Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup/dzierżawa ziemi

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 28 luty 2015 - 17:52

Zakup/dzierżawa ziemi Witam niedaleko mnie jest ok. 80ha gruntów obsianych koniczyną na tzw. ekologię, pomyślałem że może jakoś dogadam się z gościem i mógłbym chociaż cześć porządnie uprawić i zbierać jako paszę dla zwierząt, wyszło że właścicielem jest jakiś "warszawiak" po małym śledztwie doszedłem do tego że ten Pan zmarł we wrześniu ubiegłego roku i moje pytanie brzmi: czy można coś zrobić z tą sprawą na moją korzyść (kupno,dzierżawa) mam tylko nr. działek i żadnych innych danych właściciela, bardzo proszę o jakąś poradę.

Edytowany przez lolq1660, 28 luty 2015 - 17:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup/dzierżawa ziemi Dzisiaj, 09:57
  •  

#2 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 28 luty 2015 - 18:18

Zakup/dzierżawa ziemi

Sprawa spadkowa musi być by podpisać umowę dzierżawy czy kupna a możesz się dogadać z żoną czy potomstwem tego pana na umowe na tkz gębe. Ale wtedy dużo ryzykujesz.

#3 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 28 luty 2015 - 18:22

Zakup/dzierżawa ziemi Dodam jeszcze że była to dość znana osoba i raczej wątpię że, można bybylo sie tak dogadać, w elektronicznej księdze wieczystej wyczytałem że po 5 latach od podpisania umowy pierwotny właściciel(anr) ma prawo pierwokupu, a co jeśli zmarły nie sporządził testamentu?

Edytowany przez lolq1660, 28 luty 2015 - 18:24.

#4 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 28 luty 2015 - 19:37

Zakup/dzierżawa ziemi

A kto musi wiedzieć że nie masz umowy kupna czy dzierżawy po prostu gadasz sąsiadom że np kupiłeś czy wydzierżawiłeś na umowę i szlus chyba że są wcipscy i będą się z kimś tam kontaktować i dowiadywać. Sprawa spadkowa nie musi być koniecznie z testamentem może być bez ale wtedy członek rodziny typu syn córka żona dostaje po równej części jednak jak są pełnoletni mogą się zrzec.

#5 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 28 luty 2015 - 19:45

Zakup/dzierżawa ziemi Ten Pan wynajął innego rolnika "bambra" który raz w roku mu to kosi, i pewnie on już się o to zatroszczy a mnie pozostanie to co mam, bo raczej ciężko będzie to rozwiązać, a ludzie(szczególnie ci w gminie) i tak swoje zrobią żeby tylko drugi nie miał lepiej. Dodam tylko że ten Pan był bodajże posłem i dość zasłuzonym człowiekiem także mnie pospolitemu kowalskiemu ciężko będzie coś zdziałać

#6 Share martinez0019

martinez0019

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 28 luty 2015 - 21:02

Zakup/dzierżawa ziemi lolq1660

w jakich stronach test ta ziemia?? okolice kętrzyna może??

przez agencję możesz ustalić kto pobiera dopłaty z tego numeru działki, - nieoficjalna droga.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 07:55

Zakup/dzierżawa ziemi Nie to nie Kętrzyn choć z tego co wiem też tam parę ha jest, mam znajomą w arimr ale wątpię że pomoże, spróbuje jeszcze w odr a później starostwo, bo podobno tam będą wiedzieć czy jest sprawa spadkowa w co nie chce mi się wierzyć.

#8 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 09:52

Zakup/dzierżawa ziemi Ogólnie stawka jest wysoka ale jak ktoś to kosił już to ma dojścia telefony kontakt z właścicielem a a jak teraz właściciela nie ma to z rodziną pewnie.
Ogólnie możesz popytać spróbować ale uważam że szanse na wzięcie tego masz bardzo małe bo rynek coraz gorszy jesli chodzi o ziemię i jak ktoś już ciągnikiem wyjeżdżała to wątpię że teraz to zostawi do tego jeszcze taki areał.

Edytowany przez pablo21, 01 marzec 2015 - 09:53.

#9 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 10:15

Zakup/dzierżawa ziemi Też tak myślę że ten co to obrabia ma kontakty itp. pozatym ponad 300ha to co mu przeszkadza wziąć jeszcze te 80 tymbardziej że kl. Ziemi to w większości III a,b, a u nas standard to od IV w górę

#10 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 00:10

Zakup/dzierżawa ziemi Proponuję iść do właścicieli, zaproponować większy czynsz dzierżawny niż obecny posiadacz a nie kombinować z urzędami czy ANR. ANR i tak nic nie może zrobić.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#11 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 07:23

Zakup/dzierżawa ziemi Kolego a skąd wziąć kontakt bo ja tak chce zrobić, pewnie czeka mnie daleka podróż ale co z tego jak nie mam żadnego kontaktu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1409 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 17:33

Zakup/dzierżawa ziemi

to jak jak chce sie dzierzawic pole od kogos kto otrzymal to po zmarlym ale sprawy spadkowej nie ma to umowy dzierzawy nie mozna podpisac ?