Polecane posty

kaseton    10

Witam, czy 4tys mth w c 330m to dużo ? ile jeszcze bez remontu będzie chodzić?

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.3 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zitro    1

Zależy czy to 4tyś od nowości czy od przekręcenia licznika :)
Tyle mth to śmieszny przebieg i raczej zegar robi kolejne okrążenie lub był wymieniany kiedyś, ewentualnie nieuczciwy sprzedawca go kręcił :)

Sorki, nie doczytałem że to nowsza "M"

Edytowano przez Zitro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Ale tak na oko, to ile średnio w c 330 wytrzymuje silnik? Nie nie przekręcany bo od 1 własciciela, codziennie ją widziałem

Edytowano przez kaseton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zitro    1

Skoro tak to ok. Silnik ile wytrzyma nigdy nie wiadomo.. Jeden po remoncie przejedzie 50mth inny 500mth jeszcze inny 5tyś. Ile dała im życia fabryka nie wiem :)Ale więcej przejadą niż 60tki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zależy jak była użytkowana, ogólnie sporo godzin, M-ka to nie ta jakość co starsze 30-stki, jeździłem niedawno oryginalną 2 tys mth 91r to most/zwolnice rzęziały jak by zamiast oleju piasek był.... Ogólnie im nowsza tym gorzej. Ja miałem 87r, sporo wad fabrycznych miała, wady odlewów itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje informacje jak się zakłada nowy temat na agrofoto bo tu i tam szukan i nie moge skapować jak się zakłada tematy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Wchodzisz w interesujący Cię dział i po prawej stronie, na tym szarym pasku masz przycisk "napisz nowy temat"

 

Przy przebiegu 4-5 tys mtg można się spodziewać, że będzie konieczny remont ale to też nie koniecznie. Zależy od tego jak była użytkowana. U sąsiada M-ka wytrzymałą trochę ponad 5 tys (jedyny ciągnik w gospodarstwie), u wujka ledwo 3 500 (główny ciągnik) ale to był jeden z ostatnich wypustów i ciągle coś z nią było nie tak.

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a za diabła nie moge skumać zakładnie nowego postu,Nie widze tych działów..ani opcji nowy temat...


Juz opanowałem tematy.Dzięki i Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

jakby się lało dobre oleje do silnika zamiast superolu i inne zmieniało na czas, filtry czyściło regularnie to by dłuugo sprzęt chodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    398

u mnie ma prawie 4tys 1989 rok jako ciągnik pomocniczy żadnego rzęrzenia nie słyszę xDxD może żal dupe ściska posiadaczom zwykłych c330 i piepszą głupoty i jakości M xD ciśnienie na gorącym oleju mam 3 xD fakt za cudownie nie pali ale ma wtryski do wymiany i pompę do roboty zasługa paliwa od miejscowego dostawcy paliwa bez akcyzowego xD 

podpinaliśmy pod prasę rolującą Krone kr 125 i zwineliśmy kilka balików nawet szło w słomie do 3! czyli prawie na maxa

krowom pare razy kosiliśmy sieczkarnia QQ też szło i nic się nie rozsypało xD

Jak się dba tak się ma:) obecnie ciepensem robimy do 150mth rocznie

 

u mnie c355/c360 silniki miały robione po około 4tys mth a teraz maja po prawie 7tys skrzynie biegów w oryginale:) ale mam tylko te 3ciągniki na prawie 40ha ziemi.. więc lekko nie mają 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671

u nas C-330M była przez 21 lat jedynym ciągnikiem na 15ha, rocznie robiła ok.350-400mth, po 20 latach pierwszy remont silnika

jak to mówią-jak dbasz tak masz, jednemu wytrzyma 3tys.mth, u drugiego 8tys.mth.

@Genius9872 u nas pompa wtryskowa nie była jeszcze ruszana, ciągnik na dwuletnich akumulatorach pali o każdej porze roku bez problemu, paliwo zawsze bło z pewnej stacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    398

no właśnie ja podejrzewam wtryski:) zrobi się cieplej wezmę się do dzieła :) jeszcze muszę spr ustawienie kątu wtrysku bo nie jest taka żwawa nie ma  takiego zacięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blawatek98    385

W jednej silnik wytrzyma 6000-7000 mtg a w drugiej po 1000 mtg padnie, wszystko jest uzależnione od użytkownika i od tego jak dba ;) Nasza C-330, 82 rok po dwóch latach miała remont silnika bo nie chciała zapalić, i "wielcy" mechanicy z PGR'u robili generalkę nowego ciągnika, bo miał ledwie 120 mtg, a co się okazało akumulatory padły ;) Sorry za małe pisanie nie na temat ;)


KPZ "Zetor Team"-Prezes
http://www.agrofoto....adaczy-zetorow/ Posiadacze zetorów zapisywać się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Guzik prawda, błędów fabrycznych dbałością nie naprawisz, u nas po kilkuset mth poszła woda do oleju, okazało się że wada odlewu na styku z tuleją jest, klejenie, cudowanie i do remontu wytrzymywało.... 87r i trzy remonty silnika miała, pługa nie widziała ale sporo w transporcie latała jak była nowa. Taki urok tych lat, FSO w tych czasach też głowiło się jak spasować 125p bo każdy element blacharski inny  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

u mnie c-330 m(91r) wytrzymała 23 lata bez remontu i był to główny ciągnik w gospodarstwie poza orką gdzie śmigała c-360 więc jeśli się trafi dobra 330 to na niedużym gospodarstwie będzie długie lata śmigać no i trzeba dbać trochę bo ja zaniedbałem trochę olej w skrzyni i posypał się 4 bieg ale na szczęście części tanie więc teraz śmiga jak nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

To zależy z którego roku jest ta c-330 i czy wogóle licznik jeszcze liczy ?

 

  U mnie c-330 gdy miała 3 tys mth wszystko z silnikiem było w jak najlepszym porządku jednak był konieczny remont bo stał 7 lat bez odpalania .

 

  Tak więc bywa ,że przy 4 tys ciężkiej pracy i nie szanowania sprzętu ( nie terminowe wymiany oleju , filtrów , obciążanie zimnego silnika itp.) silnik nadaje się do remontu a bywa że licznik zamknie i nadal nie jest w złym stanie ( oczywiście gdy się dba od początku ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    229

U mnie remont był po około 2300 mth bo przez stary, wyszlifowany wał zatarł się silnik, ale to z racji że mój ciapek to składak i facet go składający pchał w niego co udało mu się dorwać. Ojciec mi opowiadał że zatarł mu się w polu a jak go ściągnęli i rozebrali to nie mogli się nadziwić jak on w ogóle do tamtej pory działał. Ale jak wtedy go zrobili tak do tej pory nic nie pamiętam żeby się działo oprócz tego że wywalił raz uszczelkę pod głowicą. Obecnie ma troche ponad 3000 mth i jedynie co bym wymieniłbym to pompę olejową bo obecna już swoje przeżyła (ciśnienie nie jest zadowalające a z racji że około 700mth zrobił na nowym wale i panewkach i nie tyrał nigdy ciężko to nie będę od razu szlifował) i zregenerował pompę wtryskową i wtryskiwacze i kolejne 20-30 lat z głowy :P
Co do tych 4000mth i oryginalnego ciągnika fabrycznego to jest nic, aby dbać, oleje i inne tego typu na czas zmieniać to będzie służył bo jemu tylko dobra ropa i mądry operator do szczęścia starczy :)

Edytowano przez kamil927

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blawatek98    385

Wady fabryczne ciągników z tamtych lat można by opisywać godzinami ;) Nasz też miał wadę fabryczną podnośnika, którą wyeliminował dopiero mój ojciec z 5 lat temu ;) Z tego co mi wiadomo, w 82 roku każdy nowy Ursus we wsi miał jakiś problem ;)


KPZ "Zetor Team"-Prezes
http://www.agrofoto....adaczy-zetorow/ Posiadacze zetorów zapisywać się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    155

Moim zdaniem najgorsze wychodziły roczniki 1984 w C-330 , miałem kilka to zawsze były jakieś problemy jak nie z skrzynia to mostem , idealnie to nie chodziło, Najładniej pracowały 1982-83., No chyba ze akurat na takie trafiałem no ale tak z mojego doświadczenia piszę.C-330M nie miałem bo nikt się o to nie pyta.

Co do motogodzin to nie ma reguły , wszystko zależy czy sie silnik uda , jak bedzie wxploatowany i jaki olej lany i jak często wymieniany.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daresw    1

Witam.

Jeżeli właściciel lał dobry olej regularnie go wimieniał i co najważniejsze nie był przegrzany silnik to jescze powinna polatac jakieś 2000 mg. Skoro znasz ten ciągnik to myśle że watro zaryzykować jeżeli masz go kupić. Różnie mówią o rocznikach i ich awaryjności jeden chwali drugi narzeka jak dobrze użytkwany to każdy dużo wytrzymywał.

 

Edytowano przez daresw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Moja C-330 od nowości do remontu przeleciała 10 000 mtg i trochę więcej bo kiedyś urwała się linka. Wszystko robiła orała kosiła kopała stoolem i ziemniaczanym ciągała przyczepę 4t (buraki) , najciężej miała w kombajnie buraczanym. Była taka czerwona co szły na eksport, teraz już nie ma takich sprzętów. Znam przypadek (kolega) miał ciapka za dolce z 1977 roku podobnie wytrzymała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spike98    1

u nas C-330M była przez 21 lat jedynym ciągnikiem na 15ha, rocznie robiła ok.350-400mth, po 20 latach pierwszy remont silnika

jak to mówią-jak dbasz tak masz, jednemu wytrzyma 3tys.mth, u drugiego 8tys.mth.

 

400 mth na 15ha? :blink:  ja robię prawie 100 mth na 3ha plus kilka usług  :D  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    229

400 mth na 15 ha to całkiem uczciwy wynik. Przelicz sobie nawet na swoje 100 na 3ha + usługi - 15ha podziel przez 3ha twoje wychodzi 5. Twoje mth to 100 i pomnóż to prze z 5 jako że @bratrolnika ma 5 razy więcej ziemi. Wychodzi 500mth no i odjąwszy od tego tą setkę na te usługi których nie robił a Twoje były w to wliczone - wychodzi koło 400.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj