PolskaMocUrsus

WD-40 alternatywy.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
corrado    401

Co racja to racja i do roboty wszelkie preparaty to pomoc doraźna i chwilowa.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Osobiście posiadam "jakiś tam" preparat do styków i używam go raczej sporadycznie częściej jak komuś coś robię (i ta osoba to widzi) niż w celach ratunkowych raczej profilaktycznie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Wd-40 i inne tego typu zamienniki to tylko pachną ładnie ale są żadkie i szybko się zmywają żadna rewelacja tylko przereklamowane , na plus to to że łatwo się aplikuje psik psik i już a na gwinty i takie zapieczone to nafta a jak mam czas to zwykły olej silnikowy i wszystko spenetruje tylko czasu potrzebuje.

Pare razy odkręcałem nakrętki traktowane tymi środkami i gwint pozostawał w części suchy, trochę tego używałem  do mycia zabrudzonych gęstymi olejami i smarami przedmiotów bo rozpuszczją brud.

Z profesjonalnych stosowałem Kontakt PR z AG Chemie do smarowania potencjometrów głośnikowych co by nie trzeszczało przy kręceniu i z efektów jego stosowania jestem zadowolony.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Może i tak ale innego sposobu nie znam a wymieniać na nowe czy rozbierać i tam coś wymieniać to wg mija się z celem(stosunek kosztów i poniesionych nakładów do zysku)

Przypudrujesz noska a syf po jakimś czasie sam zniknie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie zniknie, tylko zrobi się większy. Takiego czegoś używa się raczej w celach diagnostycznych, a nie naprawczych. Takich preparatów do napraw używają tylko pseudonaprawiacze nie mający o niczym pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

W celach diagnostycznych czyli jak?

Jak to robią naprawiacze mający trochę pojęcia bo ciekaw jestem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

To jest jakaś tajemnica? Po postawieniu diagnozy, z której wynika uszkodzenie potencjometru należy go wymienić. Potencjometry są znormalizowane nie ma problemu z zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Po co wymieniać jak działa poprawnie po aplikacji środkiem no chyba że dużo się kręci i rzeczywiście nastąpiło zużycie.

Z zakupem czasami nie test tak łatwo jak to się niektórym zdaje ze względu chociażby na czas i koszty jednostkowe warto psiknąć i po problemie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, wczoraj zauważyłem że miska olejowa pod bagnetem jest cała uchlapana olejem. Gdy wyciągnę bagnet strasznie chlapie olejem. Tak samo gdy odkrece wlew oleju mocno z niego dmucha. Z odmy olej nawet nie kapnie lekko sobie dmucha. Gdy silnik jest zimny to nie wyrzuca dopiero gdy się rozgrzeje olej. Możliwe że się coś zatkało? Mocy nie ubyło a na jesieni sprawdzana kompresja po 30-31 barów pacjent same explorer ii 90
    • Przez kwiat82cch
      Witam. Mam pytanie. Otóż tak, posiadam problem przy moim fohn deere 3140, wyciek jest pod tylnym mostem, olej kąpię z rurki na zdjęciu i pytanie brzmi, jak uszczelnic ta rurkę, co trzeba wykręcić... 


    • Przez Luki1988
      Witam, czy jest jakiś olej hydrauliczny do skrzyni power quad na dolewkę? Nie wiem jaki jest zalany. Kupiłem jd 6300, na bagnecie olej jest czysciutki ale stan na minimum.Chciałem chociaż trochę jeszcze na nim przepracowac.
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj