Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

11170 odpowiedzi na ten temat

#621 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 14:02

jak go zobaczę za tych ramion zasłaniających cały widok

ładowacz powinien być dopasowany, a nie dwa razy za duży, nabierze taki jeden z drugim za dużo w łyżkę i potem płacz bo pękł na sprzęgle, a tur przecież niewinny, jak fabryka montuje je do takiego ciągnika to można dźwigać ile wlezie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Dzisiaj, 02:10
  •  

#622 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 31 marzec 2015 - 14:28

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Każdy robi jak uważa i c-360 po tonie wożą
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#623 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 31 marzec 2015 - 15:39

http://olx.pl/oferta...html#43d6c65ea2       oglądałem dzisiaj... 200km w jedną stronę i szału nie ma... na zdjęciach lepiej się prezentował.. ;)

opony komplet Taurusów w bardzo dobrym stanie. ALE....  przednie zwolnice do remontu i to na już, bo z niech nie cieknie.... a wręcz się leje...  i ciekawostka... ktoś wmontował jakis rozdzielacz i przerobił sterowanie hydrauliką i podnośnikiem na sterowanie z tego rozdzielacza, ( w kabinie nie ma wajch od podnośnika i wywrotu oraz regulacji pozycyjnej i siłowej... więc jak by miał pracować w polu to na dzień dobry wymiana całej pokrywy... ( ale temu komus 5 za pomysł i wykonanie ;) ) silnik po remoncie , ale zdrowo pracuje , skrzynia i reszta bez zastrzeżeń no i w instalacji trzeba się grzebać... koleś zszedł do 33... ale ok 5 trzeba włożyć... oglądałem resztę ciągników co stały na placu.... i powiem tak jak ktoś ceni sobie nie picowane i grzebane ciągniki to warto się wybrać , bo stoją w takim stanie w jakim zjechały z lawety  w każdym coś trzeba pogrzebać , ale jak ktoś to lubi to ma w czym wybierać ;)

i teraz do wyboru  został mi ten :

http://olx.pl/oferta...html#55d88583bc             mechanicznie bez zastrzeżeń... ale instalacja elektryczna go przeglądu... i ogólnie jakieś 2 tyś trzeba dołożyć...  i można jechac śmiało w pole...

i ot zagwostka.... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#624 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 15:44

jak go zobaczę za tych ramion zasłaniających cały widok

ładowacz powinien być dopasowany, a nie dwa razy za duży, nabierze taki jeden z drugim za dużo w łyżkę i potem płacz bo pękł na sprzęgle, a tur przecież niewinny, jak fabryka montuje je do takiego ciągnika to można dźwigać ile wlezie

Zależy jaki kto ma profil gospodarstwa dla mnie ładowacz którym wrzucisz na naczepę to podstawa.. u nas niektórzy kupili tury przyjechała wanna i płacz (latanie po wsi żeby ktoś wrzucił albo najazdy robić)

#625 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 15:52

FINN - Tak, czy inaczej ten pierwszy wyjdzie taniej, +/- 38 tyś, a drugi +/- 42 tyś. Oczywiście ten drugi jest nowszy, chociaż ma te dziwne opony i są one niższe niż w tym pierwszym.

Komfort w kabinie będzie lepszy w tym drugim, ale czy któryś z nich jest lepszy do tego, co masz zamiar nim robić. Oglądałeś jakieś Ursusy 1x34?

#626 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 31 marzec 2015 - 16:46

ursusy 1234,lub 1634 tak samo jak i zetory 1x245 coś fajnego to jest poza zasięgiem ;)  limit do kupna mam 40 tyś, ale to ma ciągnik byc sprawny do pracy( ewentualne naprawy mogą odbywać sie juz w późniejszym czasie...)

Ten pierwszy to na dzień dobry musi iśc na warsztat... drugi i nowszy juz nie koniecznie ogarnąć go tylko i można śmigać... za 1224 skłania mnie to , że jest młodsza i ma hydraulikę rozbudowana oryginalnie no i z plecakiem nic nie muszę robić...  i tylni zaczep jest nowego typu a w tej 1214 jest starego typu i to jeszcze z chiczem , co wiąże sie z wymiana , lub jego przeróbką , bo nie podepne prasy wtedy ( w 914 mam taki zaczep i nie podepne prasy z wałkiem szeroko kątnym...) ten 1214 ma jak na razie jeden plus... szybka skrzynię i opony... a w nowszej tylko te szerokie nie oryginalne koła... choć i w tych kołach ma swój urok ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#627 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 16:57

Czyli preferujesz tą 1224. Swoje Ursusy już rozkręcałeś i skręcałeś, więc wystarczy się dowiedzieć na czym polega różnica w skrzyni szybkiej, a wolnej i możesz przerobić kiedy tą skrzynię na szybszą. Jedynie żeby potem nie było problemu z doborem biegu do np. tej prasy.

#628 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 16:57

Finn trzeba było zagadać ten pirwszy jest 30 km odemnie mogłem go obejżeć

#629 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 17:01

jak chcesz nie ma sprzętu idalego

do każdego trzeba troche pieniędzy dołożyć ;)

ten za 50 tyś jest w dobrym stanie do tego tur i tuz intelcurel i pare drobiazgów czego nie znajdzesz w eksportowych sciąganych przez chandlarzy

Edytowany przez Rolnik2517, 31 marzec 2015 - 17:34.

#630 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 17:01

Tu masz porządnego konia w dobrych pieniądzach jeśli już koniecznie musi być Polsko-Czechosłowacki  http://olx.pl/oferta...html#4d6368f082

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 17:07

Akurat nie chodzi o główny ciągnik do gospodarstwa, tylko drugi, pomocniczy.

#632 Share protek

protek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 18:23

http://olx.pl/oferta...57-ID8Nmc5.html

http://olx.pl/oferta...57-ID8Nmc5.html

Edytowany przez protek, 31 marzec 2015 - 18:23.

#633 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 18:42

FINN ja bym wziął ten na dziwnych kołach. Jeśli to nie ma być ciągnik podstawowy do orki, to w czym one przeszkadzają ? Pewnie masz obawy, że napędy nie będą się zgrywać, ale to widać przecież po stanie opon. Rzut oka na rocznik przód i tył i widać, czy te z przodu wymieniane niedawno i podtarte. W zetorach 7245 tył wytrzymywał spokojnie ze 3 komplety przednich opon. Tutaj nic na zdjęciach szczególnego nie widać. Ciągnik nie jest wypicowany plakiem na sprzedaż. Z instalacją dasz sobie radę. Można czekać na księżniczkę z bajki całe życie :D

#634 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 19:09

warto mam nie daleko http://olx.pl/oferta...html#337b3cce03

#635 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 19:11

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON I jeszcze 1000 zl w dobry remont. Nie warto

#636 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 31 marzec 2015 - 19:24

Jak kabina ma wszystkie szyby i kabina nie jest powypadkowa to za dobry tysiąc warto.

Gdzie w tej kabinie włożyć 1000zł(remont)?

#637 Share Burn001

Burn001

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 19:48

...

Edytowany przez Burn001, 31 marzec 2015 - 19:58.

#638 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 20:33

blotniki przerdzewiałe (lewy całkowicie wygięty), pewnie po wypiaskowaniu ( a to tez pewnie ze 200 zł za całą kabinę by kosztowało) to samo sito by z nich zostało, tapicerka do wywalenia, lamp i instalacji brak, brak wycieraczki i silniczka, brak poduszek  no chyba że ktoś lubi na sztywno to puszka rezonansowa jak znalazł), brak lusterek i uchwytów, itp id. Ludzie gdzie tu sens ....

ja remontowałem skorupe kabiny bez samych błotników do fiata gdzie bez ogrzewania i szyb kosztowała mnie ponad  1000 zł, konstrukcyjnie taka sama, gdzie do c360 koles niedaleko mnie robi kompletną ponizej 3 tys zł i jest lepiej wykonana od Naglaka.

#639 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 31 marzec 2015 - 20:45

Aha chyba że tak liczysz. Bo ja liczę tak, błotniki to można wykonać bez problemu samemu samemu, w moim przypadku koszt 2 szt to 0,5l%-w pobliskim zakładzie mi powyginają i blachę też dadzą. Wypiaskować też bym sobie sam wypiaskował-koszt prądu do sprężarki-nie więcej niż 10 zł. Podkład i farby też bym miał razem z błotnikami. Trzeba by kupić instalację, lampy, wycieraczkę z silnikiem i dać do znajomego tapicera, zapłatę się ureguluje na wieczornym spotkaniu. Kupić lusterka. Koszt  remontu w moim przypadku nie aż taki duży.

Tylko tą kabinę wyciągnąć za mniej niż 1200 i jest sens.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 21:10

trzba by zadzwonić i się zapytac czy ma mocowania do bloku i poduszki

szyby tak jak w ogłoszeni są

instalacje bym obgarnął górny świateł mi nie potrzeba ;)

tapicerka nie jest zła ;)

dwie puszki żółtej to 45zł

jedna puszka czarnej 22 zł

podkład niewiem

nie będe piaskował tylko wiertarka/ślifierka

Mikruss a z jakiego woj jesteś i ten gościu robi naprawde solidne kabiny?