Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

11140 odpowiedzi na ten temat

#9261 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 09 lipiec 2016 - 09:15

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Taka wyszła z tego dyskusja ja się tylko pytałem co sądzicie o tych dwóch gruberach z linków i czy case da radę. Wiesz ja wiem że ty masz to w gdzieś ale dla mnie to jest bardzo ważne żeby się w coś nie wpakować i nie żałować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Dzisiaj, 09:19
  •  

#9262 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 09:34

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Kolego mfek3060 obejrzyj sobie ten test RPT, no chyba że go już widziałeś.
https://m.youtube.co...h?v=Mf0EQ3vBUjI -Zastanów się dobrze bo możesz żałować późniejszego zakupu. Tak jak koledzy wyżej też, uważam że duża waga takiego agregatu, wcale nie jest jego wadą. Osobiście trochę Cię nie rozumiem, dlaczego wolisz stareg prawie 20 letniego lemkela, niż nowego mandama który jest na podzespołach lemkela. Znam kilku właścicieli tych agregatów, i są z nich bardzo zadowoleni. A różnica w cenie między nimi nie jest przesadnie duża.

Edytowany przez Skoczek1994, 09 lipiec 2016 - 09:36.

#9263 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 09:58

Sam się poważnie zastanawiam czy nie brać nowego mandama, ale nie wiem czy dla taty 11 k za 2,6 m nie będzie za drogo, bo tyle kosztuje na kółkowym. Miałem upatrzonego lemkena za 6,7 k 2,6 m. Poza tym czytałem w galerii pod zdjęciami o tych smaragdach jakie one są wspaniałe. Poza tym taki stary Lemken chyba dłużej wytrzyma niż nowy polski chyba że się mylę...

Edytowany przez mfek3050, 09 lipiec 2016 - 10:17.

#9264 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 476 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 09 lipiec 2016 - 10:21

Ja piszę o tym co widzę na pokazanym przez Ciebie filmie, a nie o tym, co ktoś powiedział. Poza tym JD( czy jakikolwiek inny) 95km po zagłębieniu 2,6m grubera na 15cm pojedzie max.8km/h i nie ma opcji, żeby pojechał szybciej. Chyba, że będzie go ciągnął drugi.

#9265 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 10:54

Czyli mój ciągnik z 2,6 m poradzi sobie i będę mógł jechać powyżej 10 km/h?

#9266 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 10:54

przecież taki agregat to prosta konstrukcja, więc dlaczego nie patrzysz na nowe w kwocie którą możesz przeznaczyć ?

nie jestem w temacie cen, ale chyba AM czy tolmet 2.6 będzie w cenie do 9tys., a oba godne polecenia

Polska B

#9267 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 10:59

Ponieważ wolę lepsze bardziej sprawdzone konstrukcje, czyli mandam lub unia, spytam się taty może zgodzi się wydać więcej na nowego, bo to nie jest tak że nie ma więcej kasy, tylko tyle chciał wydać. A jak nie to smaragd. 

#9268 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 09 lipiec 2016 - 11:14

http://allegro.pl/na...6318750682.html

co  myslicie o takich słuchawkach do c 360 po całym dniu głowa puchnie a nic tak nie meczy jak hałas

#9269 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 11:16

W teście RPT mówią wyraźnie, że z 2,2m Mandam ciągnik 105KM nie osiągnął wymaganej przez producenta prędkości roboczej 12km/h na głębokości pracy 10-12cm, z dociążonym przodem (400kg).  Więc ja bym się dobrze zastanowił nad 2,6m - jedna łapa więcej.

Kupno używanego agregatu to loteria. Dobrego nikt się nie pozbywa - zazwyczaj jest jakiś problem, o którym sprzedawca na pewno nie powie. Materiał po 20 latach pracy tez ulega zmęczeniu , odkształceniu itp.

Mam takie słuchawki - po całym dniu głowa boli od tych słuchawek, a hałas tłumią średnio. Poszukaj droższych, markowych, jeśli chcesz osiągnąc jakiś efekt. Tzn niekoniecznie droższych, ale jakiejś firmy, która produkuje sprawdzony sprzęt - 3M, Stanley itp.

Ja mam obecnie http://allegro.pl/na...5867598827.html - podobne do tych, tylko firmy Yato , lepiej tłumia i nie ściskają głowy jak obcęgi.

Edytowany przez jahooo, 09 lipiec 2016 - 11:19.

#9270 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 11:47

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON A co Wy robicie gruberem na 15 cm? Uprawa pozniwna max 10 cm ale widzę ze niektórzy mają swoją wiedzę i innej nie przyjmują . Co do mocy ciągnika to ursusa i Zatora nie porownujcie do case czy innego zachodniego bo to całkiem inne przeniesienie mocy na kola

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9271 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 11:55

Jeśli ograniczasz pracę gruberem tylko do uprawy pożniwnej, to twoja sprawa. I nie wiem, czemu się tak rajcujesz "zachodnimi" ciągnikami - wiele z nich na polskim rynku to biedne wersje , wobec których nowy Ursus czy Zetor nie mają się czym powstydzić.  A jak kogoś stać na ciągnik za 300 tysięcy, to nie debatuje nad używanym gruberem.  W testach była własnie uprawa pożniwna w zakresie 10-12 cm i przy 85KM szału nie było, a przy 105 o dziwo też nie lepiej. 

Pokora to cnota , bo człowiek powinien uczyć się przez całe życie.

#9272 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 11:55

W teście RPT mówią wyraźnie, że z 2,2m Mandam ciągnik 105KM nie osiągnął wymaganej przez producenta prędkości roboczej 12km/h na głębokości pracy 10-12cm, z dociążonym przodem (400kg).  Więc ja bym się dobrze zastanowił nad 2,6m - jedna łapa więcej.

Kupno używanego agregatu to loteria. Dobrego nikt się nie pozbywa - zazwyczaj jest jakiś problem, o którym sprzedawca na pewno nie powie. Materiał po 20 latach pracy tez ulega zmęczeniu , odkształceniu itp.

Mam takie słuchawki - po całym dniu głowa boli od tych słuchawek, a hałas tłumią średnio. Poszukaj droższych, markowych, jeśli chcesz osiągnąc jakiś efekt. Tzn niekoniecznie droższych, ale jakiejś firmy, która produkuje sprawdzony sprzęt - 3M, Stanley itp.

Ja mam obecnie http://allegro.pl/na...5867598827.html - podobne do tych, tylko firmy Yato , lepiej tłumia i nie ściskają głowy jak obcęgi.

Ale pamiętaj że ja chcę brać na kółkowym zabezpieczeniu a to ponad 100 kg mniej, poza tym on miał ciężki wał pierścieniowy a ja chcę standardowy czyli rurowy, taki agregat od mandama waży 954 kg, a od lemkena smaragd 7- 588 kg bez wału, a 9 679 kg bez wału, więc może by mi się udało osiągnąć te 12 km/h.

Ja w filmie słyszę 8-10 cm głębokość.

Edytowany przez mfek3050, 09 lipiec 2016 - 11:59.

#9273 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 12:07

OK, ale waga ma wpływ tylko na podnośnik i sterowność ciągnika, nie widzę różnicy w pracy z wałem strunowym czy rurowym, a pierścieniowym, opory  agregatu będą w pracy podobne, bo zapotrzebowanie na moc robią głownie łapy z podcinaczem i talerze, wał leci po wierzchu i ugniata, a także utrzymuje głębokośc pracy.

Nalezy jeszcze wziąc pod uwagę, że testy na filmie były robione przy ładnej pogodzie, gdy było sucho i uślizg ciągnika minimalny, a takie warunki nie występują zawsze. Zalecany jest zapas mocy ciągnika, a nie praca na 100% z mizernym skutkiem.

Optymalne zużycie paliwa dla silnika spalinowego występuje przy obciążeniu w granicach 80-90% mocy nominalnej. Długotrwała praca na 100% obciążenia prowadzi w końcu do przegrzewania się silnika.

Ja kieruję się zasadą, że zakupuje się maszyny , które ciągnik jest w stanie agregować na każdym posiadanym polu w każdych warunkach, które mogą mnie spotkać.

Mój MTZ bez przodka jest w stanie na suchym, równym kawałku pociągnąć 5x35 UG  w podorywce czy orce siewnej, ale wystarczy niewielki opad deszczu i nici z orki.  Dlatego ciągam 3x35, bo pojedzie w każdych warunkach na moich górkach.  Tak samo z talerzówką - półzawieszaną można ciągać nawet 3,5m po ściernisku, ale na wiosnę po roli nie da rady. Optymalna to 2,2 czy 2,4m.

Edytowany przez jahooo, 09 lipiec 2016 - 12:15.

#9274 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 12:07

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Jahoo nie mam nowych ciągników a zetorami jeździłem od dziecka więc wiem coś o nich. Dla pownania mój fiat 780 z 77 roku lepiej sobie radził w polu niż 10 lat młodszy zetor 8145 w super stanie i o 1 tona cięższy którego też mieliśmy kilka lat domu. Teraz mam valtra 6550 i w polu sobie radzi jak mf 3120 którego ma mój brat.

#9275 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 12:19

OK, ale mówmy o porównywalnych ciągnikach. Dla mnie ciężka seria U to porażka, której nie brałbym pod uwagę. Jak porównam FIata 780 (akurat znam) z MTZ-tem  to w polu zachowuje się podobnie, z tym, że Fiat jest bardziej ergonomiczny w porównaniu do niemodyfikowanego MTZ-ta.

#9276 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 12:19

OK, ale waga ma wpływ tylko na podnośnik i sterowność ciągnika, nie widzę różnicy w pracy z wałem strunowym czy rurowym, a pierścieniowym, opory  agregatu będą w pracy podobne, bo zapotrzebowanie na moc robią głownie łapy z podcinaczem i talerze, wał leci po wierzchu i ugniata, a także utrzymuje głębokośc pracy.

Nalezy jeszcze wziąc pod uwagę, że testy na filmie były robione przy ładnej pogodzie, gdy było sucho i uślizg ciągnika minimalny, a takie warunki nie występują zawsze. Zalecany jest zapas mocy ciągnika, a nie praca na 100% z mizernym skutkiem.

Optymalne zużycie paliwa dla silnika spalinowego występuje przy obciążeniu w granicach 80-90% mocy nominalnej. Długotrwała praca na 100% obciążenia prowadzi w końcu do przegrzewania się silnika.

Ja kieruję się zasadą, że zakupuje się maszyny , które ciągnik jest w stanie agregować na każdym posiadanym polu w każdych warunkach, które mogą mnie spotkać.

Mój MTZ bez przodka jest w stanie na suchym, równym kawałku pociągnąć 5x35 UG  w podorywce czy orce siewnej, ale wystarczy niewielki opad deszczu i nici z orki.  Dlatego ciągam 3x35, bo pojedzie w każdych warunkach na moich górkach.  Tak samo z talerzówką - półzawieszaną można ciągać nawet 3,5m po ściernisku, ale na wiosnę po roli nie da rady. Optymalna to 2,2 czy 2,4m.

Aha rozumiem, do tej pory myślałem że jak mniejsza waga to mniejszy opór dla ciągnika.

Ale chyba nie powiesz mi że nawet 2,6 m jest za duży? Jaka była ziemia na ty teście? Bo pamiętaj że ja mam bardzo słabe ziemie zarazem bardzo lekkie, w dodatku pola równe jak stół. Przecież do 105 km nie kupię 2,2 m...

Edytowany przez mfek3050, 09 lipiec 2016 - 12:26.

#9277 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 12:37

kup dziecko to znaczy niech tata kupią lemkena smaragd 7 używke ,105 KM poradzi bez problemu 12 km/h i 12 cm głęboko :ph34r: 2,6 m

Edytowany przez witejus, 09 lipiec 2016 - 12:39.

#9278 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 13:06

jedyna słuszna opcja to 2.6m i skończmy już tą dyskusję bo nie o tym temat  ;)

Polska B

#9279 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 13:15

No cóż dzięki za wszystkie rady które pomogły, kupimy 2,6 m, i mam nadzieję że to będzie mandam, bo z tego co czytałem to są naprawdę dobre. I przepraszam za tą całą dyskusję, ponieważ to faktycznie nie jest miejsce na ten temat. Pozdrawiam wszystkich ;)

Edytowany przez mfek3050, 09 lipiec 2016 - 13:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9280 Share bartekm66

bartekm66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 15:45

http://olx.pl/oferta...57-IDcZBh1.html

opis oszukańczy

gość skopiował mój opis z mojego zeszłorocznego ogłoszenia!

baran ma m600 do sprzedania a w opisie zapomniał zmienić

Edytowany przez bartekm66, 09 lipiec 2016 - 16:12.