Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Luke16   
Gość Luke16

dokładnie jest to model 681S czyli stara seria renault warty max 25 tyś złotych

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Wiesz co kolego zwracam honor bo ludzie z cenami poszaleli  :blink:  :blink:  :blink:  sam osobiście za ten model nie dałbym więcej niż właśnie 25 tysi ...

Nie dość że uszkodzony silnik to cena zaporowa  :blink:

http://olx.pl/oferta/traktor-renault-103-54-tx-z-1995-roku-CID757-IDci6wf.html#5656014d96

 

Zamiast maszyny tanieć to idą do góry... W 1989 roku ojciec kupował Zetora 7211 nowego to kosztował 41 tyś zł na nasze a znajomy brał też nowego chyba w 1995 roku 2812 to zapłacił 22 tys zł ... :/

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Luke16 wtedy to jeszcze miliony chyba były bo moi rodzice w 94r też kupili 2812 to kosztował 4miliony 200tys brany prosto z ursusa z warzawy to plicjanty ojca aż do ronda w górze kalwarii eskortowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

tak tak ale powiedzmy jakby na obecne przeliczyć to 41 tys zł czy 22 tys zł i wtedy bez żadnych kredytów jedyne co to trzeba było się naczekać i napisać podań... A teraz trzeba wydać 100 parę tyś zł na ciągnik ok 70KM... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale ceny płodów były inne ja pamiętam jak dziś jakoś zawieźliśmy z rodzicami parę tuczników do GS i to jeszcze końmi to z powrotem pełen wóz nawozu przywieźliśmy i jeszcze zostało.
Albo za litr mleka 5 litrów ropy kupiłeś. A dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny używanych maszyn są przesadne ale zetor i ursus to przesada jak mam za używanego 5314 dać 50-70 tyś to ja w tej kasie kupie takiego MF że nowy ursus niema takiego komfortu i jakości wykonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

 

Rabe cenię wysoko ale lemken z linku jest 2 km ode mnie

@soltys48 Stary typ nawet bardzo stary, kółko nie oryginalne, bez przedpłużków. Ogolnie to może wart z 3 tyś. Ten już dużo lepszy i cena w miare http://olx.pl/oferta/plug-3-skibowy-lemken-opal-90-CID757-IDcmIRr.html

ta jest ten pług,co kiedyś prosiłem o opinie

sam pług mógłbym wziąć za ok 4500,- z wałem cambella+ obrotowy croscill za ok 6000,-

elementy robocze w dobrym stanie....jak sądzisz dało by się tym orać łąkę??? i ile on bierze na jeden przejazd? Mi się wydaje, że 105cm a sprzedający twierdzi 120cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sołtys jak chcesz łąki orać to szukaj pługa z odkładnicami przynajmniej półśrubowymi a najlepiej śrubowymi. Krój przy każdym kopusie to podstawa. Takie odkładnie będą odwracać skibę a nie sztorcować jak na cylindrycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

W życiu tym łąki ładnie nie zaorzesz... I przede wszystkim przedpłużki, a nie ścinacze. Ogólnie nie kupił bym takiego pługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

W życiu tym łąki ładnie nie zaorzesz... I przede wszystkim przedpłużki, a nie ścinacze. Ogólnie nie kupił bym takiego pługa

No widzisz a planowałem wziąć go dla picu na próbę i zaorać potalerzowaną łąkę,która jest w za***istym klinie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
98mati98    0

http://olx.pl/oferta/renault-6814-z-turem-CID757-IDcaWBR.html#962e8111b7;promoted  co o niej sadzicie  mi osobiscie sie podoba tylko ciekawe jaki stan techniczny

 

Ta renówka jest jakieś 3-5km ode mnie niemalże w sąsiedniej wsi. Lecz nie miałem okazji jej widzieć w akcji oraz nic o niej nie wiem . Ogólnie wystawiona jest od niedawna i co dziwne wcześniej cena była niższa oraz było mniej zdjęć. Z tego co się orientuje to chyba prywatnie z gospodarstwa a nie żaden handlarz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak łąka będzie potalerzowana to byle pługiem zaorzesz.Ja dzisiaj talerzowałem kilkanaście arów na pastwisku przy oborze, bo strasznie nierówno. Talerzówka bomet 2,4 m ok 300 kg obciążenia i jakoś poszło. 2 razy wzdłuż raz w poprzek i czarno. Nawet orać nie trzeba. W Twoim przypadku powinien się sprawdzić. Ja łąk przed oraniem nie talerzuję i do takiej orki to tylko łąkowy lub jak wspomniałem na śrubowej odkładni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Ja orałem łąkę pługiem UG i też elegancko się wszystko odwróciło. Potem glebogryzarka, wapno, agregat i siew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ktoś wie jaka to jest felga i na jaki rozmiar opony? 

 

post-87588-0-86183900-1447101733_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W życiu tym łąki ładnie nie zaorzesz... I przede wszystkim przedpłużki, a nie ścinacze. Ogólnie nie kupił bym takiego pługa

Robisz  się  śmieszny tym  pozowaniem  na  znawcę ,  doktorat  z pługów  pisałeś?  :D

Trzeba  umieć  orać  , a nie  tylko pisać  bzdety ,  to bez  przedpłużków na  ścinaczach  się ładnie  zaorze  i łąkę  i ugór  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

  http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1yifD/

 

Może ktoś znajdzie sobie coś dla siebie ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz342    90

wszystko zależy od wieku łąki jak kilku letnią to idzie każdym a jak nie oraną od ponad 50 lat na zbitym torfie to jest ciężko ale jak ktoś potrafi to bez problemu idzie łąkowym pługiem :D A ten nh nowy na sprzedanie to niedaleko mnie jest :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj