Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki kredyt i na jakich warunkach

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share matek666

matek666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 luty 2015 - 21:11

Witam. Znalazłem ciekawą oferte kupna całego gospodarstwa (grunty rolne, obora wraz z inwentarzem, stodoła i dom). Potrzebuje na to 700000tys. Jestem ciekaw waszych opini w jakim banku, na jaki kredyt i na jakich warunkach mam wziąść na moją inwestycje. W agencji jak się dowaidywałem odnośnie dofinasowania jakiegoś to powiedzieli że narazie nie ma nic takiego. I dlatego szukam banku który by udzielił mi na to kredytu bądz pożyczki na niski i dogodny procent. Jeszcze nie dowiadywałem się w bankach w mojej okolicy(BS i pkobp) gdyż czekam na oferte z credit agricole. Chciałbym usłyszeć wasze opinie. Jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie bawiłem się w kredyty gdyż niedawno dostałem w spadku ojcowizne(40ha + budynki gospodarcze nastawione na produkcje mleczną). Z góry dziękuje za jasne opinie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki kredyt i na jakich warunkach Dzisiaj, 05:41
  •  

#2 Share Pawcio096

Pawcio096

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 22 luty 2015 - 21:17

Witam :) Kolego też własnie jestem ciekawy tego co napisałeś :) Bo mam tez taki pomysł :) Ale jak sie orientuje to w takich pozyczkach trzeba miec wkład własny to na pewno ? Napisz jak sie dowiesz w banku czy to jest mozliwe takie cos ?

#3 Share matek666

matek666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 luty 2015 - 22:12

Jaki kredyt i na jakich warunkach pawcio096. Dostałem oferte z credit agricole wiec pisze. na to co planuje kupić z kwotą 700000 zl bez kłopotu mogą udzielić kredytu. zaoferowali kredyt na 10lat lub 15 z oprocentowaniem 5%. nie potrzeba robić żadnego biznesplanu jedynie spłacać raty w terminie. a odnośnie wkładu własnego to nic nie chcą bo oni jakoś robią że wkład własny to grunty jakie posiadasz przed podpisaniem kredytu. no i oczywiście to jest kredyt pod hipoteke a wiec nie spłacanie kredytu wiąze sie z tym że stajemy się bankrutami

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share matek666

matek666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 luty 2015 - 17:12

Jaki kredyt i na jakich warunkach pawcio BS odpada bo dają kredyt na ziemie z oprocentowaniem 5.3% a na siedlisko trzeba brać drugi na 7.5%. a odnośnie kredytów preferencyjnych to narazie nie ma ale bd tylko że dopiero blizej jesieni bo bank dopiero jest na etapie negocjacji.

#5 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 24 luty 2015 - 17:19

Jaki kredyt i na jakich warunkach hipoteka na całą twoja gospodarkę czy tylko na tą co chcesz kupić?

#6 Share matek666

matek666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 luty 2015 - 22:05

Jaki kredyt i na jakich warunkach no jeśli nie spłacasz to wchodzą na całą a jeśli wyrabiasz się z ratami to widniejesz na tym kupowanym

#7 Share martinez0019

martinez0019

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 27 luty 2015 - 14:48

matek666 sprawdź ofertę BPS'u bo babka z tego banku dziś do mnie dzwoniła, i przy okazji zapytałem się czy sa kredyty CSK; odpowiedziała że tak, że jest na to kasa.

te 5.3% nie wyglada źle, ale czy to tylko oprocentowanie, czy całkowite RSO??

#8 Share Pawcio096

Pawcio096

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 luty 2015 - 17:29

Wielkie dzięki Matek666 ze mi napisałeś odpowiedz :) To powiedz mi teraz to biezesz ten kredyt i zakładasz gospodarstwo ? Wyliczyli ci ratę kredytu jaką bys miał ?

#9 Share matek666

matek666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 17:32

Jaki kredyt i na jakich warunkach pawncio stwierdziłem że nie ma sensu zarzynać sie na wiele lat i robić na ten kredyt. poczekam aż wejdą dofinasowania do kredytu i mr i wtedy się odezwe do tych gości może jeszcze nie sprzedadzą. odnośnie tego pytania to wyliczyli mi że rocznie musiałbym spałacać prawie 90tyś(to przekracza moje możliwości). martinez a odnośnie twojego postu to dzięki za rade odnośnie banku ale nie skorzystam(już pisałem dlaczego wcześniej) a odnośnie bs to kredyt na 5.3% tylko ma ziemie mi dali a w credit agricole dali mi 5% ale na wszystko wiec już nie pytałem o rso bo mi to nie bylo potrzebne skoro CA dał lepsze warunki. A mówiąc szczerze to warto sprawdzać kilka banku a jeszcze jedno jeśli zamierzacie brać kredyty to wstrzymajcie się do lata bo ruszy dofinasowanie i to bardziej korzystne niż brać wszystko na siebie teraz. takie moje zdanie.

#10 Share Pawcio096

Pawcio096

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 20:09

Dzięki wielkie za odpowiedz kolego :) Nawet nie wiedziałem ze beda jakies dofinansowania :) Dziek za rade :) A ratę to fest wyliczyli :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 20:14

Lepiej poczekajcie bo chyba nigdy nie mieliście do czynienia z KREDYTAMI, hipoteczne należą do najdroższych( proszę o nie minusowanie może tylko tak mowili o każdym banku komornicy) ale ja wiem swoje

Kolega z bliska wziął kredyt pod budowę domu z wielu bankow propozycja do oddania trzeba prawie dwa razy tyle , i do tych co nie brali kredytu Pamiętaj   oddajesz dokładnie  dwa razy tyle przy oprocentowaniu 15% !!(nie ma cudów)  + ubezpieczenie kredytu+ prowizje banku i inne oplaty  i inne duperele i również jak ( plus ubezpieczenie budynku i inne..)

PS: Mogę Ci przesłać opłaty kredytu a procent to jest na ,,POKAZ"

Edytowany przez kris14, 01 marzec 2015 - 21:35.
Pkt. 1.22 +1p. ostrzeżeń

#12 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 20:32

Jakie 15 %  co ty piszesz. Nie masz bladego pojęcia o kredytach, ktoś ci głupot nagadał.

Brałem na kombajn  4,6 prowizja 1% na 7 lat prawie 300, coś ponad 50 tyś całkowity koszt.

Hipoteczny podobnie wychodzi, tylko różnica że bierze się go powiedzmy na 15-30 lat i tu całkiem inaczej wychodzi.

Ile masz kredytu że piszesz o takich kosztach, bo jak nic nie masz to nie masz pojęcia o czym piszesz.

#13 Share matek666

matek666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 20:34

Jaki kredyt i na jakich warunkach karol je zdaje sobie sprawe z tego co piszesz. ten bank co mi złożył oferte to rate podał juz z wszelkimi oplatami kredytu i odsetkami.

#14 Share Meslu

Meslu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 23:38

witam mam pytanie, a mianowicie czy ktoś się orientuje a może słyszał kiedy rusza kredyty preferencyjne na ten rok?? pytałem w banku spółdzielczym to narazie nic nie wiedza 

#15 Share matek666

matek666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 22:10

Jaki kredyt i na jakich warunkach Meslu z tego co słyszałem to jakoś koniec czerwca ale znając naszych urzędasów to zakładam że dopiero na jesieni coś bd

#16 Share Meslu

Meslu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 00:18

a orientuje sie ktos jak to jest z tym oprocentowaniem w przypadku kredytu preferencyjnego?? i czy prowizje placi sie jednorazowo czy w skali roku?? przy spłacie kazdej raty

#17 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 09:11

Prowizję płaci się tylko raz przed otrzymaniem kredytu już przyznanego, lub mogą potrącić z  sumy kredytu, przeważnie 1 max 2 %

#18 Share ulicafinansowa-pl

ulicafinansowa-pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Finanse

Napisany 03 marzec 2015 - 16:14

Jeżeli szuka Pan kredytu na niski procent wskazane było by skorzystanie z porównywarki finansowej i wybór kredytu z najniższymi kosztami a następnie kontakt z doradcą finansowym. Po wyborze kredytu można udać się do banku, bo przy takiej kwocie kredytu często można negocjować warunki kredytowe.

Ulicafinansowa.pl - Nowatorska porównywarka finansowa

#19 Share Meslu

Meslu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 19:01

Dziekuje>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share FilipS

FilipS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Agrobiznes, Finanse, ekonomia, rolnictwo

Napisany 06 marzec 2015 - 12:24

Ja ze swojej strony mogę dodać, że w BZ WBK (z tym bankiem współpracuje) można by również taki kredyt zrobić, okres maks 15 lat, oprocentowanie ok 5%, prow. 2% - jedyny dodatkowy kosz to wycena. Zabezpieczenie albo na własnych gruntach albo na zakupie.

Jakby były to same grunty rolne (bez zabudowań) to można by to zrobić to "pożyczką na ziemie"  okres maks. 30 lat, prowizja 1% oprocentowanie w granicach 4-5%. udział własny 1%.

Może się komuś informacja przyda :)

Doradca Finansowy ds. Agrobiznesu