przemuch88

śrutownik o wydajności od 3 do 5 ton na godzine

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemuch88    0

Planuje zakup śrutownika większej mocy czy pracuje ktoś na takim sprzęcie godnym polecenia??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

www.barbatus.pl/maszyny-i-urzadzenia/multicracker/

o to takie urządzenie. robi cos w stylu kaszy. dla jeczmienia na teście mieliśmy ponad grubo ponad 3 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemuch88    0

no ciekawie to wygląda tyko ja go potrzebuje dla trzody to musi być dosyć drobno zmielone prawie na mąke ale to a tak powinien mieć wydajność około 2 ton przy silniku 5,5 to myślę ze i tak nieżle  a ile kosztuje taki sprzęt???


a co myślisz o skioldzie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

Użytkuje ktoś z forumowiczów takiego multicracker / agrocracker lub dyskowy skiold ? Szukam opini na temat takiego sprzętu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemuch88    0

ale do 30 kw to ty chyba transformator musisz mieć na podwórku :) i ile on ci zrobi na godzine ? rozumiem ze to zasypowy śrutownik jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Tez nie słyszałem jeszcze zeby jakies gospodarstwo miało przydział mocy pozwalajacy pracować z silnikiem 30kW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34

ssąco tłoczący, ssie z petkusa i tłoczy na 6m wysokość do zbiornika na śrutę . Ustawiam go na 45-50A, choć powinien na 58A - wtedy podobno ma dawać ponad 3 tony. Tyle że boję się o zabezpieczenia na pionie i w liczniku

Edytowano przez LukaszBONQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

to ssąco tłoczący jest ? 2.5 tony do takiej mocy to nie wiele :(  ja w tej chwili śrutuje 11kw ssąco tłoczącym zrobi około tony.

 

A ile to kosztuje i 15 kw jaką ma mieć wydajność?? a duże masz zapotrzebowanie na pasze?

Nie wiem ile kosztuje 15kW. Cenę Buschhoffa będę znał w przyszłym tygodniu to napiszę. Zapotrzebowanie na śrutę mam sporę, ale nie chcę też iść w bardzo wysokie moce max 2x22kW ze względu na zabezpieczenia B40. Gdyby było ponad 5 ton na godz. to byłoby już dobrze  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

Myslę, że nie za mało. Mam 2 przyłącza po 40amp. każde, także myślę że dadzą radę. A ta twoja 30kW to ssąco-tłoczący jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Nie wiem ile kosztuje 15kW. Cenę Buschhoffa będę znał w przyszłym tygodniu to napiszę. Zapotrzebowanie na śrutę mam sporę, ale nie chcę też iść w bardzo wysokie moce max 2x22kW ze względu na zabezpieczenia B40. Gdyby było ponad 5 ton na godz. to byłoby już dobrze  :)

 

Kto założył bezpiecznik na "pionie" z charakterystyką B?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Charakterystyka dobra, ale czy podoła z silnikiem 22kW to wielki znak zapytania (moim skromnym zdaniem nie poradzi sobie nie wytrzymają przy rozruchu).

 

A te dwa zasilenia to z innych transformatorów czy z jednego?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

To prawda 22kW dla zabezpieczenia 40 może okazać się za dużo. Przyłącza są z jednego transformatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

przemuch88 jakie masz stado że chcesz wiekszy śrutownik niż 11KW bo kiedyś na 11KW robiłem 1,5 tony śruty na godzine, no i po co na mąkę robi pasze od tego tylko wrzodów mogą dostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemuch88    0

przemuch88 jakie masz stado że chcesz wiekszy śrutownik niż 11KW bo kiedyś na 11KW robiłem 1,5 tony śruty na godzine, no i po co na mąkę robi pasze od tego tylko wrzodów mogą dostać

 

 150 loch w cyklu zamkniętym na dzień dzisiejszy

 

1,5 tony to on zrobi jak by chodził cały czas ale średnio wychodzi koło tony. około 10 minut potrzeba na wybranie z mieszalnika. może jak by były dwa mieszalniki i by go nie wyłączał w ogóle to by te 1,5 tony zrobił.

u mnie potrzeba około 3-4 tony paszy dziennie  uwierz mi ze ta 11 ma co robić :)

a dla prosiąt trzeba prawie na mąkę ześrutować

Nie wiem ile kosztuje 15kW. Cenę Buschhoffa będę znał w przyszłym tygodniu to napiszę. Zapotrzebowanie na śrutę mam sporę, ale nie chcę też iść w bardzo wysokie moce max 2x22kW ze względu na zabezpieczenia B40. Gdyby było ponad 5 ton na godz. to byłoby już dobrze  :)

 

2x 22kw? hym...... powiem ci ze ja u siebie planuje zrobić skjolda 15kw wstawić go w linie automatyczną z mieszalnikiem poziomym i około 4 ton na godzine powinno to umieszać. a 2x 22kw to ile i dla kogo ty tej paszy chcesz robić??? i pytanie jak technologicznie myślisz to rozwiązać?? czy jeden człowiek zdąży to obsłużyć???

 

i jakie będą koszty energii przy takim zapotrzebowaniu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

Jaka cena tego Skiolda 15kW? Czy śrutownik bijakowy da radę zrobić 4 tony na godzinę? Z tego co się orientuje to Skiold ma chyba tylko skośne mieszalniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

Słyszał ktoś lub miał styczność ze śrutownikami firmy Romill?

Edytowano przez dobi77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez macko94
      Witam


      Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak obliczyć wydajność eksploatacyjna agregatu (W07) (ha/h)? Potrzebuję to obliczyć dla takich maszyn jak agregat talerzowy, agregat talerzowy + siewnik, rozsiewacz nawozu, opryskiwacz, agregat uprawowy, pług, kombajn zbożowy.

      Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
    • Przez TwojaBabcia
      Witam 
      Posiadam dmuchawę ssaco tłocząca firmy neuero 7,5 KW. Zakupiłem w zeszłym roku i mam z nią problem, ma słaba wydajność około 4,5 a 5 ton na godzinę, Ogólnie słabo ciągnie , wąż ssący jest długośći 5m. a tłoczy na odległość około 8 a 10m. Domyślam sie przyczynę słabego ciągu przez sitko które znajduję sie w cyklonie ssącym . Praktycznie co 20 min muszę wyjmować ow sitko i czyścić z zabitego kurzu. Przez pierwsze pare naście minut pracy po wyczyścieniu sitka   witać lepszy efekt ssania, ale po paru minutach zaś wydajność spada.W tym sitku średnica otworów wynosi 1mm, i diomyślam sie ze te sitko nie jest czasem do rzepaku ? i mam prośbę do kolegów sprawdzenia ow tego sitka i srednicę otworów , lub jakie kolwiek sugestie w sprawie poprawy wydajnośći pracy dmuchawy.


    • Przez thomas015
      Witam, ile średnio wyszło Wam sianokiszonki z hektara z pierwszego pokosu w tym roku?
       
       
    • Przez debrzyna
      Może ktoś wie albo potrafi wyliczyć jaka będzie wydajność pompy przy obrotach silnika 1200 Potrzebuje to wiedzieć zęby dobrać odpowiedni silnik hydrauliczny do transportera pokosu 
    • Przez seba2017
      Witam. Kupiłem nowy śrutownik bijakowy 7,5 kw i mam z nim problem. Gdy otworzę dziurę na 18mm szerokości to moje niezbyt czyste zboże zatyka się i muszę poruszać blachą lub popychać kijem zboże żeby odetkać i żeby dalej leciało, a gdy otworzę dziurę o jeden ząbek więcej i dziura ma 23mm to zaraz silnik ma za ciężko, chodzi głośniej i gdy nie zmniejszę dziury to zaraz wyłącznik termiczny wyłącza silnik. I mam w związku z tym pytanie: czy to jest normalne z śrutownikach bijakowych 7,5 kw że tylko takim wąskim otworem można puszczać zboże do mielenia ? Może ma ktoś z Was śrutownik bijakowy 7,5 kw firmy Agropart albo innej firmy to powiedzcie na jaką szerokość otwieracie szyber ? Może mój silnik ma jakąś wadę, albo gdzieś jakiś kabel nie jest dokręcony, bo jeżeli wszystko jest sprawne i takim wąskim szybrem trzeba mleć to wtedy ten śrutownik zwrócę bo silnik 7,5 kw jest za mały do normalnego bezproblemowego mielenia. Czekam na Wasze opinie i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj