Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co opłaca się dziś siać ?

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Sebastian123339

Sebastian123339

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 04 czerwiec 2015 - 20:12

może najprościej zboże? po łubinie będzie dobre stanowisko wiec powinno być ok i raz pół łubinem pół zbożem i na odwrót :) z tak małego areału dużych pieniędzy nie bd ale zawsze coś powinno zostać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co opłaca się dziś siać ? Dzisiaj, 01:25
  •  

#22 Share SebastianBardziski

SebastianBardziski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 20:25

Jakie zboże byście proponowali? Siałem żyto, łatwo sprzedać ale cena straszna :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share adek1614

adek1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 02 lipiec 2015 - 09:56

W tym roku cena strączkowych bedzie  tragiczna, bo jak wiadomo wszyscy sie nastawili na dopłate do  wysokobiłakowych i zasieli tego multum. Nikt nie rozważa gryki? Oprócz  ziarna moża jeszcze ugadać się z jakimś pszczelarzem  to na osłode bedzie miód. W mojej okolicy dużo osób sieje gryke, tylko zanim to zrobią poprostu załatwiają sobie zbyt, o co nie trudno bo  w pobliskiej miejscowości jest zagłebie kaszowe. Ja mieszkam w woj. Lubelskim  pow. Biłgoraj  i u nas głownie tytoń, ale oprócz  tego to własnie gryki jest sporo i qqrydzy, ale ona jakos niespecjalnie opłacalna z tego co wiem. Za gryką przemawia to , że nie jest wymagająca i urosnie prawie na kazdej glebie.  Wiem, że kilku rolników przymierzało sie do prosa, ale czy zasieli... nie mam pojęcia.  Pojawiło się też troche gorczycy. Widac, że ludzie kombinują, bo na klasycznej uprawie zboża, to ciezko wyjsc jeśli sie nie ma tyych 100-150 ha. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share NewVario

NewVario

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Medycyna ,rolnictwo , muzyka ;)

Napisany 13 lipiec 2015 - 19:07

Nie zgadzam się , że cena strączkowych będzie tragiczna , ponieważ jest susza i nieurodzaj. Ceny w skupach proponowane za rośliny wysokobiałkowe w tym roku nie odbiegają od cen z roku poprzedniego.