Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

11136 odpowiedzi na ten temat

#9141 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 17:51

No muszę przyznać że szybki jesteś... Ja to ogłoszenie widziałem ze trzy tygodnie temu albo i więcej przeglądając ogłoszenia kombajnów z okolicy... Powinno być R6... Gość się po prostu je***ł i tyle... Ale mi sensacja, na olx jest więcej ogłoszeń z takimi nieznaczącymi błędami...  <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Dzisiaj, 21:35
  •  

#9142 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 17:56

3pek z Turem 3-sekcyjnym w rozsądnych pieniądzach, czyli pewnie bez kwitów

http://olx.pl/oferta...html#c5759b7353

#9143 Share maromar

maromar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 20:30

może po prostu doszedł do wniosku że tur 3 sekcyjny nie ma sensu w ciągniku klasy c-360 (żaden tur nie ma sensu), praca takim ciągnikiem to porażka, widać szerokie laczki z przodu ale chyba brak wspomagania, więc bez sensu

#9144 Share lukaslukas

lukaslukas

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 20:36

facet.. zaraz gimbaza z forum Cie opluje swym jadem i będą wciskać co taka 60tka z turem może zrobić... w piaskownicy :D

#9145 Share AdrianWasiak

AdrianWasiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 21:36

może po prostu doszedł do wniosku że tur 3 sekcyjny nie ma sensu w ciągniku klasy c-360 (żaden tur nie ma sensu), praca takim ciągnikiem to porażka, widać szerokie laczki z przodu ale chyba brak wspomagania, więc bez sensu

Uzasadnij dlaczego w c-360 tur a zwłaszcza trzy sekcyjny nie ma sensu.Ja osobiscie wolał bym w mieć tura w c-360 niż widłami zasówać  a o balotach nie wspomnę .Wiadomo że lepiej mieć ładowacz w ciągniku z rewersem 4x4 wspomaganiem itp. ale nie każdy ma taki ciągnik i nie każdego na to stać.

#9146 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 02 lipiec 2016 - 06:03

C 360 żeby choć miało hydraulikę niezależną od sprzęgła :rolleyes: ,wałek pod ręką :rolleyes: ,cicho w kabinie :rolleyes: ,przodek ze wspomaganiem,a wtedy również z co najmniej takim skrętem jak teraz, :rolleyes: no cóż ale wtedy afiszowała by się inną nazwą. :blink: .   W perspektywie mały ładowacz przed nosem do wszelkich zadań a duży fiskars w łapkach..... co kto lubi ;)

#9147 Share maromar

maromar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 07:05

facet.. zaraz gimbaza z forum Cie opluje swym jadem i będą wciskać co taka 60tka z turem może zrobić... w piaskownicy :D

Hehe miałeś rację Lukaslukas, długo nie trzeba było czekać, uderz w stół a nożyce się odezwą:) mogłem tą tajemną prawdę zachować dla siebie

Uzasadnij dlaczego w c-360 tur a zwłaszcza trzy sekcyjny nie ma sensu.Ja osobiscie wolał bym w mieć tura w c-360 niż widłami zasówać  a o balotach nie wspomnę .Wiadomo że lepiej mieć ładowacz w ciągniku z rewersem 4x4 wspomaganiem itp. ale nie każdy ma taki ciągnik i nie każdego na to stać.

No właśnie WOLAŁBYŚ MIEĆ czyli nie masz, jak będziesz już mieć to daj znać z wrażeń:) wymiana pompy co rok i ręczne pomaganie w unoszeniu balota to norma, no i ślizgające się tylne koła+zapadający się przód i ABS czyli absolutny brak skrętu:)

#9148 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 07:22

Ale to na własne życzenie się męczycie tymi relikwiami polskiej techniki, ja sprzedałem ursusa i za te same pieniądze kupiłem renault 3cyl na rotacyjnej pompie - w turze spalanie śmieszne, 55 koni czyli więcej jak 60-tka, mocny tur - tonę daje radę bez problemu, wspomaganie na orbitrol z niezależną pompą, rewers na wajchę, czego chcieć więcej za te pieniądze? Mam ją już 4 lata i tylko węże przy turze wymieniam bo strzelają ze starości a ursus - a to skrzynia, a to silnik a to przodek i co zima robota..... 

#9149 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 09:08

Hehe miałeś rację Lukaslukas, długo nie trzeba było czekać, uderz w stół a nożyce się odezwą:) mogłem tą tajemną prawdę zachować dla siebie

No właśnie WOLAŁBYŚ MIEĆ czyli nie masz, jak będziesz już mieć to daj znać z wrażeń:) wymiana pompy co rok i ręczne pomaganie w unoszeniu balota to norma, no i ślizgające się tylne koła+zapadający się przód i ABS czyli absolutny brak skrętu:)

A więc dla ciebie posiadanie ciągnika (nawet takiego ja c360) z turem jest bez sensu i bez sensu jest też wożenie nim balotów siana i słomy, ładowanie, podwalanie i przewożenie nim zboża, wapna i obornika itp... Ale za to robienie widłami i wiadrami jest całowicie ok... Twoja logika jest porażająca i nie wiem czy mam sie śmiać czy płakać...

Edytowany przez cyprian1219, 02 lipiec 2016 - 09:08.

#9150 Share AdrianWasiak

AdrianWasiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 09:40

Ale to na własne życzenie się męczycie tymi relikwiami polskiej techniki, ja sprzedałem ursusa i za te same pieniądze kupiłem renault 3cyl na rotacyjnej pompie - w turze spalanie śmieszne, 55 koni czyli więcej jak 60-tka, mocny tur - tonę daje radę bez problemu, wspomaganie na orbitrol z niezależną pompą, rewers na wajchę, czego chcieć więcej za te pieniądze? Mam ją już 4 lata i tylko węże przy turze wymieniam bo strzelają ze starości a ursus - a to skrzynia, a to silnik a to przodek i co zima robota..... 

Ja też uważam że lepiej kupić coś typu renault ,MF czy Case bo nawet o czymś takim myślę ale jeżeli bym miał kilka lat lub od nowości  c-360 i miała by odpowiednią moc jaką potrzebuje  i wiedział co w niej siedzi to nie wiem czy zamienił bym na jakąś starą renówke co nie wiadomo co w niej jest i gdzie do niej części kupić.

Hehe miałeś rację Lukaslukas, długo nie trzeba było czekać, uderz w stół a nożyce się odezwą :) mogłem tą tajemną prawdę zachować dla siebie

No właśnie WOLAŁBYŚ MIEĆ czyli nie masz, jak będziesz już mieć to daj znać z wrażeń :) wymiana pompy co rok i ręczne pomaganie w unoszeniu balota to norma, no i ślizgające się tylne koła+zapadający się przód i ABS czyli absolutny brak skrętu:)

Nie mam ale często pracuje takim ciągnikiem i wiem że jak sie dba o sprzęt i go nie przeciąża to na pewno co rok nie będziesz pompy wymieniał a jak masz tura z udźwigiem 500kg a dźwigasz baloty sianokiszonki po 700-800kg to wiadomo że się będzie sprzęt niszczył.                                                                                          

Chociaż to nie zmienia faktu że nadal uważam że lepsze i wygodniejsze są zachodnie sprzęty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9151 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 09:48

Ktoś ostatnio szukał opryskiwacza :

http://www.anonse.co...oferta/11514464

#9152 Share maromar

maromar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 12:52

nie sądziłem że to wywoła taką burzę, moim zdaniem nie ma sensu wydawać kasy na wypasionego tura do c 360, bo nie będzie to efektywny i wydajny sprzęt, kto ma takie coś to niech sobie ma, osobiście nigdy bym nie zamontował tura na  swoją c-360, tymczasem radzę sobie innymi lepszymi  sposobami, a docelowo mam zamiar kupić ciągnik z przednim napędem i do niego tura. Tymczasem to nie temat o ursusue+tur tylko o tym co znaleziono ciekawego w ogłoszeniach

#9153 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 14:43

3pek z Turem 3-sekcyjnym w rozsądnych pieniądzach, czyli pewnie bez kwitów
http://olx.pl/oferta...html#c5759b7353

a gdzie ta3 sekcja?

#9154 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 14:47

Zmień okulistę , bo ten Cię w konia robi . :ph34r:

ZETOR TEAM

#9155 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 15:27

Tur do C-360 to nie jest zły pomysł, ułatwia życie. Rozładować nawóz w bigbagach, załadować wapno na rozsiewacz czy obornik z pryzmy. Koszt tura zaczyna się od 2 tys za używany dwusekcyjny. Fakt, że ten ciągnik średnio się do tego nadaje, ale wiele osób jeszcze ma taki jako podstawowy w gospodarstwie.

Kwestia niezależnej pompy do hydrauliki jest do przeskoczenia.

Jak się nie ma co się lubi .....

#9156 Share maromar

maromar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 16:21

otóż to

#9157 Share hodowcamlody

hodowcamlody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza i hodowla bydła

Napisany 02 lipiec 2016 - 16:42

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON hmm co do tego nie przeskoczenia to bym sie kłócił, pompa ruska NSZ 16 za stówkę ją kupi, +tokarz i przyłącz na dole w skrzyni i za 500 mamy stałą wydajną hydraulikę to znaczy max 40l na min;)

#9158 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 16:51

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON @up przeczytaj jeszcze raz poprzedni post ;)

#9159 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3380 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 02 lipiec 2016 - 19:02

hmm co do tego nie przeskoczenia to bym sie kłócił, pompa ruska NSZ 16 za stówkę ją kupi, +tokarz i przyłącz na dole w skrzyni i za 500 mamy stałą wydajną hydraulikę to znaczy max 40l na min;)

Dziecie drogie jeśli już zamierzasz coś napisać przeczytaj poprzednie wypowiedzi, przemyśl to co przeczytałeś i wtedy pisz......Ponadto nie wprowadzaj ludzi w błąd pompa NSZ 16 ma wydajność 40l???Ciekawe w jakim czasie....

http://sklep.hylmet....-l-2-p-305.html

Dla Twojej wiadomości pompy NSZ mają taką wydajność jakie oznaczenie 

http://sklep.hylmet....lewa-p-418.html

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9160 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 02 lipiec 2016 - 19:07

http://olx.pl/oferta...html#0e44d5e387

Fajny Zetor. I niedrogi.

Edytowany przez kojot629, 02 lipiec 2016 - 19:08.