Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak ustawić rozsiewacz woprol?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tak99

tak99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 luty 2015 - 11:41

Jak ustawić rozsiewacz woprol? Cześć
Mam pytanie do uzytkownikow rozsiewacza marki WOPROL 1000 L. Jak ustawione macie łapki od talerzy jak wysiewacie np Saletre amonowa, i jaki numer dziury na 12m?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak ustawić rozsiewacz woprol? Dzisiaj, 03:05
  •  

#2 Share toorano

toorano

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 23 luty 2015 - 15:27

jest instrukcja i jest naklejka na skrzyni !

#3 Share tak99

tak99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 luty 2015 - 15:30

Jak ustawić rozsiewacz woprol? ok dzięki. Tylko z ta tabela na skrzyni jest trochę inaczej niż w rzeczywistości i myślałem ze ktoś mi odpowie jak jam go na stawił na odpowiedni nawoz

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Rafal150

Rafal150

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 18:12

W praktyce raczej nie ustawisz tego rozsiewacza na 12m, ponieważ będzie nierównomierny wysiew. Minimalna szerokość pracy to 15m a optymalna to 18,musisz załatwić sobie szersze lance w opryskiwaczu i będziesz pracował na jednych ścieżkach.

#5 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 23 styczeń 2016 - 12:52

Ten rozsiewacz to i na 10 metrów ustawisz ;) , siał ktoś nim Salmag ?? pod jaki rodzaj nawozu go braliscie na regulacji ?? dawke chce dać 300 kg/ha na szerokośc 10 - 12 m  , chodzi mi bardziej o ustawienie dawki bo niby granulacja podobna do saletrzaku ale ma wiecej procent granulacji wyzszej , ale znowu gęstosć jest nizsza :D  tak samo i Saletrosan ktoś siał ?? :D dawka 350 kg /ha , byłbym wdzieczny , predkość robocza 8km.h  z Ursusem c-360 bedzie jeździł 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share szymon91

szymon91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów

Napisany 12 kwiecień 2017 - 08:38

a jakie macie zdanie opinie na temat tego rozsiewacza z firmy woprol chciał bym kupić taki 1200l lub 1600l i szukam opinii 

#7 Share Roman176

Roman176

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 kwiecień 2017 - 16:37

kupiłem na wiosnę saletrę i mocznik sieje równo tylko tabela dawkowania +- 15kg   

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

#8 Share wlodar965835

wlodar965835

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 14 kwiecień 2017 - 16:56

Jak ustawić rozsiewacz woprol? ja tez wlasnie nie wiem jak to ustawic. lapki pochowalem na 0. podnosze go na okolo pol metra od ziemi. obroty mam 1400. tak plus minus widze ze te 12 m wysiewa. saletre amonowa CAN sialem teraz mialem ustawiony wysiew na pozycji 3. wysialem okolo 250kg/ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Roman176

Roman176

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 17 kwiecień 2017 - 20:26

zależy od traktora szybkości  masz jakiś kawałek pola 0,5ha  kalibruj i zapisuj i prędkość zmierz gps w traktorze chyba ze chcesz się tak bawić  

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Dodaj odpowiedź