Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

11171 odpowiedzi na ten temat

#9461 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3176 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 21:07

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Dzieciaku to napisz prawdę na iku hektarach pyrka ten fetorek.
Na Sprzedejemy to ceny w ogóle są jakieś wywalone w kosmos. Przeglądałem raz szukając prasy to o kilka tyś droższe niż na olx. Wystawienie nic nie kosztuje to walą cenę i niech sobie wisi i kilka tygodni. Na olx trzeba zapłacić i jak ktoś chce sprzedać to wystawi za rozsądne pieniądze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Dzisiaj, 09:26
  •  

#9462 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 19 lipiec 2016 - 21:20

ten temat jest miejscem wychwalania zetora jaki to on mocarny, mało pali itd

a taki zetor 52-72xx to przecież konstrukcja z 60 lat

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#9463 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 21:21

Fajny bo ma orbitrol, właśnie dzisiaj go zamontowaliśmy...... Dobre... Tak jak każdy dobry złomiarz ma żuka tak każdy amator rolnictwa ma fetora  - 5 lat pensje przy betoniarce odkładał żeby pokazać na wsi jaki z niego rolnik.... 

#9464 Share mariuszursus3603p-t25

mariuszursus3603p-t25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 21:28

http://olx.pl/oferta...html#c14574e9eb cos innego w pieniondzach zetura hahah ktorego ceny sa chore . Jak z czesciami zamiennymi i opoinie wasze na temat tego i napewno czesci zamienne to tez cenowo powala ?

#9465 Share ziutek92

ziutek92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 21:37

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON kolego Paweł trochę spokojniej nie każdego od razu stać na Johna czy inny zachodni dla porównania sam posiadam 77 45 turbo i przez 5 lat był głównym koniem i niestety trzeba było jakoś sobie radzić a teraz głównym jest 5100r i fakt niebo a ziemia posiadam jeszcze Johna 5400 w trzech cylindrach i jestem w stanie powiedzieć że jest silniejszy od ciężkiego i większego zetora. moim zdaniem traktor bez chociaż jednego polbiegu to średnio nadaje się na ciągnik główny do pluga bo są sytuacje ze trzeba zredukować żeby był efekt a jak wiadomo jak wcisniemy w zetorze sprzęgło do redukcji to zatrzymujemy się w miejscu

#9466 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 22:02

Ale to właśnie to mnie śmieszy że ludzie są gotowi dać 40 tys za przykładowego żuka a za 20 tys mają lt-ka w tdi.... To jest właśnie fenomen fetorów, ja mam 3 cyl renówkę co bierze  na tura ponad tonę - spala tyle co 3P a dźwiga co 385 więc po co się zawzinać jak dałem za nią 15 tys z turem? Mój MF w prasie spali 20 l mniej dziennie niż 914 w podobnej prasie i mimo mniejszej mocy zrobię 30 bel więcej - trzeba myśleć realnie a nie sentymentalnie bo swego czasu za używanego merca 124 szło kupić dwa nowe polonezy i co z tego? 

#9467 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3176 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 22:25

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Jaka renówka(model) kosztuje tyle co dobra 60ka?

#9468 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 22:35

551. 651 itp, czepiam do niej 3m siewnik z 350kg zasypem i mogę iść spać pod nim - nawet milimetra nie opuści - tur podobnie

#9469 Share PaweAftarczuk

PaweAftarczuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 23:12

http://olx.pl/oferta...html#fd9798843c tu znajdziecie c-330 na bank :D

http://olx.pl/oferta...html#2f136f3951 97 rok ?? małe pieniądze.

Edytowany przez PaweAftarczuk, 19 lipiec 2016 - 23:16.

#9470 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 19 lipiec 2016 - 23:31

może jakiś mądry rolnik sprzedaje pisze co i jak, kupi handlarz jakieś lewe papiery wystawi 60 będzie krzyczał człowiek kupi i tylko problemów narobi

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9471 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 07:01

ales ty glupi,jak kij od miotly. taki zetor za 24tys??? ten gosc ciagle wystawia zetorki z horwacji w takich cenach srednio co tydzien i lapie debili na haczyk.ten zetor kosztuje tam w przeliczeniu na euro 12600 i stoi juz dlugo na necie a debile lapia sie na taki numer.pewnie kilku cwanych inaczej dalo po 3 tys i czekaja az sprowadzi.ze tez jeszcze takie glupie ludzie po ziemi chodza.wstyd

#9472 Share AndrzejMikulewicz

AndrzejMikulewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 07:53

Pewnie sam  złapałeś się na taki haczyk a teraz mądrzysz.

Edytowany przez AndrzejMikulewicz, 20 lipiec 2016 - 08:07.

Andree94444

#9473 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 08:27

zgadles a do francji jade kupic traktor co tu 100tys za 10tys euro. masz racje chlopie.

#9474 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3176 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 09:06

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Jak kojarzę to Szmergiel sam handluje ciągnikami, m.in zetorami, więc trochę nie trafiłeś. Trochę za ostre te wpisy, ale niektórym to może przetrze oczy.

Pewnie sam złapałeś się na taki haczyk a teraz mądrzysz.

#9475 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 13:17

Dzieciaku to napisz prawdę na iku hektarach pyrka ten fetorek.
Na Sprzedejemy to ceny w ogóle są jakieś wywalone w kosmos. Przeglądałem raz szukając prasy to o kilka tyś droższe niż na olx. Wystawienie nic nie kosztuje to walą cenę i niech sobie wisi i kilka tygodni. Na olx trzeba zapłacić i jak ktoś chce sprzedać to wystawi za rozsądne pieniądze.

Na 12ha, a czego niby oczekiwałeś, wszystko mam wypisane na profilu... A co, myślałeś że na 50? Jakbym miał chociaż ze 25ha to już by stał ciągnik ze 100km albo i więcej. I prosze grzeczniej "dziadu" (jak byś to pewnie ujął)  B) 

A spalanie? Jakoś niskie to nie jest, bo w tą suszę w 2015 roku na najtwardszym gliniastym polu osiągało aż 30 litrów na ha. Ale normalniej jest jednak odrobinę niższe. Ale za to w lekkich robotach i turze pali bardzo mało.

No a cena... To każdy wie jak ludzie sobie cenią zetory, nawet ci co na af sprzedają... Na to sie już nic nie poradzi, jak nie będzie zbytu to jak sprzedawca choć troche mądry to stopniowo będzie upuszczał z ceny... A z 2 strony ciągniki renault są naprawde tanie jak na nasz rynek. Można dostać niskie spalanie, dużą moc (powyżej 80km), porządny uciąg, duży promień skrętu, i komfort już nawet za 25tys.

@pawełek A co, no może powiedz jeszcze że orbitrol jest zły... Bez wspomagania ciężko wykręcić tym ciągnikiem a serwo to jakieś wielkie nieporozumienie... Z resztą przeczytaj jeszcze raz mój post bo ciekawy jestem gdzie ja niby napisałem "Fajny bo ma orbitrol..." No jakoś maszyna mnie nie zawodzi i na nadmierny hałas, brak miejsca, zapylenie i inne po przesiadce z 3p nie narzekam i nie zanosi się jak narazie na zmianę.

Zauważyłem też że nie ma za bardzo obiektywnych opinii na temat zetorów... Jedni to fanatycy, wychwalają, jakie to niesamowite super traktory, że germańskie to dzieło szatana i inne takie... Ze zety warte każdej ceny, i to były ich największe marzenia od dzieciństwa. 

A drudzy to zawzięci przeciwnicy zetorów którzy przeklinają ten ciągnik i jego właścicieli i plują jadem we wszystkie strony nie wiadomo o co wykrzykując że "jeśli masz zetora jesteś debilem".  :wacko:

#9476 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 14:17

Nie jesteś debilem jak masz zetora tylko jak za prawie 30-letni ciągnik podobny do 60-tki ktoś jest gotów dać 46tys zł to już coś z głową zaczyna się dziać..... A co do orbitrola - mój ciągnik ma go od nowości, Ty sobie założyłeś - nie widzisz różnicy?  :)

#9477 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 15:19

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Czy nie zauważyłem różnicy? :P
Jest gigantyczna! A ja głupi myślałem że to o kręceniu w miejscu jednym palcem to tylko mit... :wacko:
Nie ma najmniejszych oporów (mam tura), a serwo wcale nie dawało rady. Bez tura może kręciło się ok, ale teraz na orbitrolu z turem jest lżej, niż bez tura na serwo... A swrwo nawet nie było co ratować (i dobrze) bo wszystko sie rozpadło, wszystkie tuleje, był gugantyczny luz wszędzie gdzie mógł być, a po rozpadnięciu sie kolumny i założeniu orbitrola jest bajka, lżej niż w renault scenic z wspomaganiem electro. :)

No ale zgadzam sie. Choć dla mnie te ceny nie są takie znowu negatywne. Jeśli bym tego mojego 7745 turbo z turem upchnął za tyle co w ogłoszeniu albo i ciut więcej, jeśli by mi ktoś tyle dał, to opłaca mi się go sprzedać i kupić sobie 2 renaulty o podobnej mocy albo inne podobne ciągniki :P

#9478 Share AndrzejMikulewicz

AndrzejMikulewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 19:38

Jak kojarzę to Szmergiel sam handluje ciągnikami, m.in zetorami, więc trochę nie trafiłeś. Trochę za ostre te wpisy, ale niektórym to może przetrze oczy.

To, że handluje nie znaczy, że nie miał takich historii.

Andree94444

#9479 Share dami9908

dami9908

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 20:09

Słyszał ktoś o tej marce? Ursus zmienił nazwę czy coś?
http://olx.pl/oferta...html#fcb4acfbd7

Rolnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9480 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 20 lipiec 2016 - 20:11

No przeciez Ursusy(jesli mozna je tak nazwac) serii H to Hattaty z napisem U-R-S-U-S.