Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Gorczyca
stasiex    24
No to nieźle, czy stosowałeś jakieś specjalne nawożenie itp?????

 

Tak jak pod pszenicę - saletra amonowa i polifoska 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

@benek79 mi chodzi o ziarno na poplony także te 1,2 tony podziel na 20kg/ha które wysiewam na zatalerzowane pole i wychodzi że mam ziarna na 60 ha. Tu chodzi o poprawienie struktury gleby, zawartości składników organicznych, no i może dopłat rolnośrodowiskowych z ewentualnych poplonów. Czyli ta wartość 1,2 t była by sukcesem w tym wypadku.

Klasa gleby na tym polu to niestety V


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

saletry ok. 220 kg/ha, a polifoski nie pamiętam - wysiewaliśmy jakieś resztki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angry    1

bardzo dużo tej saletry dałeś - czy nie wyłożyła Ci się gorczyca po takiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
bardzo dużo tej saletry dałeś - czy nie wyłożyła Ci się gorczyca po takiej dawce?

Przecież 220kg/ha to nie jest dużo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Znajomy podsunął mi pomysł, żeby posiać gorczycę na ziarno w mieszance z wyką jarą aby uzyskać płatność uzupełniającą. Do wykorzystania na poplon taka mieszanka też by się nadawała, no i wyka jako roślina motylkowata wzbobaciłaby glebę w azot, tylko problem w tym czym to pryskać i czy równo dojrzeje. Jeżeli ktoś tego prubował to dajcie znać jaki był efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Witam

Czy ktoś z was pryskał gorczycę Perenalem, bo chcę go zastosować na owies głuchy i słyszałem że może uszkodzić gorczycę.

Jeśli ktoś tego urzywał to proszę o podzielenie się doświadczeniami i podpowiedź w jakiej fazie najlepiej wykonać zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

No i z mojej gorczycy lipa, od początku maja nic nie padało i na piseczku to się odczuwa, dodatkowo przypaliłem ją lontrelem, bo po pierwszym zabiegu spadł deszcz, a w poprawce ciut za dużo dałem. Po siewie zauważyłem że rosną tam dwie odmiany, główna bardena i jakaś inna ( pomieszane ziarno, ale tej innej jest 10%), i ta inna rośnie jak bóg przykazał, a z bardeny jest jedna wielka lipa, nawet za bardzo nie ma zielonej masy :) , także kfalifikuje się na przeoranie. Za rok znowu sieje na innym polu, inną odmianę i pryskam po siewie treflanem :)


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Z tym treflanem to jest dobry pomysł - nadaje się świetnie również do pryskania łubinu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angry    1

A u mnie rośnie ładnie chociaż też bałem się suszy ale poszły deszcze i ruszyła. Miałem trochę słodyszka ale obyło się do tej pory bez pryskania. Jak będzie dalej zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Ja zasiałem 7 kg na hektar przed siewem pole spryskałem treflanem, bezpośrednio po oprysku zasiałem gorczyce, ładnie już ją widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

witam

jestem tu pierwszy raz więc pozdrawiam forumowiczów.

ktoś mówił, że przypalił gorczycę lontrelem. ja zrobiłem to samo na uwrociach. czy gorczyca wstanie?

 

i jeszcze, czy lontrel zwalczy bylicę, bo po trzech dniach jakoś jej nie zaszkodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrb14
      Witajcie. Nikt nie orientuje się gdzie w województwie lubelskim mogę dostać gorczycę mątwikobóczą? Obdzwoniłem centrale nasienne i nikt nie może mi pomóc. Pozdrawiam.
    • Przez Pixel0126
      Witam, pożyczyłem od znajomego poznaniaka, gdyż chce posiać gorczyce. Lecz nie wiem jak ustawić go aby wysiewał 25 kg. gorczycy na hektar.
    • Przez Taurus83
      mam mały dylemat. otóż zamierzam zlikwidować  tudzież doprowadzić do ładu ok 15 hektarów łąk i nieużytków. częściowo są to łąki koszone raz w roku, częściowo nieużytki na których nie działo się nic przez ostatnie 3-5 lat. z doświadczenia wiem że próba siewu czegokolwiek w tym roku i uzyskanie plonu wiąże się z cudem. chce w tym roku doprowadzić tą ziemie do porządku i ruszyć z owsem lub gryką na przyszły rok. a więc tak ziemia jest od IIIb do VI, cześciowo glina, cześciowo lżejsze ale nie piachy, brunatne.  na niektórych kawałkach mnogo kamieni. 
       
      plan jest taki:
       
      za 2/3 tygodnie glifosat, wcześniej wybronować suchą masę i usunąć drzewka
       
      nastepnie taleztrówka raz lub dwa i siew łubinu
       
      kiedy łubin osiągnie odpowiedniną masę przykryć go talerzówką i posiać wapno i zaorać
       
      nastepnie posiać gorczycę i czekać do wiosny
       
       
      co wy na to? jakie macie uwagi do takiego planu? chciałbym aby dodatkowa dopłata do łubinu zrekompensowała mi te wydatki poniesione na doprowadzenie do ładu tej ziemi
       
      a może najpierw zasiać gorczycę a potem łubin? 
       
      jak zasieje łubin w połowie maja to kiedy zacznie kwitnąć?
    • Przez BartekRogacki
      Witajcie. Pojechałem dziś odwiedzić moja plantację gorczycy i doznałem szoku. Na polu stoją pojedyncze badyle, wygląda jak po opryskaniu roundoupem, strąki są puste, a w tych w których wykształciło się ziarno jest bardzo słabe. To jakaś choroba? Robak? Pomocy
    • Przez Rojek
      Witam,
      Mam dosyć nietypowe pytanie. Słyszałem, że po rzepaku można jeszcze zasiać gorczycę lub bób i zdąży się jeszcze zebrać przed zimą. Nigdy tego nie praktykowałem, co o tym sądzicie? Jest to możliwe?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj