Skocz do zawartości

Zdjęcie

PRACA INŻ. "POBIERANIE PASZY PRZEZ PROSIĘTA W OKRESIE OD URODZENIA DO ODSADZENIA"

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share darkuspinex

darkuspinex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 22 luty 2015 - 23:10

PRACA INŻ. "POBIERANIE PASZY PRZEZ PROSIĘTA W OKRESIE OD URODZENIA DO ODSADZENIA"

Witam, :ph34r:

Mam prośbę do WAS forumowiczów, :rolleyes: Muszę napisać pracę inż do września i nie mam badań  :(

Potrzebuję jakiekolwiek inf. na ten temat POBIERANIE PASZY PRZEZ PROSIĘTA W OKRESIE OD URODZENIA DO ODSADZENIA ;[

Macie może jakieś inf ,książkę gazet COKOLWIEK Bardzo bym prosił o podzielenie się wiedzą  :rolleyes:

z Góry Dziękuje  :D

PS. jeśli jest już podobny temat to proszę o link   B)

Edytowany przez darkuspinex, 22 luty 2015 - 23:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PRACA INŻ. "POBIERANIE PASZY PRZEZ PROSIĘTA W OKRESIE OD URODZENIA DO ODSADZENIA" Dzisiaj, 19:57
  •  

#2 Share darkuspinex

darkuspinex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 23 luty 2015 - 14:02

Podam może plan  pracy jak wiecie chociaż coś z tych podpunktów to podziękował 

1. Waga prosiąt w dniu urodzenia 
  •  później w 7,14,21,28 dzień  życia

2, waga paszy zadanej i niedojadów  codziennie do 10 dnia życia

• później w 14,21,28 dniu

Może ktoś wie  chociaż orientacyjne dawki pasz zjedzonych ad  pkt 2

Przyznasz szczerze że przez x lat pracy ze stadem 25 loch w cyklu zamkniętym nigdy nawet nie zwróciłem uwagi na te aspekty. dzisiaj ! maciora mi się prosiła to mam wagi prosiąt. ale jest to zbyt mało na badania do pracy inż.

Edytowany przez darkuspinex, 23 luty 2015 - 14:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PRACA INŻ. "POBIERANIE PASZY PRZEZ PROSIĘTA W OKRESIE OD URODZENIA DO ODSADZENIA" Dzisiaj, 19:57
  •  

#3 Share StudentkaUR

StudentkaUR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 maj 2015 - 13:19

Żeby napisać prace w tym temacie to pasowałoby jednak jakieś badania zrobić. Szukaj w różnego rodzaju magazynach tj. Trzoda chlewna, hodowca trzody chlewnej. o pobraniu paszy przez prosięta znajdziesz też coś w normach żywieniowych Niemieckich, książka Grudniewskiej (stara, ale coś można z niej wyciągnąć). O pobraniu i masach ciała mogłabym Ci coś napisać, ale niestety pochodzą z moich badań do magisterki. Życzę powodzenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów

Napisany 15 maj 2015 - 15:33

Bez przesady z tymi badaniami na inżynierkę. ;)  Wystarczy trochę poszukać i dużo rzeczy można znaleźć. http://www.izoo.krak...011/1/art08.pdf

http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/parametry-wzrostu-prosiat,34089.html

W internecie trochę tego jest, nie wiem czy akurat to co podałem będzie Ci odpowiadać ale na pewno coś znajdziesz.

Ja za swoją pracę zabrałem się w listopadzie a w połowie stycznia już miałem oprawioną większość materiału znalazłem w internecie. :)

Tylko spokój może nas uratować....