Polecane posty

FINN    1478

Wiem coś o beczkach bo tata ma firmę asenizacyjną. Pytałem tak tylko czy jest jakiś sposób na naprawę wgniecenia. Niekoniecznie beczka musi być przerdzewiała. Kolega który ma beczkę na samochodzie poj 10 tyś to mu tez beczkę zaczęło wciągać(kilka lat temu) wstawił kawałek blachy tak aby nie było widać wgniecenia(sprzęt musi wyglądać normalnie bo są nim świadczone usługi w mieście) i jest dobrze nic nie pęka i nie wciąga, winna była dobra pompa i nieotwarty zawór.

Mam trochę sprzętu warsztatowego, np. lewary różnego typu czy palniki. Myślałem tez nad taką opcją żeby odciąć dennice(jeśli są w db stanie) I zwinąć nową beczkę z kawałka nowej blachy. Tata świadczy usługę zakładowi który znajduje się kilka km ode mnie i mają tam różne blachy zwijarki i inne rożne sprzęt do obróbki blachy.

Jesteś pewny że ta beczka m 2,5 tyś? Jak jutro zadzwonię to powiem żeby mi podał wymiary to będzie można obliczyć.

Jak to jest z napełnianiem i opróżnianiem takiego beczkowozu? Bo nie ma on normalnego zaworu, tylko taki dziwny wynalazek lat 80. Może pytanie o ten zwór jest dziwne, ale nie miałem do czynienia z takimi wlewami, bo w beczkach mojego taty zawsze były i są normalne zawory kulowe. Domyślam się jak działają takie wlewy ale prosiłbym o wyjaśnienie.

Ile może ważyć sama beczka, a ile cały beczkowóz?

 

mieliśmy kiedyś taki 2500 l i znajomy wciągnął  bo się zagapił i wstawiał nowa beczke 3000 l dorabiali w Pomarolu Biskupiec, tam gdzie robią zbiorniki dla stacji paliw.  ale tak jak koledzy piszą, jak się wciągnęła to chcieli wyprostować to jak lewarowali to lewarek wyszedł bokiem... ;) więc tutaj raczej niczym nie wyprostujesz, a na takiej osi to i 5000 może byc...  odnośnie zaworu w rurze, tam nie ma zaworu, ta rura jest poprowadzona do prawie samego dna... i pompa zaciągasz i pompą wypychasz.... Ale suma sumarum to i tak taniej i lepiej wyjdzie ci kupić starą zachodnią ;)

 


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To zależy od grubości blachy. Ja mam innej firmy zachodni i mimo brqku wewnętrznych wzmocnień nie wciąga boków. Mój jest z blachy3-4 mm. W sąsiedniej wiosce ma też rekordię na tandemie z próżniowym zalewaniem to może i ta robiona z tego samego materiału. Jak wstawisz podciśnieniowo- nadciśnieniowy zawór bezpieczeństwa to nie powinno jej wessać. Są takie do kupienia a nie każda beczka go posiada. Moja ma tylko nadciśnieniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

praktycznie wszystkie lance do oprysków na allegro są plastikowe, nie wiem czy wytrzymają mi przy podłączeniu do opryskiwacza z pompą o wydatku ponad 100litrów/min

stara jaką mieliśmy miała mosiężny zawór, i dyszę bodajże też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Jeszcze w życiu nie widziałem plastikowych lanc i takich nie produkują, więc na allegro też ich nie ma.

Mosiężnych też nie ma więc zastanów się o czym piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knox777    4

http://olx.pl/oferta/sprzedam-ciagnik-lamborghini-CID757-ID87Kjh.html#0dc0f0ea1e 

Co o nim sądzicie? Dał by radę w prasie sipmie? Czy remonty takiego ciągnika nie są drogie? I czy opłaca się sprzedaż c-330 i kupno takiego?

80KM powinno wystarczyć ale zależy jaka sipma czy kostka czy bele.

Sprzedaż C-330? Hmm zależy co jeszcze masz w stajni i na jaki areał. Ale skoro 30KM zamienić na 80KM to trochę pola chyba masz :D

Co do remontu i części to się nie wypowiem bo nie wiem nic na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

 raczej szału tam nie będzie u tego hadlarza

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Strasznie mnie ciekawi jak ten ciągnik wyglądał przed remontem. Widziałem kombajn u nich jak zaczynali remontować to rdza była na całym za kilka miesięcy był jak nowy i cena też była jak za nowy  :D.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

To złom lakierowany za pomocą szopachli i farby. Popatrz na inne ogłoszenia, niektóre sprzęty (ma kilka kont) wrosły juz w ziemię  i nadal je ogłasza. Teraz ma kilka lokalizacji, żeby się ludzie nie pokapowali, głownie ci z dalsza, bo lokalnie nikt sie nie nabiera. Ewentualne zakupy u niego to części z demontażu, bo ma sporo kombajnów.

 

Ceny ma trochę kosmiczne w ogłoszeniach. Ale pewnie da się targować, tylko poziom wywoławczy trochę odstrasza. Jak ktoś szuka części, to u niego wybór jest ogromny, nawet do dziwnych, rzadko spotykanych maszyn. Ale ciągnika czy kombajnu bym nie kupił u niego.

 

Lancę do ręcznego pryskania (bo rozumiem, że taką chcesz dokupić, do dopryskiwania) kup Pilmet (solidna, mimo że plastikowa) albo od Kwazara.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

i ta Finnka to niby z 93 ?? ;)  od 88-89 były juz oryginalne ursusowskie grube dachy ;)  w 93 może ktoś juz ją w krzaki postawił... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

Cena jak cena. Mds ma regulowane lopatki, a zsb nie. Jak kupujesz to tylko mds, bo sobie mozesz regulować szerokosc siewu, siew graniczny oraz do kazdego nawozu sobie inaczej lopatki ustawisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

Jeszcze w życiu nie widziałem plastikowych lanc i takich nie produkują, więc na allegro też ich nie ma.

Mosiężnych też nie ma więc zastanów się o czym piszesz.

 

http://allegro.pl/lanca-opryskiwacza-taczkowego-oleo-mac-mosiezna-i5218369244.html tu masz mosiężną lancę, więc nie pisz że nie ma

w sumie nie wytłumaczyłem że potrzebuję taką do pryskania drzewek, więc mój błąd że nie zostałem zrozumiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Czy opłaca się kupić opryskiwacz Biardzki 600l 12m (używany z atestem) za 1800 ? Pytam, bo pasował by mi taki, nowy około 3400 w takiej konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Wiesz wszystko zależy od stanu maszyny.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj