Polecane posty

Kamilo1888    61

własnie że wrecz odwrotnie termin gorczycy na ziarno to III dekada marca i I dekada kwietnia , każde opóźnienie siewu powoduje straty w plonie , ja sieje we wtorek o ile pogoda bd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morganix    3

Co i ile sypiecie pod gorczyce??  tak myślałem ze 150 kg soli i 100kg polifoski6   

 

A saletre też można rzucic czy lepiej mocznik??

Edytowano przez morganix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Na jednej stronie odnośnie uprawy gorczycy piszą, termin siewu gorczycy przypada na początek terminu siewu zbóż jarych. ja siałem 23 marca , pierwszy raz i pierwszy w rejonie także zobaczymy co mi z tego wyjdzie. Jakie plony zbieracie takiej gorczycy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

własnie że wrecz odwrotnie termin gorczycy na ziarno to III dekada marca i I dekada kwietnia , każde opóźnienie siewu powoduje straty w plonie , ja sieje we wtorek o ile pogoda bd :)

Przepraszam za wprowadzenie w błąd.Masz rację.

Ja sieję najpierw jare,kukurydzę a później co zostanie obsiewam gorczycą,stąd mój późny termin siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

a jakie plony udaje ci się zebrać ? Bo jestem zielony w tej dziedzinie i nawet nie wiem na co można liczyć, na necie coś niby wyczytałem że około tony z ha,  ale nie wiem czy to dużo czy mało, czy da rade wyciągnąć więcej czy to już maks .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

gorczyca im wczesniej tym lepiej. moja siana 25marca juz zaczyna sie wybijac.w zeszlym roku siana byla w polowie kwietnia i nie byla taka jak te siane wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Ja akurat do gorczycy nie przywiązuje dużej uwagi bo jest to u mnie "wypełnienie"nie obsianego pola.Średnio 1t/ha.Przy dobrym nawożeniu i ochronie wyciągniesz więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Co i ile sypiecie pod gorczyce??  tak myślałem ze 150 kg soli i 100kg polifoski6   

 

A saletre też można rzucic czy lepiej mocznik??

 zalecają pod korzeń gorczycy dać : 80-120 K 60-80 P i 80-120 N 

Ja dam 100 kg soli /ha i 100 kg superfosfatu czyli 60K 40 P i azot w 2 dawkach rzucę  68 kg N pod korzeń i 34 N po wierzchu po 2 tyg jak wyjdzie . ( daje mało PK bo robiłem analizy i jest dobra zasobność i nie trzeba dużo dawać  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

ja dziś posiałem  10 kg/ha co 10,8 cm (poznaniakiem ) :) jak siejesz w wąskim rozstawie to nawet nie bd musiał pryskać a herbicydy jak cos to te same co na rzepak :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek2302    0

ja dziś posiałem  10 kg/ha co 10,8 cm (poznaniakiem ) :) jak siejesz w wąskim rozstawie to nawet nie bd musiał pryskać a herbicydy jak cos to te same co na rzepak :)

 

Ja opryskałem Commandem i jest jak skiełkowała to jest biała chyba już jej nie odda :( Siana była pod koniec marca. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Też opryskałem kiedyś gorczycę commandem, dawka to chyba 0,15l. Przez pewien czas liscie były zielono-białe ale przeszło jej. Może dałeś za duża dawkę? Jezeli przetrwa i bedzie miała kilka liści tak żeby przyjąć oprysk to zasil ja dolistnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek2302    0

a pryskałeś do 3 dni po siewie?? ziarno było dobrze przykryte ?? może za płytko posiane 

 

Myślę, że to deszcze jej zaszkodziły i oprysk do korzeni się przedostał. Posiałem jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie che zastosować RSMS w uprawie gorczycy w jakiej fazie to zastosować przedsiewnie czy pogłównie? żeby jej nie poparzyć? stosował ktoś już to w tej uprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morganix    3

Czy są jakieś przeciwwskazania aby zasiać gorczyce na ziarno po gorczycy na poplon?

 

Jesienią zaorałem zielona gorczyce i chcialbym teraz zasiac tam taka na ziarno..   Dobry pomysł czy nie bardzo?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Pytanko mam takie, czy glean zastosowany w pazdzierniku, może niekorzystnie wpłynąć na poplon goryczycy wysiany ok 20 sierpnia? A może ktoś z forumowiczów ma na sprzedaż nasiona gorczycy? 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja stosowałem 4g gleanu jesienią do zwalczenia samosiewów rzepaku i gorczyca normalnie wschodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

większe nie są bo z plonem różnie ale wprowadzasz jakieś zmianowanie i koszty ciut mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a pod korzen duzo trzeba dac gorczycy i pozniej duzo opryskow jest od szkodnikow ? a i ile azotu trzeba dac ? a plon tak mniej wiecej z 1,5 tony z ha gorczycy jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrb14
      Witajcie. Nikt nie orientuje się gdzie w województwie lubelskim mogę dostać gorczycę mątwikobóczą? Obdzwoniłem centrale nasienne i nikt nie może mi pomóc. Pozdrawiam.
    • Przez Pixel0126
      Witam, pożyczyłem od znajomego poznaniaka, gdyż chce posiać gorczyce. Lecz nie wiem jak ustawić go aby wysiewał 25 kg. gorczycy na hektar.
    • Przez Taurus83
      mam mały dylemat. otóż zamierzam zlikwidować  tudzież doprowadzić do ładu ok 15 hektarów łąk i nieużytków. częściowo są to łąki koszone raz w roku, częściowo nieużytki na których nie działo się nic przez ostatnie 3-5 lat. z doświadczenia wiem że próba siewu czegokolwiek w tym roku i uzyskanie plonu wiąże się z cudem. chce w tym roku doprowadzić tą ziemie do porządku i ruszyć z owsem lub gryką na przyszły rok. a więc tak ziemia jest od IIIb do VI, cześciowo glina, cześciowo lżejsze ale nie piachy, brunatne.  na niektórych kawałkach mnogo kamieni. 
       
      plan jest taki:
       
      za 2/3 tygodnie glifosat, wcześniej wybronować suchą masę i usunąć drzewka
       
      nastepnie taleztrówka raz lub dwa i siew łubinu
       
      kiedy łubin osiągnie odpowiedniną masę przykryć go talerzówką i posiać wapno i zaorać
       
      nastepnie posiać gorczycę i czekać do wiosny
       
       
      co wy na to? jakie macie uwagi do takiego planu? chciałbym aby dodatkowa dopłata do łubinu zrekompensowała mi te wydatki poniesione na doprowadzenie do ładu tej ziemi
       
      a może najpierw zasiać gorczycę a potem łubin? 
       
      jak zasieje łubin w połowie maja to kiedy zacznie kwitnąć?
    • Przez BartekRogacki
      Witajcie. Pojechałem dziś odwiedzić moja plantację gorczycy i doznałem szoku. Na polu stoją pojedyncze badyle, wygląda jak po opryskaniu roundoupem, strąki są puste, a w tych w których wykształciło się ziarno jest bardzo słabe. To jakaś choroba? Robak? Pomocy
    • Przez Rojek
      Witam,
      Mam dosyć nietypowe pytanie. Słyszałem, że po rzepaku można jeszcze zasiać gorczycę lub bób i zdąży się jeszcze zebrać przed zimą. Nigdy tego nie praktykowałem, co o tym sądzicie? Jest to możliwe?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj