Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

11298 odpowiedzi na ten temat

#3941 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 21:25

tylko tak z ciekawości, jak te prasy się wgl sprawują? bo pasówki jd są naprawdę dobre. A kolega szuka prasy teraz

Serwisuje i naprawiam około 40-50 pras w okolicy z czego 15 sztuk u kolegi, najgorsze gówno z pras rolujących to Sipma, Metal-fach i pochodne, ponieważ czasami po 500 belach już się zaczynają strasznie sypać. Prasy JD są dość wytrzymałe i mało awaryjne, piętą Achillesa jest łożysko rotora od strony zębatki napędowej ponieważ dość często sypią się te łożyska a ludzi prasują dalej wyniku czego zębatki ścierają się samymi końcami i po naprawie strasznie głośnio chodzą. Ceny części są dość przystępne(oryginalne do najtańszych nie należą ale jakość jest bardzo dobra). Prasa nie jest bardzo skomplikowana w obsłudze, jedynie na naukę obsługi sterownika trzeba trochę poświęcić. Jak ma zxamiar kupować coś podobnego jak z linku to niech szuka tylko i wyłącznie na szerokim ogumieniu. Jedyne co jest wkurzające w prasach JD tych nowszych to bardzo słaba ochrona anty korozyjna  i trwałość lakieru. Ogólnie polecam Prasy JD, ale także Lely Welger, Claas, Deutz-Fahr oraz Claas.

Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz :)

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Dzisiaj, 09:02
  •  

#3942 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 08 listopad 2015 - 21:28

w metal-fachu usługowo 2 razy wspawywałem nowy czop w walcu który jest u góry i ma 2 zębatki przez co napędza prasę właściciel ma jej dość. Jakieś porady do użytkowania jd 550? i co tam często siada bo taką posiadam.

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#3943 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 08 listopad 2015 - 21:29

Robisz  w  serwisie?  ale jakiej marki? co powiesz o prasach  VICON pasowych?  np  RV 157  RV187  ? 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#3944 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 21:50

@mariuszd93 pracowałem nie całe 2 miesiące w serwisie Metal Fachu i zrezygnowałem ponieważ cały czas była robota nawet po godzinach, poza tym nie lubiłem słuchać narzekania ludzi na to g@#no że po paru belach już coś się zepsuło. Teraz zajmuję się remontami maszyn w okolicy i ich serwisowaniem, jestem jedynym mechanikiem który zna się coś na tych prasach. Na temat pras VICON nie będę się wypowiadał bo nie miałem z nimi nigdy odczynienia( nawet na pokazach nie zwracałem na nie jakoś uwagi)
U nas w rejonie to głównie są prasy Welger, Claas, Krone, DF oraz JD.

@simson2812
W takiej prasie jak twoja wymieniałem jedynie pasy na nowe oraz wspawywałem oś, tak więc nie mogę się wypowiedzieć za bardzo na ich temat, ponieważ u nas są prawie same prasy walcowe. Ogólnie trzeba uważać jak z karzą inną, co rano przed pracą dokładnie przejrzeć czy wszystko jest sprawne oraz przesmarować jeśli jest taka potrzeba. Warto też mieć dobry wałek ze sprzęgłem przeciążeniowym i jednokierunkowym ponieważ odciąża to trochę przekładnie główną.

Największą głupotą ludzi jest wyciąganie prasy z jakiegoś błota z balotem w środku a potem jest,,O K@$WA OŚ ZOSTAŁA'' najlepszym rozwiązaniem jest podniesienie takiej prasy ładowarką i przeniesienie na suche podłoże.

KPK Kumurun Team

#3945 Share womir

womir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 22:40

To dudi834,  musiałeś dzwonić do siebie.  :D

#3946 Share URSUS16

URSUS16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 22:43

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON @soltys48 Stary typ nawet bardzo stary, kółko nie oryginalne, bez przedpłużków. Ogolnie to może wart z 3 tyś. Ten już dużo lepszy i cena w miare http://olx.pl/oferta...57-IDcmIRr.html

#3947 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 22:47

a siłownik fabryczny w nim siedzi?

Edytowany przez simson2812, 08 listopad 2015 - 22:48.

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#3948 Share URSUS16

URSUS16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 10:19

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON wygląda na fabryczny, ale ze zdj nie da sie tego określić na 100% Realna cena tego pługa to troche ponad 4 tyś bo odkładnice z dziurami

#3949 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 10:34

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Kolego przy obrocie pługa zabezpiecza go jakiś zamek czy cały czas trzyma ten siłownik?

#3950 Share AdrianWasiak

AdrianWasiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 10:54

http://olx.pl/oferta...8111b7;promoted  co o niej sadzicie  mi osobiscie sie podoba tylko ciekawe jaki stan techniczny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3951 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 11:04

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON dokładnie jest to model 681S czyli stara seria renault warty max 25 tyś złotych

Edytowany przez Luke16, 09 listopad 2015 - 11:09.

#3952 Share AdrianWasiak

AdrianWasiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 11:14

Nie wiem czy z 3-sekcyjnym turem kupisz za 25tyś

#3953 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 13:04

Wiesz co kolego zwracam honor bo ludzie z cenami poszaleli  :blink:  :blink:  :blink:  sam osobiście za ten model nie dałbym więcej niż właśnie 25 tysi ...

Nie dość że uszkodzony silnik to cena zaporowa  :blink:

http://olx.pl/oferta...html#5656014d96

Zamiast maszyny tanieć to idą do góry... W 1989 roku ojciec kupował Zetora 7211 nowego to kosztował 41 tyś zł na nasze a znajomy brał też nowego chyba w 1995 roku 2812 to zapłacił 22 tys zł ... :/

Edytowany przez Luke16, 09 listopad 2015 - 13:09.

#3954 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 13:13

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Luke16 wtedy to jeszcze miliony chyba były bo moi rodzice w 94r też kupili 2812 to kosztował 4miliony 200tys brany prosto z ursusa z warzawy to plicjanty ojca aż do ronda w górze kalwarii eskortowali.

#3955 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 13:23

tak tak ale powiedzmy jakby na obecne przeliczyć to 41 tys zł czy 22 tys zł i wtedy bez żadnych kredytów jedyne co to trzeba było się naczekać i napisać podań... A teraz trzeba wydać 100 parę tyś zł na ciągnik ok 70KM... 

#3956 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 13:35

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON No niestety ale ceny płodów były inne ja pamiętam jak dziś jakoś zawieźliśmy z rodzicami parę tuczników do GS i to jeszcze końmi to z powrotem pełen wóz nawozu przywieźliśmy i jeszcze zostało.
Albo za litr mleka 5 litrów ropy kupiłeś. A dziś.

#3957 Share AdrianWasiak

AdrianWasiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 14:05

Ceny używanych maszyn są przesadne ale zetor i ursus to przesada jak mam za używanego 5314 dać 50-70 tyś to ja w tej kasie kupie takiego MF że nowy ursus niema takiego komfortu i jakości wykonania.

#3958 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 09 listopad 2015 - 15:24

Rabe cenię wysoko ale lemken z linku jest 2 km ode mnie

@soltys48 Stary typ nawet bardzo stary, kółko nie oryginalne, bez przedpłużków. Ogolnie to może wart z 3 tyś. Ten już dużo lepszy i cena w miare http://olx.pl/oferta...57-IDcmIRr.html

ta jest ten pług,co kiedyś prosiłem o opinie

sam pług mógłbym wziąć za ok 4500,- z wałem cambella+ obrotowy croscill za ok 6000,-

elementy robocze w dobrym stanie....jak sądzisz dało by się tym orać łąkę??? i ile on bierze na jeden przejazd? Mi się wydaje, że 105cm a sprzedający twierdzi 120cm

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#3959 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 16:07

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Sołtys jak chcesz łąki orać to szukaj pługa z odkładnicami przynajmniej półśrubowymi a najlepiej śrubowymi. Krój przy każdym kopusie to podstawa. Takie odkładnie będą odwracać skibę a nie sztorcować jak na cylindrycznej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3960 Share URSUS16

URSUS16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 16:47

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON W życiu tym łąki ładnie nie zaorzesz... I przede wszystkim przedpłużki, a nie ścinacze. Ogólnie nie kupił bym takiego pługa