Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

11134 odpowiedzi na ten temat

#9421 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 14:25

Specjalne? Niby o co ci chodzi? A czy żeby ciągnik był dobry to transportu to musi mieć specjalne wyposażenie? Ma zsynchronizowaną skrzynię, wspomaganie i komplet zaczepów, no i coś tam jeszcze teraz przyuważyłem o jakichś hydraulicznych hamulcach do przyczep.

No właśnie, zwykły ciągnik BEZ PRZEDNIEGO NAPĘDU, O MOCY 93KM, ciekawe do czego on sie nada w polu... Podaj mi przykład jego zastosowania po za transportem... I jeszcze te wąskie opony... Do oprysków? Już to widzę... Do nawozów? Tak samo... Momentalnie siądzie jak c330 czy c360... Orka? Śmieszne... Jakieś pomysły?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Dzisiaj, 08:17
  •  

#9422 Share Stivi

Stivi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 14:49

to co o tej zamianie sadzicie i o tych ciagnikach

#9423 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 15:28

Specjalne? Niby o co ci chodzi? A czy żeby ciągnik był dobry to transportu to musi mieć specjalne wyposażenie? Ma zsynchronizowaną skrzynię, wspomaganie i komplet zaczepów, no i coś tam jeszcze teraz przyuważyłem o jakichś hydraulicznych hamulcach do przyczep.

No właśnie, zwykły ciągnik BEZ PRZEDNIEGO NAPĘDU, O MOCY 93KM, ciekawe do czego on sie nada w polu... Podaj mi przykład jego zastosowania po za transportem... I jeszcze te wąskie opony... Do oprysków? Już to widzę... Do nawozów? Tak samo... Momentalnie siądzie jak c330 czy c360... Orka? Śmieszne... Jakieś pomysły?

A może siano? ja sobie kupił takiego 80KM MFa z 32 biegami i EHR bez przodka.. kosze, przewracam, grabie i zbieram. Na jesień zaczepiam jednorzędówke i wymiatam nią pod warunkiem że akurat nie naleje. Sieje i obornik woże tak samo bo przecież nikt tego w błoto nie robi. W zeszłym roku orke siewną też nim robiłem i trójka w obrocie latał i 10km/h no ale to przesada. Co prawie U5314 stoi w pogotowiu ale z tą swoją marną skrzynią biegów, brakiem ergonomi nie ma nawet czego porównywać do MFa. A cena odpicowanej 60tki więc czy to taki głupi zakup? W każdym razie ja sobie chwale ale 4x4 w gospodarstwie być musi

Edytowany przez lukbold, 17 lipiec 2016 - 16:05.

#9424 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 16:09

Śmieszny to Ty jesteś , to że wasze zetory czy ursusy nie mają uciągu bez przodka nie znaczy że każdy ciągnik tak ma.... http://www.agrofoto....92562-uciąg-mf/

#9425 Share lukaslukas

lukaslukas

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 16:36

cóż to tylko dzieciak.... mało widział, mało wie ;)

#9426 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 17:00

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON To zapraszam, ciekawe ile wasze koniki bez przodka pojadą na mojej ziemi, hehe, a szczególnie jak porządnie popada. Jak wam tak bardzo ten przedni napęd przeszkadza to po co one wam? Posprzedawajcie i po problemie. Jak dla mnie to każdy ciągnik do roboty w polu powyżej 60km powinien mieć przedni napęd. Te wasze myślenie jak rodem z prl. ;)
Szczerze to nawet i w moim 47konnym perkinsie przydał by sie przodek.

Fakt, jedyne zastosowanie po za transportem to robota przy sianokosach, zapomniałem o tym.

#9427 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 17:09

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Ja mf 675 bez napędu i szczerze już powoli zaczyna mi brakować 4x4 nawet przy lekkich pracach A gdzie ciągnik 90 km bez napędu to dla mnie porażka no chyba ze do wozu paszowefo podczepiony na stały pod warunkiem że mamy utwardzony teren wszędzie

#9428 Share sladan

sladan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 17:14

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON http://olx.pl/oferta...57-IDgCvud.html

Buhaha, kogoś dobrze fantazja ponosi z ceną.

#9429 Share bartekm66

bartekm66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 17:14

bez przedniego napędu to ciągnik może robić za pomocniczy,  transport , sianokosy, opryskiwacz, etc. do uprawy się nie nadaje

#9430 Share jan34533

jan34533

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 17:32

http://olx.pl/oferta...html#d27b245bc1 niezle odnowiona co o tym myslicie fajna maszyna ?

jak zobaczę Damasławek to niedobrze mi się robi ,omijaj to z daleka,

aby za bramę a i papiery lipa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9431 Share lukaslukas

lukaslukas

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 17:47

cóż... jedni do pomocy kupują albo jeszcze mają wraki zwane 60tką a inni szukają jakiegoś komfortu bo wbrew pozorom prac pomocniczych jest więcej niż wspomnianej uprawy

#9432 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3378 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 17 lipiec 2016 - 20:24

kolega kupił koło damasławka renatę 620 pyta jakaś gwarancja?Tak do bramy.............

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#9433 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 20:46

Ja mf 675 bez napędu i szczerze już powoli zaczyna mi brakować 4x4 nawet przy lekkich pracach A gdzie ciągnik 90 km bez napędu to dla mnie porażka no chyba ze do wozu paszowefo podczepiony na stały pod warunkiem że mamy utwardzony teren wszędzie

Załóż mu normalne koła na tył i nie będziesz narzekał, ja mam w 590 z tyłu prawie nowe radialne GY 16.9/30 i rwie glebę że mocy brak bez włączonego napędu na cięższej ziemi

#9434 Share Newbee

Newbee

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 21:29

http://olx.pl/oferta...html#d0cf6ee8cc

http://olx.pl/oferta...tml#2f19857b32 

Czy ktoś widział ten sprzęt albo może ocenić wiarygodność handlarza? 

Warte tej ceny? Ja niestety niewiele z prasami do czynienia miałem.

#9435 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 21:58

zobaczcie te koła

http://olx.pl/oferta...html#ffd21e09db

#9436 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 22:51

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Przy 675 mam opony 16,9/34 i ma na nich oparcie ale co z tego jak z nawozem wczesna wiosna stawał w polu z opryskiwacze 450 litrów tak samo, po świeżej ojca mimo szerokich opon też jedzie słabo. Do pewnego momentu nie powiem super ciągnik ale apetyt rośnie w miarę jedzenia ....A jeszcze 4x4 to najbardziej brakuje przy robieniu kiszonki z ququ bo ciągnik ma chęć jechać ale brakuje przyczepności na pryzmie....

#9437 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 07:27

A z przodu jakie masz? Najbardziej śmieszą mnie fascynaci co do ciężkich ursusów kupują napędy za 10 tys zł podczas gdy np nowy zetor tyle samo każe dopłacić do wersji 2WD  :)

Edytowany przez pawel885, 18 lipiec 2016 - 07:41.

#9438 Share marek1mazury

marek1mazury

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 07:42

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON http://olx.pl/oferta...D5-IDg2XdL.html zna ktoś handlarza? może oglądał ktoś już jego ładowarki?

#9439 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 18 lipiec 2016 - 07:47

Panowie przód podstawa w każdym traktorze  bez wyjątku w jeleniu 55km nie wyobrażam sobie roboty bez przodka, w głupich bronach czuć różnicę a co dopiero w innych uprawkach, w oprysku na wiosne 400l w zborze było przymokrawo i przeszedł pięknie i nawet kolein nie porobił a kumpel do 3320 założył super wąskie oponki do tego 600l i efekt taki że zradjowaliśmy pszenicę do potęgi jak go wyciągałem, śmiem twierdzić że i c330 powinna mieć napęd i to bez wyjątku, nie chodzi nawet o uciąg na przechyłych polach włączasz go i cię nie ściąga co przy siewie warzyw ma ogromne znaczenie. Panowie z inej beczki interesuje mnie instrukcja obsługi do fiony d784/2,5m, lub jakiś poradnik jak ustawić siewnik, może się ktoś podzieli wiedzą, byłbym zobowiązany wielce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9440 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 09:42

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Każdy patrzy przez pryzmat swojego gospodarstwa. Zrozumcie, że nie każdy ma ziemie 1-3 klasy od rędziny po gliny. Niektórym 2 wd wystarczy i co wam do tego? Osobiście chętnie pozbyłbym się 60-ki w zamian za coś mocniejszego i niekoniecznie 4x4. Do zgrabiarki 4,5 m to się nie nadaje, z kosiarką 2,5m też sobie nie poradzi, wciągnąć rozrzutnik na pryzmę też ma problem czy też wytargać z pola przyczepę z belami, bo przyczepności brakuje. U mnie ten ciągnik to właściwie zostaje do oprysku a sprzedać nie mogę.