to podobny uciąg jak jakiś pierdek z przodkiem....  http://olx.pl/oferta...html#7a5aa774bc

#9625 Share lks91

lks91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo, mechanizacja, muzyka

Napisany 06 sierpień 2016 - 17:56

Ja bym sobie odpuścił ten ciągnik, co z tego że zachodni. Zepsuje Ci się w trakcie pracy i będziesz stał miesiąc żeby zdobyć części? ceny mogą być kosmiczne. Ja bym kupił postać ursusa zrobił kapitalkę i wiedział co mam :) Myślę, że w 30 tys wyrobisz się :) albo dołóż 10-15 tyś i poszukaj MF z lat 90+

I co kupisz 60-tkę z przodem czy zetora 6945? ja bym celował na coś mocniejszego nawet bez przodu ale nowszego , większa masa i większe koła to podobny uciąg jak jakiś pierdek z przodkiem....  http://olx.pl/oferta...html#7a5aa774bc

914 kupi:)To ma być ciągnik do ciężkiej roboty nie do opryskiwacza :)

Edytowany przez lks91, 06 sierpień 2016 - 17:57.

#9626 Share bartek500

bartek500

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 18:04

To jest tak że serce mówi ładny zachodni aby sasiad podziwiał, a rozum mówi aby np zetor 8011. Są nawet za 12tys i dotego zrobić remont za 10tys może i to ma sens. Tylko najlepiej byłoby kupić, wymienić olej i cieszyć się z zakupu a nie od razu mechanika szukać. 

#9627 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 18:06

Tylko w tych pieniądzach przodek to pół wartości ciągnika  :wacko: więc lepiej kupić coś mocniejszego i nowszego za te pieniądze ale bez przodu. Chodziło mi o to że np zetor 6245 wcale więcej nie uciągnie jak ursus 912 na zdrowych oponach więc poco przepłacać tyle pieniędzy jak ma być do ciężkiej roboty i jak napisałeś nie do opryskiwacza czy rozsiewacza gdzie przyjdzie czas i trzeba w pole jechać nie patrząc na błoto a orać nikt błota raczej nie będzie....

Edytowany przez pawel885, 06 sierpień 2016 - 18:08.

#9628 Share bartek500

bartek500

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 18:10

Tak nie koniecznie przedni napęd- on ma odciążyc 60tke i forda i to na ziemi gdzie najlepiej jest 4 klasa. . Z drugiej strony mam tego forda 2000 i nim robie najwięcej, mimo iż ma tylko nie całe 40km to zrobie nim więcej bezawaryjnie i chętniej niż 60tka wiec dlatego pomyślałem o zachodnich. 

#9629 Share matisz

matisz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 18:13

http://olx.pl/oferta...html#19e79242bd

a co myslicie o tym?? Mam ochote jutro jechac obejzec

#9630 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 18:14

To jest tak że serce mówi ładny zachodni aby sasiad podziwiał, a rozum mówi aby np zetor 8011. Są nawet za 12tys i dotego zrobić remont za 10tys może i to ma sens. Tylko najlepiej byłoby kupić, wymienić olej i cieszyć się z zakupu a nie od razu mechanika szukać. 

jak czytam twoje posty zastawiam się ile masz lat.. sąsiad będzie podziwiał zachodniego rupcia.. dobre sobie.. no chyba że u Was stara 80tka to cud techniki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9631 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 18:16

takie stare renie jeszcze u francuza robią, a i nie jedna w naszym kraju jeździ bez problemów, więc nie wiem w czym macie problem

części dostaniesz bez problemu, silnik, skrzynia i mosty niemal to samo co w nowszej serii

Polska B

#9632 Share bartek500

bartek500

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 18:25

Nie chodzi o to. Cudu techniki szukałbym na jakimś agroshow, a ja szukam tylko ciągnika mocniejszego i wygodniejszego od 60tki. 

A z sąsiadem to był tylko żart.

Znalazłem kilka sztuk w promieniu 100km odemnie. 

http://olx.pl/oferta...d56d21;promoted

http://olx.pl/oferta...html#66840401e0

http://olx.pl/oferta...html#66840401e0

http://olx.pl/oferta...html#943652c70e

#9633 Share jan34533

jan34533

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 18:45

ciągnik z przednim napędem to podstawa w gospodarstwie. Uważam, że nigdy nie pracowałeś w polu traktorem z przednim napędem. Dlaczego komu  doradzasz  zle?   pewno masz na zbyciu i chcesz kogoś obuć

#9634 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 18:52

Mam zachodni ciągnik z przodkiem na nowych radialkach goodyera , i pracowałem na wielu i śmiem twierdzić że w normalnych warunkach daje on całe gucio, jedynie błoto, śnieg, ubijanie pryzmy... Słyszałem od paru osób że większe ursusy/zetory są tak niewyważone że bez przodka nie podchodź, może coś w tym jest....

#9635 Share cashpoint

cashpoint

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:snapchat: lysyaniol45

Napisany 06 sierpień 2016 - 19:02

jak masz +- 30tys to nie możesz sobie kupić jakiejś szóstki bez turbo ?  120km w zupełności wystarczy na 30h, części też w każdym sklepie spożywczym znajdziesz obok butelek ze Specjalem. Komofrt ? Sam sobie możesz wypicować,że az bedzie Ci sie chciało jeździć, nie szukaj żadnych 80siątek bo Ci się to zwyczajnie w świecie nie opłąca, przyjdzie rok mokry taki jak ten to się grzebniesz i wyjedziesz w cięższych warunkach, bedzie sucho też pójdzie, ja sam mam 912 i ojciec do dziś narzeka ze trzeba było brać z przednim napędem ciągnik ale wtedy nie było "pinonżków" a traktor potrzebny na juz, fakt ze wdzięczny ciągniczek i fajnie sie jeździ jak ale na jesien jak robi sie mokro to trzeba uważać zeby się nie wtopić

#9636 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1759 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 19:33

Za 12 tys kupi 912 bez przodka, trupa do całkowitego remontu, jak zechce go doprowadzić do normalnego stanu, to i 20 tys będzie mało.  Nie każdemu jest ten przedni napęd niezbędny. Na kilku ha jak będzie miał rocznie zużycie paliwa w orce 10 czy 15 litrów w sumie na całej gospodarce większe - to przeżyje.

Co, co wierzą jeszcze w Zetory 8011 czy C-385 Ursusa chyba nigdy nie pracowali niczym lepszym. Dla mnie nawet MTZ jest od tego o niebo lepszy, bo bardziej uniwersalny. 

Jedź oglądaj tę renówkę. W skrzyni i silniku ma być wszystko na tip-top - żadnych stuków , zgrzytów itp. Warto zabrać ze sobą osobę trzecią, która na chłodno pokaże, co jej się nie podoba.  Drobne rzeczy, typu instalacja elektryczna, akumulatory, jakaś lampa - to można bez problemu zrobić samemu. Wycieków jak sprytny handlarz - i tak na miejscu nie zobaczysz. Warto też popytać w okolicy, jaką gość ma opinię.

#9637 Share cashpoint

cashpoint

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:snapchat: lysyaniol45

Napisany 06 sierpień 2016 - 19:46

nie zawsze jest czas na pytanie w okolicy o opinie ale jak sie nadarzy okazja to lepiej wziąć ją pod uwagę, kiedys z ojcem pojechaliśmy do gościa ale tylko po wał posiewny, nie chciał duzo to wzielismy ale facet gospodarka 500ha a bawił się w ściąganie maszyn z Danii bo miał tam rodzinę i mu nagrywali maszyny, handlarz najgorzego typu, stało z 5 usrusów parę MF'ów wszytsko trupy, tylko malowali i na handel, nawet im sie kół nie chciało obklejać tylko walili farbą, w drodze powrotnej wzieliśmy chłopaka na stopa, opowiadał,że robią takie cuda z tymi maszynami, na początku cała okolica od niego brała, ale po jakimś czasie to mu ktoś kiedyś  oko podbił za to co sprzedawał bo to też trzeba nie mieć sumienia zeby ludziom kit wciskać, to tak apropo  zakupów, nigdy nie wiadomo co się trafi, lepiej dobrze maszynę obejrzeć i się dwa razy na chłodno zastanowić bo tysiąć czy dwa człowiek jakoś przeboleje, ale 20,30 to juz nie jest taki mały wydatek

#9638 Share jan34533

jan34533

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 20:14

miałem i ursusa i bizona i powiem tak, ursus to tak jak i bizon zawsze było coś, jak chcesz mieć spokój na lata ta zachodni

#9639 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 20:17

taaaaaa bankowo... 30 lat już ma za sobą i kolejne 40 przed sobą oczywiście bezawaryjnej pracy bo na zachodzie stał i czekał na ciebie.

Albo do nas tylko te najlepsze perełki przywożą... tam wyciągnięte z krzaków

Edytowany przez lukbold, 06 sierpień 2016 - 20:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9640 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 20:34

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Za 30tys.zl to MTZ z połowy lat 90 będziesz miał, ciągnik z przednim napędem którym piszą ze jest niezbędny,to tanie części, młody rocznik-wzgledem tych zabytków z zagranicy No i będzie to już Rusek w nowej kabinie, a ze starym, twardym silnikiem