Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kredyt z lini MR z dopłatą % od ARIMR a zwykły inwestycyjny

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Unexpected

Unexpected

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, książki,

Napisany 22 luty 2015 - 20:39

Witam,

jestem na etapie rozpatrywania ofert kredytu i mam wrażenie że trafiam na mur u osób w bankach, zrobiony robiony przez pracowników od wniosków lub prezesa, otóż próbują mnie namówić na inwestycyjny (oczywiście z wyższym oprocentowaniem).

Do tych z dopłata do % z linii MR podają argumenty, że wymagany jest dodatkowy biznes plan, który musi zaakceptować arimr, kontrole, trudniej rozliczyć?, dodatkowy koszt sporządzenia biznesplanu poprzez firmę doradczą. W jednym banku usłyszałem że na razie ich nie ma i nie wiadomo kiedy będą w tym roku,(mimo iż wyszło rozporządzenie co do nowej oferty na lata 2015-2020 określające warunki udzielania dla banków.

Ktoś wie czemu występuje taka zależność? Z pewnego źródła mam informację że na młodych rolnikach dobrze zarabiają poprzez dofinansowanie  więc czemu taka niechęć w udzielaniu ich?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kredyt z lini MR z dopłatą % od ARIMR a zwykły inwestycyjny Dzisiaj, 17:34
  •  

#2 Share karpio0511

karpio0511

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 22 luty 2015 - 20:48

kilka mięsięcy temu również chodziłem po bankach pytać się o finansowanie jakie oferują i z tego co zauważyłem zawsze w pierwszej kolejności oferują to na czym najwięcej bank zarabia, choćby nie wiem ile razy im powtarzać to zawsze wciskają to co im się bardziej opłaca. Również jest młodym rolnikiem, chciałem kupić ciągnik ale na szczęście obyło się bez tych formalności, dostałem kredyt fabryczny 0%, jedynym kosztem jest ubezpieczenie oc i ac. I w tym wypadku obyło się bez biznesplanu. 

#3 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 22 luty 2015 - 20:56

w styczniu brałem kredyt na zakup ziemi i zdecydowałem się na zwykły komercyjny w BS wyszło nie całe 5% prowizja 1,5%. wybrałem zwykły komercyjny bo tak wszystko policzyć to ten z dopłatami agencji nie wyjdzie dużo taniej a i nie ma pewności jak się zrobi biznesplan i wszystkie potrzebne papiery że się go dostanie kiedy trzeba bo może nie być środków. kiedyś jak było oprocentowanie 1 -1,5 % to było to warte zachodu ale teraz myślę że trzeba to dobrze przeliczyć i pomyśleć. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Unexpected

Unexpected

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, książki,

Napisany 22 luty 2015 - 22:13

Również się skłaniam ku inwestycyjnym zwykłym na podobnych warunkach jak podałeś, wychodzi na to że koszty prawie takie same i spokojniejsza głowa bez udziału arimr.

Do tego z dopłata%, znalazłem w wyciągu taryfy banku w którym pasują mi w miarę warunki, taki zapis:

3.Opłata za administrowanie kredytami inwestycyjnymi i obrotowymi z dopłatami ARiMR do oprocentowania

(dotyczy kredytów udzielanych od 01.08.2013 r.)

1,50% rocznie od kwoty zadłużenia według stanu na dzień 01 stycznia danego roku kalendarzowego nie mniej niż 200,00zł

Wychodzi już jak gdyby 4,5% łącznie, a nie 3%.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 22 luty 2015 - 23:04

Kredyt z lini MR z dopłatą % od ARIMR a zwykły inwestycyjny dowiadywałem się w bs o kredyt na ziemie to mi babka powiedziała że około 5% bez biznesplanu i kredytują cenę rynkową czyli około 50tys\ha

#6 Share micdab

micdab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 22 luty 2015 - 23:16

kilka mięsięcy temu również chodziłem po bankach pytać się o finansowanie jakie oferują i z tego co zauważyłem zawsze w pierwszej kolejności oferują to na czym najwięcej bank zarabia, choćby nie wiem ile razy im powtarzać to zawsze wciskają to co im się bardziej opłaca. Również jest młodym rolnikiem, chciałem kupić ciągnik ale na szczęście obyło się bez tych formalności, dostałem kredyt fabryczny 0%, jedynym kosztem jest ubezpieczenie oc i ac. I w tym wypadku obyło się bez biznesplanu. 

Mógłbyś powiedzieć gdzie dają takie magiczne kredyty na 0% w finansowaniu fabrycznym ? 

#7 Share darkuspinex

darkuspinex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 22 luty 2015 - 23:53

to nie jest magiczne 0 tylko albo wliczają cześć  w cenę produktu albo mają małą sprzedaż i robią co mogą aby sprzedać (  ograniczona M/G/R) deeler ma ok 20% marże cenny netto i jest to leasing dlatego może być 0 

Edytowany przez darkuspinex, 22 luty 2015 - 23:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share karpio0511

karpio0511

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 luty 2015 - 17:56

zakupiłem Kubotę m9960, jest to kredyt fabryczny kuboty za pośrednictwem banku bz wbk. Mam ten kredyt rozłożony na dwa lata, raty co pół roku. Pięć rat po dwadzieścia procent wartości brutto ciągnika. Ta opcja finansowania bardzo mi pasuje. A ciągnik moim zdaniem tani w porównaniu z innymi markami.