Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

11205 odpowiedzi na ten temat

#3361 Share matisz

matisz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 20:25

Ktorego byscie wybrali?? bo mam nie maly dylemat??

http://olx.pl/oferta...html#b0013570ea

http://olx.pl/oferta...html#ddbb08d9b6

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Dzisiaj, 21:54
  •  

#3362 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 30 wrzesień 2015 - 20:31

Stanowczo Poznaniak ale na olejowej, cena elementów do zagranicznych siewników trochę przeraża

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#3363 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 30 wrzesień 2015 - 20:39

w tych pieniądzach wolał bym poznaniaka. szukaj na skrzyni olejowej łatwe ustawienie i będziesz zadowolony

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#3364 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1755 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 20:40

Bez namysłu wziąłbym Isarię. Cena lejka 45zł (dobry zamiennik), poza tym niewiele się tam może popsuć. Dokładność wysiewu bez porównania do poznaniaka. W skrzynię do wersji 2,5m wchodzi ponad 250kg na raz.

Zaletą poznaniaka są chyba tylko części dostępne w każdym sklepie. Może i tanie, ale badziewie w większości. Nie lubię krytykować polskich wyrobów, ale to niestety prawda.

Jeśli siejesz tylko zboża , to po sporych modyfikacjach poznaniak ci wystarczy. Jak planujesz rzepak lub inne uprawy - to bierz Isarię. Na standardowej skrzyni z wkładkami wysiewam od 1,6kg rzepaku na 1ha. w rozstawie co 26cm. 

Szukaj wersji z fabrycznymi ścieżkami i grabkami z tyłu w komplecie.

Edytowany przez jahooo, 30 wrzesień 2015 - 20:42.

#3365 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 20:42

Ja do poznaniaka nie mam zastrzeżeń 

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#3366 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3452 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 30 wrzesień 2015 - 20:51

Ja mam Isarię i  nic  tam  sie nie psuje  , więc  z  cenami  części  to  nie ma  strachu...

Ale  szukaj na  olejowej skrzyni  i  z  grabkami  zagarniającymi 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#3367 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 20:53

Bez namysłu wziąłbym Isarię. Cena lejka 45zł (dobry zamiennik), poza tym niewiele się tam może popsuć. Dokładność wysiewu bez porównania do poznaniaka. W skrzynię do wersji 2,5m wchodzi ponad 250kg na raz.

Zaletą poznaniaka są chyba tylko części dostępne w każdym sklepie. Może i tanie, ale badziewie w większości. Nie lubię krytykować polskich wyrobów, ale to niestety prawda.

Jeśli siejesz tylko zboża , to po sporych modyfikacjach poznaniak ci wystarczy. Jak planujesz rzepak lub inne uprawy - to bierz Isarię. Na standardowej skrzyni z wkładkami wysiewam od 1,6kg rzepaku na 1ha. w rozstawie co 26cm. 

Szukaj wersji z fabrycznymi ścieżkami i grabkami z tyłu w komplecie.

Ja do poznaniaka nie mam zastrzeżeń 

Ten kupuje poznaniaka, co nie używał innego. Nie narzekałem na poznaniaka, dotąd aż kupiłem innej firmy. Najgorsza w nim jest chyba szerokość robocza, nie da rady zrobić ścieżek technologicznych automatycznie, jedynie dwa słupki i sznurek o szerokości opryskiwacza.Ścieżki to podstawa. Popieram pierwszą odpowiedź.

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#3368 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 21:00

były poznaniaki i 3m a z 2.7m przerobić na 3 to kwestia jednego wieczoru. A coś jeszcze Ci się nie widziało?

#3369 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1755 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 21:03

W isarii ścieżki robię na 12m. Co do awaryjności - trzeba pilnować zakleszczających się aparatów wysiewających. Po dłuższej podróży z pełną skrzynią nasienną przed siewem trzeba delikatnie pokręcić kołem napędzającym, bo w przypadku zakleszczenia aparatu można uszkodzić skrzynię. Mam to wypraktykowane i działa. Poza tym z czasem wycierają się lejki, ale zamienniki są dostępne w handlu. Z czasem wycierają się stopki w redlicach, też są dostępne. Sprężyny do zgrzebła - także. Ceny nie są jakieś kosmiczne, oczywiście trochę wyższe niż do poznaniaka, ale jakość i trwałość też lepsza.

Skrzynia mechaniczna też nie jest zła w tym siewniku. Wprawdzie regulacja jest "skokowa" ale skok wynosi około 10kg/ha w przypadku zboża.

Redlice nie latają na boki, jak w poznaniaku (trochę trzeba przerobić poznaniaka, aby siał prosto). I ustawienia normy wysiewu i głębokości siewu są w praktyce zgodne z książką wysiewu. Deklarowana przez producenta norma 3% odchyłki wysiewu jest przeze mnie sprawdzona i się zgadza. Na normie wysiewu 200kg/ha pszenicy odchyłka w starym jakby nie było siewniku bez wykonywania próby kręconej nie przekracza 5kg/ha. Poza tym nie muszę zmieniać kółek wysiewających do drobnych nasion, a montaż wkładek to przy odrobinie wprawy 5 minut.  Wiem , że nowsze poznaniaki mają podwójne kółka, ale nawet te ze skrzynią olejową - nie wszystkie. Dlatego napisałem , że do zbóż po przeróbkach poznaniak jeszcze można uznać, ale gdy trzeba siać coś więcej, np soję, rzepak, łubin, to isaria jest bardziej uniwersalna.

Edytowany przez jahooo, 30 wrzesień 2015 - 21:10.

#3370 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 30 wrzesień 2015 - 21:05

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON kotwczapce kolego w poznaniaku można zrobić ścieżki technologiczne bez problemu .Ja stary siewnik poszerzyłem na 2,80 i co 5 przejazd zamykam klapki za kołami .Wychodzi mi co 14 metrów ścieżka do siewnika nawozowego również pasuje idealnie .Opryskiwacz też przerobiony z 12 metrowego na 14 metrów :)

I love salsa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3371 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 21:16

To że redlice latały to pewnie zbyt duże zużycie. Wcale nie mówię że isariia zły siewnik tylko chcę przybliżyć co i jak jest grane. ja kupiłem za dobre 5 tyś. poznaniaka I stan jak nowy więc sporo mi posłuży 

#3372 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 01 październik 2015 - 07:58

Jak już napisałem nie narzekałem na poznaniaka.Kupiłem jednak inny i zauważyłem wady poznaniaka: bardzo mała skrzynia, brak ścieżek, szerokość robocza(którą faktycznie można dostosować). Zalety: niedrogi , bezawaryjny(u mnie przez 30 lat zero awarii) i na pewno tani w ewentualnej naprawie.

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#3373 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 01 październik 2015 - 08:39

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Miałem poznaniaka i mam teraz amazone d7 spezial jakoś wysiewu bez porównania ustawianie też ni i pierwszy rok bez jazdy na siewniku i odpychania go. Poznaniak wiecznie się zapychal na naszych glebach i sial plytko amazone bez porównania i do poznaniaka nie wroce nigdy. Wujek kupil nowke poznaniaka i żałuję że nie wziął jednak amazonki bo w poznaniaku po roku wytarly sie tulejki i nie szlo go ustawic.

#3374 Share matisz

matisz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 01 październik 2015 - 09:06

Chyba jednak wybiore Isarie :) w planach mam zakup mf 3060 i wtedy połaczył bym ja z uprawowo siewnym,a nie chce potem znowu zmieniac siewnika, wydaje mi sie ze 2,5 m na ten ciagnik bedzie w sam raz.

#3375 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 01 październik 2015 - 15:56

ja mam podobną Isarie już pare lat, to moge co nieco o niej powiedzieć. Ja mam model 6050, 2.5m. Dokładność siewu bajka. C360 na 4. biegu i obroty 1800 i sieje równiutko. Przez tyle lat i pare ładnych ha wymieniłem tylko 2 zęby zagarniacza. Kolega brał i siał gorczyce w jakiejś małej dawce(już nie pamiętam dokładnie) to mu zostało pół wiaderka i tak miało zostać wg tego co wsypane. Znajomy brał na wiosne ode mnie i teraz kupił swoją Isarie, bo podobała mu sie robota tym siewnikiem

#3376 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 02 październik 2015 - 19:50

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Panowie wujek poprosił mnie o wystawienie kombinacji siewnej 3m vogel&noot z wałem pelnym , hydropakiem i siewnikiem Amazone D8 Super. Sprzęt może nie jest idealny ale służy praktycznie bezawaryjnie juz z 10 lat. Brona jest z 1997 roku a siewnik nie wiem. Wałek ze sprzęgłem, noże zmienione w tamtym roku i również w tym roku pomalowana (może i nie potrzebnie jak na sprzedaż bo ludzie będą marudzić). Siewnik ze ścieżkami na 18m, skrzynia 400kg, znaczniki, zgarniacze dokładne nowego typu, znaczniki powschodowe, drobny wysiew, oświetlenie. Ile można wołać? Sprzedaje tylko dla tego że zobaczył jak idzie robota naszą Amazonką z siewnikiem na tależach i zasypem 1000 litrów i chce kupić coś podobnego...

20151002_164409.jpg

http://postimg.org/i...2atcpnnx/full/]20151002_150240.jpg[/url]
host images

Edytowany przez alvaroalvaro78, 03 październik 2015 - 08:46.

#3377 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 03 październik 2015 - 08:20

http://olx.pl/oferta...html#8064805908

#3378 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 03 październik 2015 - 08:51

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON http://olx.pl/i2/ofe...tml#:c265e2b614

Polecam. Sprzęt może nie idealny ale nic nie kombinowany...

#3379 Share speeeder

speeeder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 03 październik 2015 - 10:19

Po co 2x wklejasz i zasmiecasz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3380 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 03 październik 2015 - 11:03

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Nie wkleja 2 razy i nie zaśmieca, nie widzisz że w teraz dodał link do swojego ogłoszenia z tym zestawem? Ale jesteś wyczulony -.-

Nic tak nie denerwuje jak ludzie piszący że ktoś zaśmieca forum a sam bie jest lepszy... i niby dlaczego nie wolno napisać kilka razy postu? Końca świata nie będzie...

Edytowany przez cyprian1219, 03 październik 2015 - 11:04.