Polecane posty

simson2812    423

co do jumzy to dobre ciągniki tylko w tej niższej kabinie trochę gorzej ale w dużej kabinie jest spory komfort. Moc to w nim jest dzisiaj uprawiałem to i 3 szosową szedł :)


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacy1975    3

no to drogie części są u was w agromach przednia 500zł

 

ja mówie o używanej tylko trzeba poszukać w necie

ja do swojej reni kupiłem 18,4 r38 za 300 stan b.dobry bieżnik 2,5-3 cm nokia 12 warstw

 

ale za 800 to można już powybierać

no przecież do niego nikt normalny nie kupi nowych opon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

przecież te opony są tak spękane, że szok... kilka lat na słońcu i nie będzie co zbierać...

Znajomy kupił do 30-stki jakieś super tanie nówki - legalnie ze sklepu. 2 sezony i dętki wyszły. Ja miałem w ursusie łyse vredesteiny z lat 90-tych i guma jak nowa, wnioski sami sobie wyciągnijcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

Ja bym tych opon nie kupowal, ruskie strasznie pekaja po bokach. W rej cenie do dobre zachodnie uzywki mozna miec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Na końcu burty masz słupek i zamknięta boczna burta usztywnia cały ten interes


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

na końcu to ja wiem, że słupek ale na górze, mocowanie siłownika i tego ramienia do burty tylnej, też jakiś profil zamknięty, to jak kiprujemy na bok to ten profil jest w powietrzu

Edytowano przez agro973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Jeszcze jedno pytanie. Czy mając kat B można jechać np. c 330 i z tym rozrzutnikiem? Bo lawetą wyjdzie o wiele drożej niż ciągnikiem. Ogólnie to "...posiadacz kategorii B może korzystać z dróg publicznych w sytuacji, gdy ciągnik wyposażony jest w rolniczy sprzęt podwieszany np.: pług, siewnik, kultywator, rozsiewacz nawozów itp. Do innych, większych narzędzi, takich jak np. kołowy opryskiwacz, roztrząsacz obornika, kombajn ziemniaczany, wymagane jest posiadanie kategorii T lub E (np. B+E)..."

Jak to jest w praktyce, na jazdę z rozrzutnikiem wystarczy B czy trzeba mieć np T albo B+E?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Chodzi o masę własna nie przekraczającą 3,5 T pojazdu gotowego do jazdy więc raczej nie mozna bo dokładny policjant moze odnaleźć tabliczkę znamionową rozrzutnika i okaże się że masa jest sporo przekroczona 


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Jak z c 330 ściągnę obciążniki, bo od pustego rozrzutnika i tak są niepotrzebne to zestaw z pewnością nie przekroczy 3,5t. Bo c 330 bez obciążników i bez kabiny waży 1675 kg a rozrzutnik nie pamiętam ile waży dokładnie ale na pewno mniej niż 1800kg więc w 3,5 t bym się zmieścił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid4141    2

Z tego co ja się orientuje, to można jechać z maszyną zawieszaną i maszyną rolnicza (tzn rozrzutnik, nawet dwuosiowy) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

sory ze pomyliłem temat bo pisaliśmy o tym w innym temacie. Patrzałem w internecie i pisze że nie można jeździć, kawałek tego co wyczytałem wkleiłem kilka postów wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jeszcze jedno pytanie. Czy mając kat B można jechać np. c 330 i z tym rozrzutnikiem? Bo lawetą wyjdzie o wiele drożej niż ciągnikiem. Ogólnie to "...posiadacz kategorii B może korzystać z dróg publicznych w sytuacji, gdy ciągnik wyposażony jest w rolniczy sprzęt podwieszany np.: pług, siewnik, kultywator, rozsiewacz nawozów itp. Do innych, większych narzędzi, takich jak np. kołowy opryskiwacz, roztrząsacz obornika, kombajn ziemniaczany, wymagane jest posiadanie kategorii T lub E (np. B+E)..."

Jak to jest w praktyce, na jazdę z rozrzutnikiem wystarczy B czy trzeba mieć np T albo B+E?

 

Na kat. B możesz jechać nie tylko z maszynami zawieszanymi ale i z rozrzutnikiem i z opryskiwaczem nie ma tu ograniczenia jak to jest w przypadku pojazdów samochodowych gdzie górna granica wagi wynosi 3.5t. Problem polega jedynie na tym że masa maszyny kołowej nie może przekraczać masy ciągnika. Czyli jeśli jedziesz c330 z załadowanym rozrzutnikiem 4t to generalnie nie masz na to uprawnień przy kat. B ( w praktyce trafi się jeden na milion policjant który to będzie weryfikował, w dodatku jeśli maszyna owej tabliczki nie posiada to musi sięgać do producenta o stwierdzenie modelu masy własnej oraz ładunkowej owej maszyny ) jeśli natomiast zapniesz do tego rozrzutnika ciągnik o masie 6t to uprawnienia masz. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacy1975    3

kat b-ciągnik z maszyną zawieszaną lub kołową o masie do750 kg i więcej nie kombinujcie a jak nie zadzwoń na 997 i się dowiedzcie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Na kat. B możesz jechać nie tylko z maszynami zawieszanymi ale i z rozrzutnikiem i z opryskiwaczem nie ma tu ograniczenia jak to jest w przypadku pojazdów samochodowych gdzie górna granica wagi wynosi 3.5t. Problem polega jedynie na tym że masa maszyny kołowej nie może przekraczać masy ciągnika. Czyli jeśli jedziesz c330 z załadowanym rozrzutnikiem 4t to generalnie nie masz na to uprawnień przy kat. B ( w praktyce trafi się jeden na milion policjant który to będzie weryfikował, w dodatku jeśli maszyna owej tabliczki nie posiada to musi sięgać do producenta o stwierdzenie modelu masy własnej oraz ładunkowej owej maszyny ) jeśli natomiast zapniesz do tego rozrzutnika ciągnik o masie 6t to uprawnienia masz. 

 

Na kat b możesz jechać ciągnikiem z maszynami zawieszanymi oraz z przyczepą lekką. Przyczepa lekka to taka która ma dmc maksymalnie 750 kg, więc o rozrzutniku może zapomnieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Czytaj ze zrozumieniem przyczepą lekką, a nie rozrzutnikiem. W świetle prawa polskiego rozrzutnik to nie to samo co przyczepa. Dlaczego ? Przyczepa po w skrócie to pojazd do przewozu różnych rzeczy, a rozrzutnik z założenia jest do obornika, nie posiada homologacji z racji tego jak już wspomniałem do obornika. Przyczepa lekka tyczy się do pojazdów samochodowych. Policja ta z drogówki zwłaszcza to jak wiadomo nie ma pojęcia o ustawach które ich obowiązują. Zapytaj jak Cię zatrzyma jaka jest podstawa prawna mają tylko dwa wyuczone pojęcia rutynowa kontrola i sprawdzanie trzeźwości. Jak zapytasz szerzej to pojęcia nie mają. Miałem okazję z kolegą być   w Radomiu i o takie sprawy się wypytać. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

ten bizon w 2000 roku to miał minimum 19 lat

 

 

inne przedmioty sprzedającego też maja atrakcyjną cenę! szczególnie siewnik, który wg opisu był tak mocno szanowany że aż trzeba było fabryczne znaczniki finezyjnie zmodyfikować sznurkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj