Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z ustawieniem ciśnienia hydrauliki w C-330

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share roberto2005

roberto2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 luty 2015 - 11:42

Witam, jestem posiadaczem C-330 z turem. W moim gospodarstwie ten sprzęt ma trochę do roboty , szczególnie z turem. Zawsze miałem ustawione ciśnienie hydrauliki na około 160 bar ( wtedy bez problemu podnosi 500 kg bigi z nawozem i odpadami piekarniczymi których "trochę" zużywam) Jako że ostatnio trochę ciśnienie spadło postanowiłem je podregulować i tutaj zonk. Gdy podłożyłem pod sprężynę od zaworu podkładkę (dotychczas były 3 sztuki) ciśnienie skoczyło do ponad 250 bar na wolnych obrotach.Ustawiałem to nie raz i dobrze że robiłem to z wielką ostrożnością bo przecież coś mogło nie wytrzymać. Po kilku próbach z regulacją doszedłem do tego że grubość 4 podkładek 5,6 mm blokuje całkowicie zawór i podaje ciśnienie jakie potrafi tylko pompa podać.Natomiast grubość podkładek 4.8 mm daje ciśnienie na max obrotach 150bar. Pompa hydrauliki wymieniana około 6 lat temu wzmacniana ,aluminiowa (niestety nie pamiętam producenta , przykręcana na dwie śruby) Bardzo prosiłbym znawców tematu o jakąś poradę co uległo awarii .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z ustawieniem ciśnienia hydrauliki w C-330 Dzisiaj, 21:23
  •  

#2 Share Blaszka93

Blaszka93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 10:06

Jeżeli mówsz że 6 lat temu wymieniałeś pompę to ja bym ją wymienił na nową ale też wzmacnianą.U mnie w ciapku także z turem ona wytrzymuje góra 2,5 roku(nowa wzmacniana) po tym czasie nie chce podnosić trzeba gazować na początku 800 obr i podnosi spokojnie 400kg a na wykończeniu 200-300kg i gaz w podłoge.Warto też dać do naprawy rozdzielacz wtedy nie przepuszcza nie opada i jak wszystko zrobisz jest bajka.

#3 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 01 marzec 2015 - 10:12

Zapewne zawór przelewowy już pada a dokładnie sprężynka.

Możesz metodą prób ustawić ciśnienie na zaworze na 160 bar. Daj 4 podkładki jednakże jedną z nich zeszlifuj na papierze ściernym tak, aby razem nie miały więcej niż 5,2 mm. lub kup nowy zawór.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#4 Share roberto2005

roberto2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 15:08

@Blaszka93  co do pompy to wydaje mi się że jest jeszcze w nie najgorszej formie jak jest w stanie podać prawie 300 bar na wolnych obrotach(w czasie zabawy z tym zaworem tyle pokazał zegar :blink: ) @AlaCapone Ja też tak myślę że poszedł zawór, chyba będę musiał kupić nowy rozdzielacz ,bo szukałem na necie i u siebie w okolicznych sklepach z częściami i niestety nikt takiego zaworu nie posiada w sprzedaży. Przy podkładkach grubości 5,2 mm ciśnienie 170bar na wolnych i 200bar na 1600obr to jeszcze za dużo. Jutro spróbuję jeszcze z grubością podkładek 5,0-5,1 mm.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share KonradStajszczak

KonradStajszczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 15:12

Ile wchodzi oleju do ursusa c385/902 do skrzyni? Czekam na odpowiedż.  :)

#6 Share Dewro

Dewro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 15:35

Poszukałem za ciebie w google. Następnym razem zadawaj pytania w odpowiednich działach na forum.

Skrzynia przekładniowa i przekładnia główna- 45 L

Zetor 7745 Turbo
Ursus C-355

#7 Share paweljrfarmer

paweljrfarmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 26 listopad 2016 - 14:31

czytam i czytam, i zastanawia mnie jedna rzecz, jak to jest możliwe, że pompa daje większe ciśnienie niż jej fabryczne ciśnienie maksymalne??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 943 postów

Napisany 26 listopad 2016 - 18:01

Problem z ustawieniem ciśnienia hydrauliki w C-330 Wymień sprężynę u mnie przy ponad 130 już się zawór blokował, aż wywaliło uszczelki