Polecane posty

mikcom20    190

Sołtys
troszkę nie na temat ale wtrące 3 grosze Kupiłeś niedawno farmtraka a teraz szukasz mocniejszego konia. Czy ten wynalazek nie spełnia Twoich oczekiwań? Nie lepiej było kupić coś za kwotę wydaną na Ft + to co chcesz teraz wydać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1679

Dlatego nie od tego gościa,napisz coś więcej.Sam myślałem o kupnie u niego

 

Odpowiedz sam sobie, ale szczerze, dlaczego chcesz kupić ciągnik u niego? Bo ładnie wygląda? Bo odmalowany? Ja ciągnika od handlarza nie kupię, od żadnego. Sobie ciągnika szukałem ponad rok, znalazłem u rolnika z przebiegiem 2700mth, 10 lat, krajowy. Fakt kosztował dużo więcej jak u handlarzy. Ale nic nie wiem o usterkach. Potem trafił się taki sam, stan podobny do mojego, kasa też, kupił znajomy i tak samo, bez żadnych problemów. I takich ciągników należy szukać, a nie ..........

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jakieś opinie o handlarzu z Buczka? ma stronę www.jarcyk.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Panowie, i ja podrzucam temat do wyrażenia opinii:)

https://www.olx.pl/oferta/massey-ferguson-6465-tuzrenault-claas-zetor-CID757-IDiCVjT.html#45ffa73ec5

 

taki znalazłem - co powiecie na jego temat?

 

Wymagane parametry:

-120-140 KM

- przedni tuz

- 6 cylindrów

- półbiegi pod obciążeniem

 

niska cena bo skrzynia vario wiec dlatego taka,a tak poza tym to ten niema biegow pod obciazeniem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiulek    16

Kolego mylisz się ten Massey ma skrzenie stopniowa i ma półbiegi  w dźwigni rewersu, "vario" tak jak mówisz ma Fendt a w fergusonach ta skrzynia  nazywa Dyna VT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

sorry.moj blad,zwiodl mnie brak lewarka.jezeli jest tak jak mowicie ze 6 pod ociazeniem i niema lewarka to wszystko idzie elekto-hydraulicznie.jak dla mnie zbyt skomplikowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

raczek 1910 tak. masz jakieś opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

fajne... w nowym traktorze

 

Na mój gust dobre i w używanym, pod warunkiem, że serwisowanie nie było zaniedbywane i obsługiwana jak należy. Prędzej niż awarii skrzyni spodziewałbym sie, że w silniku czujniki zaczną wszystko ogłupiać. Trochę trefnego paliwa sie trafi i jak przy robocie zaczną 'Errory' wyskakiwać to u Korbanka już radochę mają :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1679

Przeciez pisze że do przedniego koła do cięzkiego ursusa i zetora  

 

To nie jest od przedniego koła ani ursusa ani zetora.. Gość sam nie wie co sprzedaje. Mi to wygląda na tył mf255.

 

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosllaw    1

Na mój gust dobre i w używanym, pod warunkiem, że serwisowanie nie było zaniedbywane i obsługiwana jak należy. Prędzej niż awarii skrzyni spodziewałbym sie, że w silniku czujniki zaczną wszystko ogłupiać. Trochę trefnego paliwa sie trafi i jak przy robocie zaczną 'Errory' wyskakiwać to u Korbanka już radochę mają :P

 

o dobra, a poza skrzynią?

jest sie do czego przyczepić?

mam kilka godzin jechania tam więc może ktoś podrzuci jakieś sugestie na co zwrócić uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Masz dobry czas bo są przymrozki - sprawdź jak się zachowuje silnik pod odpaleniu, tylko najpierw posprawdzaj pod maską czy nie był już nagrzany przed Twoim przyjazdem. Na rurę wydechu nie patrz, bo ona się nie nagrzewa. Zwróć uwagę czy nie ma w pracy silnika (zaraz po starcie) jakiegoś "szarpania", czy równo chodzi od początku. W 6495 mam problem z wtryskami i po odpaleniu na zimno potrafi całym ciągnikiem zadygotać i potem jeszcze szarpana praca silnika przez kilka - kilkanaście sekund. Błędy raczej się nie wyświetlą na ekranie po odpaleniu, bo to raczej by musiał opisać albo skasować. Zobacz czy nie ma jakichś szarpnięć lub stuków przy zmianie półbiegu, w razie możliwości sprawdź wszystkie od A do F w czasie jazdy, tak w górę jak i przy redukcji. Reszta to raczej drobne sprawy, posprawdzać przecieki, przy prawym kole zbiega sie dużo przewodów i dwa filtry, czy gdzieś tam coś nie kapie. Czy EHR reaguje odpowiednio + czy działają przyciski na błotnikach. Można też próbować "wymacać" czy elektromagnez (czy jak go tam zwą) przy wiatraku chłodnicy nie ma jakiegoś dużego luzu na łożysku, bo w razie jakby miał zaraz odpaść, to może sporych problemów narobić przy chłodnicy. Narazie tyle przychodzi mi do głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosllaw    1

Masz dobry czas bo są przymrozki - sprawdź jak się zachowuje silnik pod odpaleniu, tylko najpierw posprawdzaj pod maską czy nie był już nagrzany przed Twoim przyjazdem. Na rurę wydechu nie patrz, bo ona się nie nagrzewa. Zwróć uwagę czy nie ma w pracy silnika (zaraz po starcie) jakiegoś "szarpania", czy równo chodzi od początku. W 6495 mam problem z wtryskami i po odpaleniu na zimno potrafi całym ciągnikiem zadygotać i potem jeszcze szarpana praca silnika przez kilka - kilkanaście sekund. Błędy raczej się nie wyświetlą na ekranie po odpaleniu, bo to raczej by musiał opisać albo skasować. Zobacz czy nie ma jakichś szarpnięć lub stuków przy zmianie półbiegu, w razie możliwości sprawdź wszystkie od A do F w czasie jazdy, tak w górę jak i przy redukcji. Reszta to raczej drobne sprawy, posprawdzać przecieki, przy prawym kole zbiega sie dużo przewodów i dwa filtry, czy gdzieś tam coś nie kapie. Czy EHR reaguje odpowiednio + czy działają przyciski na błotnikach. Można też próbować "wymacać" czy elektromagnez (czy jak go tam zwą) przy wiatraku chłodnicy nie ma jakiegoś dużego luzu na łożysku, bo w razie jakby miał zaraz odpaść, to może sporych problemów narobić przy chłodnicy. Narazie tyle przychodzi mi do głowy

i to jest bardzo konstruktywna pomoc:)

bardzo dzięki!

 

może ktoś jeszcze coś podpowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj