Skocz do zawartości

Zdjęcie

ładowarka SANDERSON teleporter 624

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share siwymirek

siwymirek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 03 luty 2016 - 22:29

a ta czerwona dźwignia kolego to jest dorobiony gaz ręczny dużo wygodniej się pracuje np. przy załadunku obornika i oszczędzam na paliwie bo ustawie jedne obroty i tak sobie pyka bez zbędnego dodawania gazu...:):) a noge mam wolną na hamulec i sprzęgło. moja to też chyba model 624 silnik w mojej to perkins 4 turbo chyba koło 80-90km. jak u Ciebie to samo?? ale tabliczki oryginalnej nie było mam tylko na mostach i skrzyni z tego co po szybach widzę i częściach to będzie rocznik 95. masz w swojej Wycieraczkę na dachu?? a może handlarz dał Ci jakieś kartki od tych olei co ile i gdzie wlał może jakaś instrukcja... bo ja chciałem wszystkie wymienić i nie wiem dokładnie co nowego wlać..... może niedługo wstawię fotki całości :):) pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ładowarka SANDERSON teleporter 624 Dzisiaj, 03:16
  •  

#22 Share slonio

slonio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 luty 2016 - 12:06

ładowarka SANDERSON teleporter 624 Instrukcji nie mam, mam tylko namiary na serwis jcb który prawdopodobnie wymieniał te oleje i filtry, silnik to też perkins 4 turbo, wycieraczka na dachu jest,a robił ktoś może hamulce bo u mnie pedał twardy nic nie reaguje

Edytowany przez slonio, 19 luty 2016 - 12:18.

#23 Share siwymirek

siwymirek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 21 luty 2016 - 22:51

tak kolego ja robiłem i to praktycznie można powiedzieć że prawie od podstaw..... i trochę mnie to roboty kosztowało.... ale teraz praktycznie jak bym się rozpędził do maksa i na betonie wcisnął do maxa koła prawie się wleką przy wadze 6ton....

sprawdz jeszcze płyn ale jak twardy i nie reaguje zobacz czy nie trą hamulce bo możesz sobie narobić niepotrzebnie wiele roboty....możliwe że to tylko pompki mniejsze zło ale również mogą to być przewody i tu już więcej pracy....

#24 Share siwymirek

siwymirek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 29 luty 2016 - 16:09

ładowarka SANDERSON teleporter 624 jak macie wycieraczka na dachu możecie wrzucić jakieś foty bo ja nie mam...

#25 Share sajan

sajan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 16:51

:wacko:Koledzy wirtualni aczkolwiek jednak koledzy :)

Mam kolejny problem ze swoim Sandersonem 725, produkcja 1988, silnik ford 4-cyl bez turbo, pompa wtryskowa rzędowa, rewers jaki opisałem kilka postów wyżej (mechaniczny). Mój Sanderson ma problem z rozrusznikiem. od początku ciężko paliła. stwierdziłem, że wieniec koła zamachowego jest do wymiany. lecz po wymianie wieńca nadal problem się powtarza. Strasznie ciężko odpala.

Dodam, że wtryski sprawdzane - rozpylają idealnie, kompresja w granicach 23 - 25, zawory ustawione dobrze, luzu na wale korbowym brak(przód tył wał nie rusza się), inne elementy takie jak skrzynia biegów - rewers - pompa hydrauliczna nie blokują silnika.

Co się okazuje rozrusznik!!

zębatka rozrusznika blokuje wieniec tak ze silnik staje dylem tak ze 1,5 metrowy łom się gnie usiłując pokręcić silnikiem ręcznie

dodam dalej:  zakładałem dwa rozruszniki pasujące na otwory, zgodnie ze specyfikacją producentów wydaje się, że wszystko jest identyczne 

ISKRA (Letrika) 11.130.579 i drugi ISKRA (Letrika) 11.131.705 i żaden z nich nie daje mi odpowiedzi co jest.

Do tego dodam że akumulator  i cała instalacja elektryczna jest w porządku.

Proszę Was o jakieś porady, ewentualnie o sprawdzenie modeli swoich rozruszników i ich podanie.

Z góry dziękuję 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share siwymirek

siwymirek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 13:22

ładowarka SANDERSON teleporter 624 Koledzy robiliscie coś z tym skretem u mnie też pojawiać się zaczol ten problem ale głównie jak krece na postoju teraz miała dużo pracy na postoju podnoszenie i ciasne przejazdy. Robiliscie coś z tym jeśli tak to co??

#27 Share pawel2793

pawel2793

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanizacja.

Napisany 19 kwiecień 2016 - 23:06

"sajan" :"zębatka rozrusznika blokuje wieniec tak ze silnik staje dylem tak ze 1,5 metrowy łom się gnie usiłując pokręcić silnikiem ręcznie" a próbowałeś przekręcić ręcznie silnikiem bez wkręconego rozrusznika w silnik?

A teraz moje pytanie dotyczącej tej ładowarki:

Jaka jest jej prędkość max po drodze? Jaki jest uciąg? czy dała by sobie radę jakby musiała porobić coś w polu typu bronowanie, ciąganie przyczepy itp?

#28 Share siwymirek

siwymirek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 07:42

ładowarka SANDERSON teleporter 624 kolego co do uciagu to ja nią ciagne dwie przyczepy słomy po sciernisku waga ładunku to ok.35x80kg na jednej przyczepie. co do ciagania nią bron czy coś takiego to kiepski pomysł ona ma wagę ok 6t a prędkość ok 25km/h

#29 Share siwymirek

siwymirek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 23 lipiec 2016 - 21:06

ładowarka SANDERSON teleporter 624 Pytanie wymieniał ktoś pompa hydrauliki?? Jeśli tak to na jaka mam pytanie na wolnych obrotach chodzi płynnie tak w miarę a na obrotach skacze mocno to coś z olejem ale co?? Może zatkany filtr hydrauliki?? Blokuje przepływ.. albo w zbiorniku na ssacym jest jakieś sitko albo coś?? Poratujcie pilne..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share mk11

mk11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 listopad 2016 - 14:31

ładowarka SANDERSON teleporter 624 mam pytanie - czy do kiszonki z kuku i załadunku obornika będzie dobrze się sprawował wycinak redrock (inaczej aligator)?