Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gorczyca

169 odpowiedzi na ten temat

#161 Share bilibo

bilibo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 listopad 2016 - 12:54

Gorczyca

Powitać Panowie i Panie 

Jestem tutaj nowy troszkę trafiłem z pasji ale i problemu 

Od początku mam działkę leśno polną z czego 0.3ha to łąka nie orana ugór od 40 lat. Pasły się tam tylko krowy, obecnie trochę trawy i szczaw.

W tamtym tygodniu na moim polu wywalił się tir z 24 tonami wapna, zostało ok tony gratisem. 

Wpadłem zatem na myśl aby mieć swój sad - za dwa lata idę na emeryturę i chce ten kawałek przygotwac.

Wywaliłem 2 rozrzutniki gnoju i zaorałem na pełną skibe. Wcześniej zrobiłem odwiert - jest 50-60cm ciemnej ziemi piachu poniżej żwir. Podłoże dość mokre 

Wymyśliłem taki plan gnój zaorać, dać wapno tylko ile , na wiosnę ug max, gnój i znów zaorać, a na sierpień dać gorczyce i przed zimą zaorać i na wiosnę sądzić drzewka 

Czy to dobry plan? Co zmienić poprawić nie znam się na przygotowaniu takiej ziemi do sadu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gorczyca Dzisiaj, 16:57
  •  

#162 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 25 listopad 2016 - 17:46

Gorczyca

jakie to wapno pewnie nie wiesz ale jak masz 1 tone to mozesz je dac na te 30 arow

#163 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 25 listopad 2016 - 19:36

Gorczyca

Tylko nie powinieneś stosować jednocześnie wapna i obornika dawka wapna wystarczająca jak zaorzesz ugór masz taką ilość masy korzeni jak z ok 20- 30 ton obornika a drzewka nie potrzebują aż takiego nawożenia jakie wymyśliłeś szczególnie w młodym wieku, to na bardzo intensywną uprawę i oczekiwanie wysokich plonów a Ty pierwsze jabłka zerwiesz za 3 lata

Na poplony nie musisz zasuszać jeśli chcesz zaraz wysiewać ale jeśli chcesz przechowywać to może się zdarzyć że na pojedynczych ziarenkach niedoschniętych może pojawić się nalot ale i tak na poplony będzie się nadawać. Do zasuszania są specjalne opryski.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 26 listopad 2016 - 13:52

Gorczyca

a gorczyce do siewu na wiosne na plon jakbym chciał siac to mozna kupic taka z ogloszenia od kogos i bedzie dobra do siewu ? czy jednak trzeba kupic z centrali gorczyce ? a i jak taka od kogos gorczyce to trzeba ja zaprawiac ? i czym ?

#165 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2257 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 26 listopad 2016 - 18:40

Gorczyca

Oczywiście że tylko z centrali kwalifikowany materiał siewny. Tak samo jak ziarna zbóż. Obecnie nie ma zaprawy zarejestrowanej w gorczycy ale np Zaprawa nasienna T DS/WS zarejestrowana jest min w rzepaku i różnych kapustach a do tego masa innych warzyw. Myślę że byłaby dobra.

Desykować można ale nie glifosatem więc wszystkie tanie zamienniki randapu odpadają. Zostaje tylko reglone albo basta ale to drogo wychodzi, no czasami trzeba...Jak ziarno stęchnie albo zaparzy się na pryzmie to też nie skiełkuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#166 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 26 listopad 2016 - 22:37

Gorczyca

Oczywiście że tylko z centrali kwalifikowany materiał siewny. Tak samo jak ziarna zbóż. Obecnie nie ma zaprawy zarejestrowanej w gorczycy ale np Zaprawa nasienna T DS/WS zarejestrowana jest min w rzepaku i różnych kapustach a do tego masa innych warzyw. Myślę że byłaby dobra.

Desykować można ale nie glifosatem więc wszystkie tanie zamienniki randapu odpadają. Zostaje tylko reglone albo basta ale to drogo wychodzi, no czasami trzeba...Jak ziarno stęchnie albo zaparzy się na pryzmie to też nie skiełkuje

zbozem sie sieje nie zawsze z centrali i rosnie i jest clakiem dobre . rzepakiem tez nieraz sie sieje nie z centrali i tez jest ok kiedys zabraklo nam i rzepak byl siany z centrali a obok swoim nie bylo roznicy szczerze mowiac . wiec jak jest z gorczyca bo teoretycznie niby z centrali ale to jest drozsze o 100 % nasienie a jak takim zasiac ktos sial ?

#167 Share jan34533

jan34533

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 26 listopad 2016 - 23:24

Gorczyca

Oczywiście że tylko z centrali kwalifikowany materiał siewny...............

te...przedstawiciel klientów nie masz?

przestań pisać głupoty że tylko z centrali

#168 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 08:46

Gorczyca

Ja zawsze sieje swoim i jest dobrze .Raz musialem dokupic na szybko (po wizycie dzikow ) i kupilem kwalifikat nie dosc ze drogi to drobnica niczym mak-smiecie .

#169 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 10:27

Gorczyca

ok dzieki za odpowiedz ale jak sie sieje swoim to nie moze byc jakos desekowany ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#170 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2257 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 27 listopad 2016 - 11:27

Gorczyca

Oczywiście że tylko z centrali kwalifikowany materiał siewny...............

te...przedstawiciel klientów nie masz?

przestań pisać głupoty że tylko z centrali

Nie zaczaiłeś kpiny z kwalifikatu? No chyba że ktoś sieje co roku duży obszar to można trochę wziąść na rozmnożenie

Z desykacją już pisałem. Zdażało się że desykowałem łubin i nigdy problemów nie było. Ale najlepiej wziąść garść nasion i w domu zrobić próbę kiełkowania. Po kilku dniach wyjdzie czy kupować czy nie