Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co opłaca się dziś siać ?

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share frycu13

frycu13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 23 luty 2015 - 10:00

Witam mam do obsiania jakieś 40 ha bo resztę obsiałem pszenżytem i pszenicą i nasuwa się pytanie co opłaca się siać tak chodzi mi o koszty produkcji a zyski   bo w tamtym roku miałem 20 ha kukurydzy i nie było rewelacji  ale też późno była zebrana. Mam tu klasę gleby 3 i 4 .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co opłaca się dziś siać ? Dzisiaj, 18:35
  •  

#2 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 23 luty 2015 - 10:21

Wszystko co przynosi dochody. Masz 40ha wolnego i nie wiesz co siać? Jak żeś Ty się uchował do tej pory.

#3 Share orp

orp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 luty 2015 - 10:25

Wszystko co przynosi dochody. Masz 40ha wolnego i nie wiesz co siać? Jak żeś Ty się uchował do tej pory.

dobre dobre no co chcesz kolega pyta o te roślinę co daje plon w postaci krugerandów

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2857 postów

Napisany 23 luty 2015 - 10:49

opisz koszty i przychody z tej 20ha plantacji kukurydzy.

#5 Share frycu13

frycu13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 23 luty 2015 - 12:24

w tym roku marnie kukurydza była gdzie nie gdzie 5  gdzie nie gdzie 10 i 12 t z ha  cena była po 400 po 500 za t  oczywiście suchej bo posiadam suszarnie nie jestem w stanie określić narazie kosztów muszę porządek z papierami zrobić ale tak ledwo ledwo na +  a do kolegi wyżej to tak się uchowałem że mam gospodarstwo po ojcu dopiero od niecałego roku wiec się nie dziw.

Zastanawiam się nad posianiem soi i produkcją śruty sojowej  w grę w chodzi też bobik albo rzepak 

#6 Share tofil

tofil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 23 luty 2015 - 13:06

rzepak jary bym odpuścił  nie duży plon a koszty ogromne soja nie wiem ale nasienie bedzie bardzo drogie  i jak by nie patrzeć to na te 40ha na wiosne do żniw potrzeba ci jakieś +- 100tyś  a nie mówiąc już o tych oziminach co ci zostały :) z  jakiego woj jestes

#7 Share frycu13

frycu13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 23 luty 2015 - 13:09

małopolskie

#8 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 23 luty 2015 - 14:12

Kartofli nasadź - tani sadzeniak.

#9 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 23 luty 2015 - 14:57

Co opłaca się dziś siać ? kartofle super biznes powodzenia;d

#10 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 23 luty 2015 - 15:06

masz gdzies niedaleko biogazownie? jesli tak to rozpytaj o ich oferte- zapewniają nasiona i nawozy i zbiór z transportem kwestia dogadania cen surowca np kukurydzy to mi sie wydaje sensowne a po drugie strączkowe ale soja odpada bo koszmarnie drogi materiał siewny a do tego to cieżko dostac juz bezposrednio z centrali bo powykupowały przedsiębiorstwa handlowe i górują ceny. zostaje bobik i łubin żółty bądz wąskolistny ,peluszka, groch jadalny bo te mieszalnie pasz kupią niekoniecznie za satysfakcjonująca cene ale kupią.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 23 luty 2015 - 15:25

Co opłaca się dziś siać ? może zasiać trawe, kosic 3 razy i baloty sprzedawac, na ten towar powinien być zbyt bo rolnicy rozkrecaja się z hodowla bydla i produkcja mleka. 20 ha da Ci ok 700-800 balotów rocznie. czyli jakies 70 tys zl, za dopłaty kupic rope nawozy i folie. ok 50 tys zl powinno Ci zostać z tego interesu.

#12 Share lukasz1995

lukasz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 23 luty 2015 - 18:07

Łubin,bobik u mnie nie ma na to kupców ,więc bym sobie odpuścil,nie wiem jak tam u ciebie ,ja na twoim miejscu zasiałbym pszenice lub kukurydze

#13 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 24 luty 2015 - 07:22

a jaki mniej wiecej zysk z 1ha qq, pszenicy czy rzepaku?

#14 Share BartoszBinida

BartoszBinida

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 14:20

Co opłaca się dziś siać ? a jaką ziemię tam masz

#15 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 13 marzec 2015 - 14:38

3b i 3a

#16 Share zadowolony

zadowolony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 19:01

Mówiąc krótko to nic się nie opłaca. Odpowiedzią na twoje pytanie jest kalkulacja produkcji. Skąd mamy wiedzieć jakie sa twoje koszty ? Chyba nie zamierzasz kupować nowego materiału siewnego na 40 ha. Przygotuj sobie produkcję rok wcześniej - o ile u nas w Polsce można jeszcze cokolwiek planować na tym rozregulowanym rynku ( i tu właśnie kłania się nieudolność naszego rządu ). Np. mając produkcję zwierzęcą oszczędzasz masę grosza na nawozach. Produkcja nasienna przy istniejących kosztach pełnej agrotechniki jest dobroczynnością pod warunkiem, że masz z czego dokładać. Cena materiału kwalifikowanego nasion (10xkrotnie przewyższająca cenę sprzedaży) jest czystą drwiną z rolników a koszt nawozów i środków ochrony roślin nie ma nic wspólnego z kalkulacją ich produkcji - jest jedynie efektem przechwycenia tych firm przez kapitał obcy i ich dyktatu rynkowego. Zapytam też: jak chcesz przewidzieć opłacalność produkcji, skoro nikt nie wie jaka będzie cena np. pszenicy we wrześniu tego roku. Wystarczy, że paru cwaniaków poselsko rządowych sprowadzi trochę pociągów i statków z tym towarem do kraju. W centralach nasiennych już nie kupisz np. łubinu zółtego, ale o dziwo polskim łubinem kwalifikowanym handluje się w Niemczech i to w porównywalnej cenie. No to pytam jak on tam trafił ? Czyżbyśmy nie dbali o własny rynek ?

W Anglii podobno do dzisiaj obowiązuje zakaz produkcji złota przez alchemików. Można się z tego śmiać, ale jak to świadczy o stabilności systemu. Ale tak wogóle mam się przecież dobrze i jestem zadowolony.

#17 Share SebastianBardziski

SebastianBardziski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 19:16

Witam, posiadam 6 ha areał, 3,5 ha mam obsiane łubinem do zbioru, 2,5 ha łubinem na poplon. Chciał bym w przyszłym roku obsiać te 2.5 ha czymś co uda by mi się sprzedać po niezłej cenie. Macie jakieś propozycje?? Jakieś nietypowe uprawy? Gospodarstwo prowadzę raczej hobbistycznie, nie nastawiam się na duży zarobek.

#18 Share JarekAdamczyk

JarekAdamczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 19:27

może soja 

#19 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 04 czerwiec 2015 - 19:45

Co opłaca się dziś siać ? w tych czasach nie masz co liczyć na duży zysk wszystkie uprawy są słabo opłacalne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share SebastianBardziski

SebastianBardziski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 20:03

Na duży zarobek nie liczę, jak już pisałem jest to pewnego rodzaju hobby  :) Chociaż na jakiś zarobek wiadomo mile widziany.

Edytowany przez SebastianBardziski, 04 czerwiec 2015 - 20:05.