Polecane posty

mariuszd93    559

Warto kupić Ursus c 330? Stan w miarę dobry. Jest rejestracja i dowód,brak ciągłości umów. Dzwoniłem popytałem się trochę i wiem co jest grane. W ciągniku podnośnik podnosi tylko do połowy, nie ma dolnego zaczepu,akumulatorów i przednich obciążników. Opony super,komplet obciążników na tył, jest to oryginalny c 330 na okrągłej osi rok 1977, jest blisko mnie ok 40 km. Blachy w miarę, jest na chodzie. Powiedział że za 8 tyś go odda, warto go kupić?

 

Co trzeba zrobić w podnośniku? Facet powiedział że wystarczy wymienić oringi, czy to prawda? Da się go jakoś zarejestrować? W razie czego możemy napisać umowę że kupiłem go kilka lat temu. Zaczep raczej da się kupić, koszt to ok 300zł.

Jeśli w  ogóle  podnosi - to  nie  przychodzi mi  do głowy  jakiś  oring, który  może  być  winien  że  tylko  do połowy .......

Bez  przepisywania   umów  nie  zarejestrujesz 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W zetorach też takie krótkie teraz montują. Są dość wysoko zamontowane i po podniesieniu ramka znacznie odsuwa się od ciągnika. Z wysokością podnoszenia też nie powinno być najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

wie ktoś jakie odkładnice śrubowe by były wmiarę dobre, i mniej wiecej pasowały do pługu UG otwory to nie problem bo można przewiercić


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

W zeszłym tygodniu na olx było ogłoszenie że facet sprzeda 18 oryginalnie zapakowanych silników 3p z 1991 roku. Zakonserwowane olejem armatnim. Chciał 6000 zł za sztukę i to by miało sens. Ale szukam teraz i już nie moge znaleźć ogłoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

a powiedz mi lepiej się orze bo ja mam cięzkie ziemie i jak czasami wolniej jadę to mi na tych zwykłych słabo wkręca i skibę cofa


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

wie ktoś jakie odkładnice śrubowe by były wmiarę dobre, i mniej wiecej pasowały do pługu UG otwory to nie problem bo można przewiercić

Unijne  :) od starszych kobuzów pasują, sam takie założyłem, trzeba tylko uchwyty i ścinacze dokupić - tak wyglądają przykładowo http://olx.pl/oferta/plug-4-skibowy-kobuz-unia-grudziadz-99r-CID757-ID99rkz.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

i jak się orze? ile cię wyniosła ta modernizacja?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

i jak się orze? ile cię wyniosła ta modernizacja?

To było z 6 lat temu, kupiłem ramę 3  i wszystko nowe UG założyłem, po zmianie ciągnika na większy kupiłem ramę 4 i jeszcze jeden komplet dokupiłem, jeden kompletny korpus wyniósł ok 600zł x 4 + 500zł rama + mocowanie koła wyszło ok 3tys, co ciekawe ten najnowszy komplet po 2 tygodniach po pracy jest cały pordzewiały, trzy starsze świecą się jak by dopiero z pola wrócił, a też oryginał UG, różnica dwóch lat..... Orze się dobrze, poplony, obornik ładnie wkrywa, podstawa to nie pogięte słupice przy mocowaniu lemiesza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianitos    0

Witam koledzy poszukuję ciągnika ok 100 km (preferowany mf), ale wszystkie które mnie interesują są oczywiście bardzo daleko, czy ktoś zna może w swojej okolicy ciągnik ok 100 km do 35 tyś który mógłby polecić ?


http://olx.pl/oferta/mf-3080-CID757-ID8mMDJ.html#7235448df5 może ktoś wypowiedzieć się na jego temat?


i jeszcze jeden http://olx.pl/oferta/ciagnik-massey-ferguson-3080-CID757-ID8B36W.html#6d575e8c1a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

ten drugi wygląda sporo lepiej ciekawe jak mechanicznie. Pierwszy ma pewnie przód wyrobiony od tura no i opony takie sobie


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Taki ciągnik za takie pieniądze to mina, ktoś chce się pozbyć bo czuje że koniec się zbliża  a Ty po kupnie będziesz psioczył na te modele i żałował że nie kupiłeś zetora bo części tanie  ;) Za te pieniądze poszukaj czegoś starszego ale w dobrym stanie albo dozbieraj kasy i kup za 50-60 tys to będziesz zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

za 35 jak byś kupił zetora to choc by coś nawaliło toczęści dostaniesz w najblizszym sklepie a pewnie to takich mf to o ile dostaniesz nowe to cena bedzie kosmos


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Z częściami nie ma problemu, grunt to nie wpakować się na minę i raczej omijać "okazje" lepiej szukać czegoś w średniej cenie a przede wszystkim szukać modeli zadbanych, przykładowo skrzynie w tych ciągnikach wymagały sporo uwagi, dobre oleje częsta ich wymiana, jeśli ktoś dbał o traktory z tej serii to służą długie lata bezawaryjnie. 

Teoria teorią ale w praktyce skąd mamy wiedzieć jak ktoś dbał o niego wcześniej, tego nawet sam handlarz nie wie :P


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wie wie  :) Jak Niemiec wyciąga z krzaków i chce 5000 euro to handlarz wie że go odpicuje i weźmie 35tys, jak Niemiec chce 15000euro za super stan to nie kupi go bo nikt mu nie da tyle w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj