ahten

Nostrzyk biały jednoroczny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
luteks77    8

Młucenie nostrzyku jednorocznego 2018r. W tym roku był  strasznie powalony przez  wiatr i deszcz ale jakoś dało się wymłucić teraz tylko przewiać,dosuszyć 

i sprzedawać.

received_848696418853652.thumb.jpeg.9c7ee31d4f104798a0f8bd5180e3b167.jpegIMG_20180914_143425.thumb.jpg.8adf2f38a4f689c5bfcc4a6cf1f2292f.jpg42354064_251328802242795_4770263336346451968_n.thumb.jpg.dcbc77686ccd320b83b03422751a4692.jpg42431263_340458729832212_8677038083541041152_n.thumb.jpg.184291bd4f0f59e9fd25c6c4ebf1b1d5.jpg

 

Edytowano przez luteks77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    102

W jakiej dawce dawałeś i kiedy? Mi w tym roku udało się ładny 2 letni zebrać ale sporo chwastów było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

i nie szkodzi to zwierzętom? Bo z tego co pamiętam ze studiów nie była to najlepsza pasza dla bydła (w porównaniu do traw+lucerny).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    102

Nic nie szkodzi, dla bydła lepiej smakuje od koniczyny i lucerny. Jak dam 2 bele to nostrzyk pójdzie szybciej.

Robię 2 pokosy, pierwszy pokos trzeba dość wysoko skosić, bo jak za nisko się zetnie to ma problem z odbiciem, w październiku 2 pokos i tu normalnie można nisko skosić. Co do koszenia to trzeba go kosić wcześnie rano, albo późnym wieczorem ponieważ  pod wpływem słońca zwiększa się ilość kumaryny i już nie bardzo takie dla bydła idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Piszesz,że robisz z nostrzyka kiszonkę a czy skarmiałeś też jako świeżą zielonkę ? Pytam bo znajomy ma posiane parę ha i mi zaproponował bym to kosił i karmił ale on nigdy nic nie hodował a ja nie mam żadnego doświadczenia z tą rośliną. Jeśli się nadaje i nie szkodzi to kosiłbym to ścinaczem zielonek (przyczepa z kosiarką).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Dzięki za informacje i jeszcze jedno pytanie mam na koniec. Czy mokry nostrzyk czyli koszony w czasie lub po deszczu nie może powodować wzdęć tak jak na przykład koniczyny czerwone. Z tego co wiem to na przykład seradela czyli również roślina strączkowa nie powoduje wzdęć u przeżuwaczy oraz jest neutralna na przykład dla koni w formie siana jak i zielonki i to również takiej po deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik_NBR    2
Napisano (edytowany)

Witajcie 

temat NOSTRZYK ŻÓŁTY ( LEKARSKI ) uprawa 2 lub wieloletnia na ziarno :

W ekologii jest dotacja 1325 zł/ha pakiet 9.1 zielarskie

Plon konwencja ziarno 600-800 kg / ha

Plon Ekologia do 350 kg/ha  ? Może więcej ? Dowiem sie na tej  jesieni .

Będę miał na sprzedaż ziarno - zapraszam chętnych

( piszcie bezpośrednio na profil - prywatnie - rzadko tu siedzę )  

na sprzedaż ziarno będzie Czyste po bukowniku po petkusie z badaniami .

( bez badań siły kiełkowania jeśli słaba siła musisz dać nasion 2/3 razy więcej aby mieć dobry plon ) .

I co ważne bez chemii czyli reglonu czy randapu - mam pełną ekologię i certyfikatami na plon więc niemożliwe abym cokolwiek dał chemicznego. Co sie dzieje jak jest reglonowane ? = siła kiełkowania albo żadna albo marna - musicie dać 2-3 razy wiecej nasion ....wiec nie warto brać słabych lub niepewnych nasion ( moim zdaniem ) 

materiał z hodowli roslin - niemieckiej ( z papierami ) .. nie jakiś własny 3 czy 5 odsiew - chyba wszyscy wiedzą w czym różnica... .

Nostrzyk urośnie bez problemu ( przy dobrej uprawie jak pod koniczynę )

Zysk z ziarna przyzwoity - zarówno konwencja jak i ekologia 

Zysk z dopłat b dobry - ekologia

Pozdrawiam

i zapraszam kupujących ( ilość ziarna ograniczona = sprzedane juz 50 % ziarna które rośne na polu = stan maj 2019 )

Edytowano przez Rolnik_NBR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

znaczy sprzedajesz coś co jeszcze nie urosło a nawet nie podajesz ceny za kilogram lub 100kg???

  • Like 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

basagran czyli bentazon, dawkowanie w koniczynie ze starych etykiet i książek z lat 80tych - 3litry na ha. Będę testował.

 

chizalofop-P-etylowy lub fluazyfop-P-butylowy wiem że działa bo testowałem kiedyś w koniczynie.
Pytanie czy chizalofop można łączyć z basagranem?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ma ktoś zdjęcia wschodzącego nostrzyka?

jak długo wychodzi nostrzyk z ziemi i jak wygląda kiełkujący? nie wiem czy swojego nie spaliłem afalonem, albo miałem felerne nasiona. raczej to drugie, bo na jednym polu nie pryskałem niczym i tez go nie widzę, a siałem 31 marca


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

długo wschodzi z tego co pamiętam.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

jak obukowany to po kilku dniach powinien wzejsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

nie był bukowany. jak on kiękuje masz jakieś zdjęcia?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick    1

20210515_181109.jpg

Pierwsze zdjęcie z wczoraj drugie z 4 maja w fazie liścieni. 

20210504_174925.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

a kiedy siany?

Ja myślałem że to głucha pokrzywa, bo podobnie wschodzi. Tylko mi to pali po afalonie...


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopiko    10

Czy istnieje możliwość wsiania/podsiewu nostrzyka białego bezpośredni w darń łąki, oczywiście odpowiednim siewnikiem do podsiewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
    • Przez Muciek
      Witam. Nabyłem 2,5ha ziemi, dwa lata nie było nic tam robione w tamtym roku w sierpniu opryskałem od perzu i tak zostało do teraz, jest to ziemia od IV po V i trochę VI, zastanawiałem się nad łubinem lub  wyką jarą z pszenżytem, nie wiem czy pierwszy rok po zasianiu to kosić? czy tak zostawić?, i jak z dopłatami do wysokobiałkowych lub łubinu jeśli nie będzie ziarna?, może ktoś ma jakieś inne rady co tam zasiać?. Pozdrawiam forumowiczów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj