Polecane posty

pawel885    2279

Polak dla Ukraińca, bez papierów, aku złomy, ogólnie zaniedbany ale "na chodzie" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25240

Proste - zarobił Polak i pieniądze zostały w kraju.

Tylko że Ukrainiec sprzęt odremontuje, posieje pszenicę i sprzeda Polakowi za 300zł/t, przez co jednostka zarobi a ogół straci. A ten co sprzedał tego władimirca w ostatecznym rozrachunku lepiej jakby go zezłomował. Bo różnica w cenie to 2 t pszenicy ;)

Oczywiście żartuję, ale w sumie to tak to wygląda - sprzedajemy materiał siewny, rozrodczy, nasadzeniowy i naszą wiedzę pracującym "za grosze" Ukraińcom, ale w ostatecznym rozrachunku po czasie stracimy nie grosze, a dziesiątki tysięcy. Choć kiedyś też wiele doświadczeń z Zachodu przeszczepiliśmy na nasz grunt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

U nas jeden za 300 zł T 25 kupił, On ma sklep i dał trochę nalewek, nie mieli co oddać to t 25 oddali, a on za 8 k sprzedał po 3 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tylko że za ciągnik zapłacą jeszcze nie małe cło, rolnik 2500, handlarz może z 1000 i cło ponoć dolar za kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

ale jaja dolar za kg clo,wiekszych jaj to ja tu nie slyszalem hahha :lol:tak dla twej wiadomosci to clo jest ok 10% od wartosci oclenia to sobie policz jak napisal papier celnikowi ze kupil za 500dolarow. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Orientacyjnie, tak ukraińcy mówią. Jak maszyna ma tabliczkę i masę np 1000kg to od tego clą, myślisz że co Polak wpisze w umowie 200zł za np kombajn bolko to zapłacą 20zł cła? Czemu w PL kupują bolka za 5 tys a tam wystawiają za 15?  Co uda się rozebrać na części to jest taniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

jak oclisz choc jedna rzecz to wtedy pogadamy bo jak narazie wiekszych bredni nie slyszalem zeby clo bylo uzaleznione od wagi.

z tym przykladem bolka to juz totalny przypal dales,jak dal 5000zl to wartosc celna bedzie ok 1000dolcow czyli cla bedzie 400zl i tyle w temacie .dziwisz sie ze tu kupil za 5 a tam sprzedaje za 15,jakby byli chetni dawac 30 to po tyle by sprzedawali a le widac daja 15 wiec po tyle sprzedaja.normalka.niewiesz na jakich zasadach odbywa sie odprawa celna wiec nie pisz nieprawdy

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Właśnie pytałem ukraińca co brał maszynę czemu u nich 3x drożej - powiedział że tyle cła musi zapłacić plus koszt maszyny, zarobek 1-1.5 tys zł, koszty paliwa i cena robi się 15 tys zł. Jak by zarobił 10 tys zł to by lekarze przychodzili do niego ogródek pielić a na bogacza nie wyglądał, auto też liche..... Czemu miał kłamać? Dał tyle ile w ogłoszeniu chciałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

ty naprawde nic nie kapujesz,a co ci mial powiedziec ze ma z tego 5-7 tys zebys beczal ze duzo zarabia? clo 500 ,transport i dola zeby cale dojechalo i nikt nie rozkradl i robi sie 9tys ,sprzeda za 14 i ma 5 dla siebie i tyle . nie masz o tym pojecia


ty naprawde nic nie kapujesz,a co ci mial powiedziec ze ma z tego 5-7 tys zebys beczal ze duzo zarabia? clo 500 ,transport i dola zeby cale dojechalo i nikt nie rozkradl i robi sie 9tys ,sprzeda za 14 i ma 5 dla siebie i tyle . nie masz o tym pojecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Cło było jest i bedzie od wartosci chodz z tym czy bedzie to sie nie bede rozpedzał bo w koncu to polska wszystko jest mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

witam panowie poszukuje srutownika ssąco-tłoczącego razem z mieszalnikiem w miare dobrej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    316

Up. Cały wymalowany, co niekoniecznie dobrze wróży. Ciekawe jak wyglądał przed malowaniem. A tak poza tym trzeba jechać oglądać, nikt ze zdjęć niczego nie zbada. Cena też niemała raczej.

Edytowano przez sladan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Wymalowany ciagnik od handlarza i zainteresowanie jest, czyli widac ludzie na to leca/daja sie nabrac. Nie sadze zeby wizualnie dobrze wygladal, skoro caly musial byc malowany przy roczniku '97. No a mechanika to juz tylko handlarz wie w jakim go sciagnal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Ja tez kupowalem podobne, tylko bieznika bylo jakies 80%. Kompletne kola 14,9-28, opony radialne Michelin bez uszkodzen. Zaplacilem za wszystko 2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Kolejny Case obdzwoniony - '88, 39500 do negocjacji - opony lyse, robil w lesie(ponoc malo, bo dla pana nie poszlo na przetargach), 3lata ma go, robiony alternator, rozrusznik, 2letni aku, robiony przod - po zakupie nie bylo oleju, wymienione plyny - w skrzyni i hydraulice wlany ten sam olej, cytuje "jakis agrol", gdzies z odmy leci dym, ale nie tlusty, chyba para. Jak pan powiedzial, ze pracowal w lesie to mi sie przypomnial kolega z pracy, ktory ma zul i wlasnie 1056 uzywa, cytuje "nigdy, ale to nigdy nie kupuj ciagnika z lasu" koniec cytatu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj