Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nordsten CLR obsługa elektrycznego sterownika ścieżek

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Leszek74

Leszek74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 22 luty 2015 - 13:59

Witam

Kupilem niedawno siewnik Nordsten CLR 300 , mam pytanie do użytkowników takiej maszyny lub innego modelu Nordsten ze sterownikiem elektrycznym czy ma ktoś instrukcję do tego sterownika lub czy ktoś może mi opisać znaczenie poszczególnych funkcji i jak go ustawiać ?

Poniżej przedstawiam zdjęcie tego sterownika

Nordsten.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nordsten CLR obsługa elektrycznego sterownika ścieżek Dzisiaj, 21:54
  •  

#2 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 22 luty 2015 - 15:50

Witam. Mam siewnik kongskilde to jest to samo i mam ten sam model komputera, co prawda widzę trzy inne ikonki (jedna wygląda ilość ziarna w skrzyni) ale obsługa będzie ta sama. Mam instrukcję od tego podaj emila to Ci skany wyślę.

Duże strzałki masz od ścieżek, kółko z kwadratem to jest "stop" komputer nie zlicza hektarów i nie zakłada ścieżek. Strzałka kręcąca się w kółko może być od wałka wysiewającego, informuje Cię jak wałek się nie kręci (u mnie na wyświetlaczu wyskakuje kreska) Te kropki i dwie kreski pionowe pokazują na wyświetlaczu co ile masz zakładane ścieżki. Dwie strzałki w prawo- tam się ustawia ścieżki, szerokość roboczą i odwód koła. A ta leżąca ósemka to nie wiem, ale wygląda to że zgłasza jakąś usterkę.

#3 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 22 luty 2015 - 15:53

Mam instrukcję w pdf, tyle że w języku angielskim/niemieckim/francuskim/duńskim/słoweńskim, w razie czego podeślij maila.

Co do krótkiego opisu: 1) przycisk pod wyświetlaczem - programowanie liczby przejazdów pomiędzy ścieżkami
2) dwa przyciski ze strzałkami góra-dół służą do ręcznego zliczania (ustawiania) ilości przejazdów, ew. do poprawienia liczby przejazdów
3) przycisk 'stop' (kwadrat) - zatrzymanie zliczania przejazdów (pożyteczne gdy musisz podnieść siewnik w połowie przejazdu np. z powodu awarii)
4) przycisk z dwoma kółkami - opisany jest jako on/off, z tego co narazie wyeksperymentowałem, to włącza i wyłącza podświetlenie ekranu i diody przy przyciskach i kontrolkach. 
5) te trzy na prawo od wyświetlacza to tylko kontrolki, a nie przyciski funkcyjne. Pierwsza od lewej - sygnalizuje zakładanie ścieżek, druga brak obrotów kółek wysiewających, trzecia poziom ziarna w skrzyni (jeśli masz czujnik)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Leszek74

Leszek74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 22 luty 2015 - 16:21

ok dziękuję za odpowiedzi a jakie informacje w tym sterowniku sa pokazywane na wyświetlaczu

#5 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 22 luty 2015 - 17:13

Co ile zakładane są ścieżki i aktualny przejazd do założenia kolejnej ścieżki

#6 Share Leszek74

Leszek74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 luty 2015 - 18:18

Dzisiaj podpiołem pierwsz raz siewnik do ciągnika wszystko super , tylko sterownik nie odlicza mi przejazdów do założenia ścieżki to znaczy cały czas świeci się ta sama cyfra i nie włącza automatycznie ścieżek , ręcznie niema problemu wszystko działa idealnie , myslałem że to może być ten czujnik który jest przymocowany przy elemencie podnoszenia i opuszczania redlic ale czujnik powinien być ok bo jak zacznę opuszczać lub podnosić to gaśnie lub zaświeca sie lampka kontrolna od kółek wysiewających .

Czy miał ktoś taki problem ?

#7 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 18:58

Witam. Czy jakiś posiadacz sterownika Agro Tram 2000 mógłby podesłać mi kilka zdjęć jak jest to podłączone? Bo w swoim komplecie mam wrażenie, że brakuje mi jakiejś kostki bądź odcinka kabla. Bardzo byłbym wdzięczny.

Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#8 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 17 kwiecień 2015 - 20:15

Jest jedna kość 6-pinowa (2 rzędy po 3) i dwa kable do zasilenia czyli masa na minus i prąd na plus. Łącznie 8 przewodów. Zdjęcia na obecną chwilę nie mam, ale jak potrzeba to postaram się na dniach zrobić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 17:49

Tak, mam tą kostkę przy sterowniku, mam i przy siewniku, tam wszystko pasuje. Podłączałem sterownik do tej kostki i napięcia i sterownik działa, ale nie wiem czy przy siewniku wszystko się zamyka, bo testowałem to na sucho. Aczkolwiek oprócz kostki 6-pin (którą podłącza się do sterownika) wychodzącej z puszki przy siewniku mam jeszcze 2 kable o ile się nie mylę z kostkami a'la molex w jednej 3-pin, w drugiej 4-pin. I myślałem, że to może jakoś się tam też do sterownika łączy. Najbardziej mnie interesowałoby jeszcze jak wygląda instalacja przy siewniku, co z puszki wychodzi i do czego jest podłączone, bo może po prostu czegoś mam za dużo. ;) Dzięki za zainteresowanie moim problemem i jeżeli mógłbym prosić o jakąś podpowiedź byłbym wdzięczny.

#10 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 19:39

Też mam przy siewniku te dwie kostki 3 pin + 4 pin, jedna z nich na pewno jest do podłączenia czujnika niskiego poziomu ziarna, bodajże 4-pinowa, takie same czujniki są w Vaderstad'cie. Ta 3 pin pewnie nawet nie jest do Agro Trama 2000, bo więcej funkcji ten sterownik nie pomieści ;) same kości są już podłączone przez tę główną kość. A sprawdzić możesz też na sucho, przy opuszczonym siewniku i braku ruchu musi świecić kontrolka braku obrotów kółek wysiewających. Jak ustawisz przejazdy do ścieżek np. 4.4, świeci się kontrolka zakładania ścieżek, a kręcąc kołem sprawdzasz, czy sprzęgiełka faktycznie blokują obrót kółek na tulejach.

Edytowany przez lukasz222, 18 kwiecień 2015 - 19:55.

#11 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 21:38

A to w ten sposób jest. Wszystko co opisałeś w takim razie sprawdzę sobie w poniedziałek na spokojnie już. Ustawianie ilości przejazdów, moment wykonywania ścieżek, kontrolka o tym, że wałek wysiewający stoi, wszystko działało tylko byłem pewien, że te pozostałe kostki jeszcze muszą być gdzieś załączone żeby to funkcjonowało, więc jakoś szczególnie się w to nie zagłębiałem. Dzięki za informacje, odezwę się w poniedziałek w takim razie i powiem jak się sytuacja przedstawia. ;)

#12 Share mutancik

mutancik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 13:15

Znalazłem w sieci instrukcję do sterownika Agro Tram 2000 - wywaliłem fragmenty w całkowicie obcych dla mnie językach pozostawiając tylko wersję angielsko-języczną. Wrzucam jako załącznik - komuś się to może przyda.

Teraz mam pytanie a'propo tego komputerka - skąd on wie, że następuje zmiana przejazdu? W instrukcji nie widzę żadnego czujnika podnoszenia siewnika a chciałbym to wiedzieć przed zakupem komputerka.

Opis aukcji mówi, że stan jego jest bardzo dobry, więc powinien to być kompletny zestaw ale chciałbym wiedzieć, jak on będzie działał z siewnikiem Fiona. Może ktoś mi szybko odpowiedzieć w tym temacie?

Załączone pliki

Pozdrawiam, Marek

#13 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 16:54

Nie wiem czy jest w tym opcja automatycznego liczenia przejazdów. Na pewno manualnie da się to zrobić. Mianowicie ustawiasz ilość przejazdów na pełen cykl (dla 15m opryskiwacza - 3m siewnika - ustawiasz 5), a potem za każdym przejazdem w komputerku klikasz strzałeczkę, która zmienia cyfrę przejazdu i w tym przypadku przy 3 przejeździe automatycznie wyłącza siew w ścieżkach.

#14 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 19:22

Nie przy 3 tylko przy 5, czyli wyświetlacz musi wskazywać wartość 5.5. Na 3 przejeździe robi się ścieżki od miedzy, ale zaczyna się siać na wskazaniu 3.5, wtedy 5.5 jest 3cim przejazdem.

A skąd wie, otóż na wieżyczce jest tzw. przerzutnik znaczników, który po podniesieniu przeskakuje na przeciwną stronę - lewą lub prawą - zwalniając jeden znacznik (by mógł rysować ślad) i napinając drugi (by wisiał w powietrzu podczas siewu). W momencie podniesienia przerzutnik ustawia się tak, że umieszczony na nim specjalny magnes ustawia się pod czujnikiem, który również jest zamontowany na wieżyczce. Jeśli magnes jest w pozycji pod czujnikiem przynajmniej 5 sekund, wtedy czujnik wysyła sygnał do komputera i zmienia numer przejazdu na wyższy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 21:04

Magnes+kontaktron, proste jak budowa cepa.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Dodaj odpowiedź