Lipa12

różnica między THK 5 a HL 5011

Polecane posty

Lipa12    0

Witam. Mam takie pytanko, czym się różni przyczepa THK 5 od HL/HW 5011? Czy to nie jest to samo?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa12    0

to nie jest ten temat kolego ;) HL 6011 znam bardzo dobrze ;) po prostu spotkałem się u dwóch różnych niemieckich przyczep taką samą nazwę a mianowicie THK 5 i chodzi mi o te dwie przyczepy

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRKx7JxBGeUkXsXH33f09cjt0z_BP7tLgxI06VUaoCKu5vyQsSO

oraz

http://img08.olx.pl/images_tablicapl/10501221_8_644x461_przyczepa-rolnicza-ifa-thk5-nie-hl-hw-60-z-papierami-_rev026.jpg

 tej pierwszej sam byłem posiadaczem i rzeczywiście w dokumentach miała wpisane THK 5, a kiedyś spotkałem się również w gazecie z nazwą HW 5011 i na zdjęciu była taka sama przyczepa jak w drugim linku, i zainteresowało mnie to czy taka nazwa HW 5011 rzeczywiście występuje czy rolnik to sobie wymyślił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekMS    0

o hw 5011 słyszałem, widziałem ogłoszenia. Sam użytkowałem poczciwe D47 i D50 więc nie wiem jak to jest. U mnie w okolicy sa ze 3 HW 8011 :P

Przepraszam za złe info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

to nie jest ten temat kolego ;) HL 6011 znam bardzo dobrze ;) po prostu spotkałem się u dwóch różnych niemieckich przyczep taką samą nazwę a mianowicie THK 5 i chodzi mi o te dwie przyczepy

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRKx7JxBGeUkXsXH33f09cjt0z_BP7tLgxI06VUaoCKu5vyQsSO

oraz

http://img08.olx.pl/images_tablicapl/10501221_8_644x461_przyczepa-rolnicza-ifa-thk5-nie-hl-hw-60-z-papierami-_rev026.jpg

 tej pierwszej sam byłem posiadaczem i rzeczywiście w dokumentach miała wpisane THK 5, a kiedyś spotkałem się również w gazecie z nazwą HW 5011 i na zdjęciu była taka sama przyczepa jak w drugim linku, i zainteresowało mnie to czy taka nazwa HW 5011 rzeczywiście występuje czy rolnik to sobie wymyślił

 

Jest nas dwóch ;). Też zawsze myślałem że ta z pierwszego linku to THK5 (być może miałem rację). Kiedyś na AF zapytałem się o przyczepę taką jak w drugim linku i ktoś mi napisał, że to właśnie jest THK5 (gość w ogłoszeniu pisał że to HL(HW)6011). Także chętnie się dowiem jak to właściwie jest naprawdę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa12    0

Ta przyczepa z drugiego linku ma wiele wspólnego z hl 6011, też jest na dwa siłowniki i ma na pierwszy rzut oka podobną konstrukcje. Jednak przyczepa z pierwszego linku jest zupełnie inna, i wgl przypomina mi jakąś wersję prototypową. Jest wysoka i na przedniej osi, tuż nad krańcem jest zamocowana na dwóch sworzniach i sprężynach przez co dobrze znosi nierówności i nie są one przenoszone na ramę. Do tego bardzo dziwne jest to, po mimo że jest wysoka, i tył ramy pa ścięty pod kątem 45 stopni i jest na jeden siłownik to nie jest przystosowana do wywrotu na tył.. To niemożliwe, że obie te przyczepy są pod zapisane pod jedną nazwą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa12    0

a czemu na drugą też mówi sie THK5 i mają tak wbite w dokumentach? :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Splendor    0

Witam wszystkich

odświeżę temat... chciałem się dowiedzieć jak jest z awaryjnością thk 5, chodzi mi tutaj głównie o ramę. Naprawdę są tak delikatne, jakie wypadają w porównaniu do D-47?

Jakie macie swoje spostrzeżenia na temat tych przyczep...

Edytowano przez Splendor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pacio
      Witam,
      Jestem zainteresowany tą przyczepą. Zauważyłem ze nie ma obrotnicy , dyszel idzie bezpośrednio do osi.
      Czy to jest jakaś wada , jak to się ma w praktyce ?
      Link do ogłoszenia:
      https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-ruska-wywrotka-CID757-IDybBtt.html#29c7c012de;promoted
       
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Mariusz998
      Witam,
      Czy ktoś posiada przyczepę hakową.
      Zastanawiam się nad zakupem.
      Chciałbym poznać opinię na temat tego typu przyczep.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    • Przez gadzet
      Mam na zbyciu części do przyczepy KRONE HSD 5002T. Jak by ktoś potrzebował.
    • Przez przemek111447
      Witam.Szukam oferty na nowa przyczepe 8 T( 2 sztuki) rozwazam kazda opcje firmowa...ktora waszym zadniem jest dobrym wyborem??Transport głownie zboża..opony nie regenerowane 385/55 r22 hm metal tech DB podobaja mi sie ale maja dosc wysoko osadzona skrzynie..w gre wchodzi pronar oraz auto tech
    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj